google27eaa3905ca3fee3.html

„Keď si uvedomíš, aké je všetko dokonalé, zakloníš hlavu a budeš sa smiať do nebies.“ (Buddha)

Čo je teda to  TAJOMSTVO, o ktorom každý hovorí? Vraj ti umožní stať sa čímkoľvek, robiť a dostať čokoľvek len chceš. Že to znie až príliš dobre?
Pravdou je, že TAJOMSTVO pomáha priniesť bohatstvo chudobným, hojnosť hladným a zdravie chorým. Môže však pomôcť aj splniť sny – a to priamo tebe. Možno si myslíš, že si to nezaslúžiš. Zaslúžiš. A ak máš sny, máš aj silu napĺňať ich.

„Človek je produktom svojich myšlienok. Čo si o sebe myslí, tým sa stáva.“
(Mahátma Gándhí)

Ak chceš prežiť život svojich snov, ak chceš, aby k tebe prúdila láska a šťastie, zrejme by bolo rozumné zamyslieť sa, prečo si tu. Zistiť, aký je zmysel tvojho života. Možno si už v minulosti nad tým premýšľal, možno nie. Jedno je však isté: ak si doteraz čakal na nejakého guru, aby ti to všetko pekne vysvetlil, asi si ešte nejaký čas počkáš.  Na všetko totiž musíš prísť sám. Rozlúštenie tej úžasnej záhady, ktorá tisícky rokov vŕtala ľudom v hlave, je v skutočnosti veľmi jednoduché. TAJOMSTVO života znie: SI TU NA TO, ABY SI SI TO PORIADNE UŽIL

UŽI SI DNEŠOK – nauč sa žiť pre prítomný okamih.

Mnoho ľudí žije pre zajtrajšok, nie pre dnešok. Ako keby sa život začal, až keď dostaneš vodičský preukaz, zmaturuješ alebo sa odsťahuješ od rodičov. Všetko, až potom… Tak sa však nedá žiť naplno tu a teraz.
Dôležitou súčasťou TAJOMSTVA je fakt, že všetka tvoja sila je sústredená na dnešok, práve na tento moment, na túto chvíľu, práve teraz. Nad čím najviac premýšľaš alebo na čo sa sústreďuješ práve teraz, to sa v budúcnosti objaví v tvojom živote. Zajtrajšok si tvoríš dnešnými myšlienkami.To znamená, že nemôžeš byť dnes nahnevaný a frustrovaný a očakávať, že zajtra sa všetko len tak zrazu zlepší. Do života si priťahuješ to, na čo najviac myslíš, a zároveň sa sám meníš podľa toho, o čom rozmýšľaš. Preto je také dôležité myslieť na to, čo najviac chceš!

Problém je, že ak si ako väčšina ľudí. Príliš veľa času venuješ premýšľaniu o všetkom, čo je v tvojom živote zlé alebo čo nechceš. A vieš čo? To zlé sa potom stáva realitou. Pohádaš sa s rodičmi. Alebo sa ti neodošle sms. Posťažuješ sa na to, nahneváš sa, ale vieš, čo sa ti potom stane? Ďalšie zlé veci. Podobné priťahuje podobné.

Zákon príťažlivosti  reaguje na každú tvoju myšlienku.

Zákon príťažlivosti platí pre všetkých a pre všetko. Keď ho správne pochopíš, dokážeš, čokoľvek chceš, a staneš sa, čím len chceš, bez ohľadu na to, aké je tvoje náboženstvo, farba pleti, etnická príslušnosť, vek, pohlavie či finančná situácia. Zákon príťažlivosti je totiž univerzálnym zákonom; presne ako gravitačný zákon. Platí rovnako pre všetkých ľudí bez ohľadu na to, kto si a aký máš pôvod. Ak sa ti zdá, že v tvojom prípade zlyhal, pretože nemáš, čo chceš, v skutočnosti nezlyhal, ale už reagoval. A ak nemáš, čo chceš, tvoje myšlienky sa určite sústreďovali na to, čo nechceš. Všimol si si, že to nemáš a vznikol ďalší objekt príťažlivosti… priťahuješ situácie, v ktorých nedostaneš, čo chceš.

