google27eaa3905ca3fee3.html

photoTuhle úpěnlivou hlášku slyším, když se přemisťuji na balkón jíst grapegruit. Syn se ke mně přidá, sedíme na sedačce a já mu říkám, ať tu bolest pozoruje, vnímá ji bez hodnocení, jestli je to špatně nebo dobře.

Syn zavírá oči, drží si hlavu v dlaních. Za chvíli povídá, že má v hlavě hodně panáčků, který ho píchají. Tak se ptám, kdo ho v životě píchá, že ho to bolí. Za chvilku odpovídá, že Adam, když ho pošťuchuje. A tak se ptám dál, jak se přitom cítí, jaký to je, když ho Adam pošťuchuje. Syn na to, že se cítí bezbranný, bezmocný. A tak říkám, ať tu bezmoc pozoruje a dovolí jí být.

Po chvíli se mě syn ptá, jestli vím, co má v hlavě. Říkám, že nevím. Syn popisuje, jak má v hlavě obraz, kde on sám sedí na křesle, na hlavě má korunu, všude je bílo, jsou tam s ním tři andílci a taky ta bezmoc. Pak přidá, že je tam i neschopnost a spolu s bezmocí stojí za bránou a chtějí dovnitř. Říkám ať je pustí dovnitř, přivítá je s otevřenou náručí jako hosty, že jako každý host mu něco přinesou. Třeba jen svoji přítomnost, z které se může něco naučit.

Syn se ptá, jak je má pustit dovnitř. Odpovídám, že stačí se rozhodnout, že je chce pustit a pak už se cesta objeví. Odcházím si umýt ruce a ještě než se vrátím, syn hlásí, že už jsou uvnitř. A že ho už hlava nebolí, jen malinko šimrá.

Skvělá práce synu.

Daniela Tlapáková, www.terapieodpustenim.cz


Súvisiace články:


Tip našej redakcie na knihu pre rodičov i deti:

Esther a Jerry Hicks – Sára sa učí žiť

Desaťročná Sára nie je veľmi šťastná. To sa zmení, keď stretne Šalamúna – nezvyčajnú sovu, ktorá vie rozprávať a ktorá Sáru začne učiť dívať sa na svet úplne inak, ako je navyknutá. Bežné a často nepríjemné Sárine zážitky v škole aj doma sa pod Šalamúnovým vedením postupne menia na  prežívanie pohody, radosti a slobody. Sára sa učí, že dobré pocity nemusia závisieť od toho, čo sa deje, ale naopak – ony samotné majú moc meniť všetko k lepšiemu.

Unikátne knihy pre deti (3 diely), ktoré krásne vysvetľujú, ako ovplyvňujeme to, čo zažívame, tým, ako zmýšľame, a akú tvorivú moc máme nad svojimi životmi, ak sa naučíme cielene usmerňovať svoje myslenie a pocity. Na konkrétnych situáciách to  deťom vysvetľuje zázračná sova menom Šalamún. Učí ich, ako veci fungujú a akými zákonitosťami sa riadi naša existencia. Pomáha im riešiť problémy a užívať si všetko, čo sa deje.

Pôvodná cena: 6.90 EUR, Naša cena: 6.21 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.69 EUR


(Prečítané 1 510 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.