Že nevieš, čo chceš robiť? Aký chceš byť?
Nič sa nedeje, sú to predsa dosť závažné otázky. Odpovede na ne máš však zrejme rovno pod nosom. Musíš si len viac všímať a uvedomiť, čo ťa dokáže naozaj nadchnúť. Je veľmi pravdepodobné, že to, čo chceš robiť a aký chceš byť, je úzko spojené s tým, čo ťa bežne zapáli už teraz…
Vyber si teda zápisník a urob zoznam vecí, ktoré sú ti blízke a vedia ťa naplniť vášňou.
Zapíš všetko; čo najradšej robíš alebo na čo sa vždy najviac tešíš. Môže sa to týkať školy alebo aktivít s priateľmi. Môže to byť aj niečo, čo rád robíš sám. Alebo niečo, čo si odjakživa túžil robiť. Čokoľvek ti napadne, zapíš si to. A urob to hneď teraz. Lebo práve teraz je ten správny čas.

Zákon príťažlivosti funguje, či o ňom vieš, alebo nie.

Že sa dejú tragédie? Ako tu funguje zákon príťažlivosti? Prevažnú časť nášho sveta totiž riadi autopilot. Ak počúvaš hudbu napríklad na MP3, vyberieš si obľúbený zoznam piesní alebo si sám púšťaš jednu po druhej podľa toho, čo chceš počuť. Sám si volíš svoju realitu. Privolávaš si to, čo chceš, práve vtedy, keď to chceš. Môžeš sa však rozhodnúť pre voľný program a nechať vyberať prehrávač piesne v náhodnom poradí, či sa ti páčia, alebo nie. Dostaneš, čo ti bolo dané, bez možnosti výberu. Presne z toho vyplýva mnoho smutných príbehov a tragédií. Ľudia, ktorí nepoznajú TAJOMSTVO, priťahujú udalosti svojou predvoľbou. Sú ako v tom voľnom programe. Sú nastavení veriť, že v živote dostaneš, čo ti je súdené, či už je to náhodná nechcená pieseň, alebo niečo iné. Ako teda môžeš predísť tragédiám? Jednoducho: neži svoj život vo voľnom, náhodnom programe. Vytvor si vlastný spôsob myslenia v duchu lásky a optimizmu a umožni takýmto myšlienkam vzlietnuť, aby si svoj život mohol riadiť sám. Rozmýšľaj vo svoj prospech.

Ak máš pocit, že sa myšlienkami uzatváraš pred lepším životom a priťahuješ zlé veci, vedz, že sa treba prepnúť. Ako? Odpoveď je jednoduchá: tak, ako sa len dá. Nájdi spôsob, ako zmeniť to, ako sa cítiš. Prelom bludný kruh. Rob niečo iné. Možno by si mohol ísť zašportovať si, prípadne sa len tak nadýchať čerstvého vzduch v prírode – precíť slnečné lúče, vietor vo svojich vlasoch či dážď na tvári. Načúvaj zvukom, nasýť sa farbami. Zavri oči a preciťuj život. Alebo skús hudbu. To je ďalší výborný spôsob, ako si zmeniť náladu. Musíš si, samozrejme, dať pozor, aby si sa jej výberom dostal tam, kam chceš. Pusti si piesne, ktoré ťa príjemne naladia. Tvoja nálada sa plne zosúladí s piesňou, ktorú budeš počúvať.

Ak riešiš zúfalstvo, či depresiu, povedzme z rozchodu s frajerom, frajerkou – máš pocit, že si na najhlbšom dne a hlbšie sa už snáď ani nedá klesnúť, musíš sa naučiť postupovať pomaly, krok za krokom, od zúfalstva , cez frustráciu a hnev, v štýle: ,,Kto si myslí, že je, keď sa so mnou rozchádza?“, ďalej k nude – nezáujmu, k miernej úľave: ,,Nech, veď si ma aj tak nezaslúžil.“ Pokračuj , až kým sa nedostaneš k nádeji, entuziazmu, šťastiu, vášni, radosti a napokon k láske. Vtedy dosiahneš najvyššiu možnú frekvenciu. Pritiahneš toľko vecí, ktoré ťa inšpirujú. Či už je to láska k inej osobe, alebo k miestu, či k činnosti, ktorú rád robíš, dosiahneš pravý opak zúfalstva a depresie. Ak sa teda naučíš postupovať malými krokmi smerom k bodu, keď sa cítiš dobre, zistíš, že nie je až také ťažké dosiahnuť lásku ani čokoľvek iné.

Vytvor si vlastný život s TAJOMSTVOM: žiadaj, ver a príjmi. Nikdy však nezabudni vyjadriť vďačnosť za to, čo  sa v tom momente nachádza v tvojom živote. Slovo ĎAKUJEM naozaj robí zázraky.

Zdroj – Paul Harrington – Tajomstvo pre mladých

.

(Prečítané 799 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.