google27eaa3905ca3fee3.html

No to je sila! Konečne viem, na čo som prišla na tento svet. Americkí a fínski vedci zistili, že neúčasť starých mám pri výchove detí spôsobuje nižšiu pôrodnosť. Ešte šťastie, že ja sa pravidelne zúčastňujem. Preto má moja dcéra tri deti, hoci nechcela ani jedno. Samozrejme na vine som ja. Ale teraz je jasné, že dcéra je vlastne génius. Vedela to už dávno.

Podľa vedeckých kapacít je prítomnosť babičky v rodine užitočná. (Aj napriek tomu, že mojim zaťom sa to nezdá, som (podľa vedcov) zárukou sily a životaschopnosti rodiny). Nielenže pomáham pri výchove vnúčat, ale zaisťujem aj budúcnosť rodu. (Dnes som na seba mimoriadne hrdá). Múdri vedci tvrdia, že čím dlhšie žije žena po reprodukčnom období, tým úspešnejšie sú reprodukčné životy jej detí. (Neviem dokedy to dotiahnem, ale zatiaľ sa snažím, podľa mňa som aj príčinou toho, že antikoncepcia v našej rodine nezaberá).

Takže všetko je jasné. Za klesajúcu pôrodnosť v Európe nemôže ani zlá hospodárska situácia, ani egoizmus, ani životné prostredie, ale my – babičky. A to nie je jediné, za čo môžeme. Dajú sa na nás zviesť dedičné choroby, krivý nos, nadmerné potenie, malé prsia, nervozita v rodine, zvýšené náklady na telefón, plyn, elektriku, zlé známky detí, neskorý príchod manžela, nechutné jedlá, nespavosť, nechutenstvo, nervozita psa, depresie a ešte kopa iných komplikácii. Asi budem musieť žiť ešte hodne dlho, aby som nenarušila systém hodnôt v rodine. Kde príčinou všetkého zla je babička a všetkého dobra všetci ostatní.

To sa nesťažujem, to iba potvrdzujem vedecký výskum. Vedecké tímy z výsledkov výskumu vydedukovali, že neúčasť starých mám v rodinnom živote prináša nielen do Európy, ale aj  Japonska a ostatných moderných spoločností vážny pokles pôrodnosti. Keď sa pokles nezastaví, bude musieť dnešná generácia mladých robiť až do deväťdesiatky. A tak im treba! Budúcu generáciu babičiek to už vôbec nebude trápiť, lebo namiesto vnúčat budú radšej chovať psov, hrať tenis, vylihovať na kozmetike a behať po plastikách, lebo to je „in“. A od lepšieho sa ťažšie odvyká. Potom  svet už nič nezachráni. Iba zdravý rozum a láskavé srdce. Neviem prečo sa vedci nezaujímali o deduškov. Nechce sa mi veriť, že sú na svete zbytoční. Jedine, že by vedci predpokladali, že tí budú tráviť starobu u mladej milenky a jej mamičky a na vnúčatá ani nepomyslia. Otázka je, či práve toto napokon nezvýši pôrodnosť.


 Súvisiace články:


Tip na knihu:

Osho – Život, láska, smiech – Osho rozpráva o uvoľnenom, slobodnom postoji k životu; o Bohu, ktorý je tiež slobodný – neobmedzený náboženskými dogmami: o Bohu, ktorý je v našom srdci. Predstavuje svoj ideál človeka, nazvaný „Zorba Buddha“: je ním vnútorne vyrovnaný človek naplno sa tešiaci zo života, zo všetkých jeho prejavov. Osho rozpráva o intenzívnom prežívaní, ku ktorému patrí aj smútok. Rozpráva o riziku a odvahe, o rôznych povahách a podstate lásky, o vzťahu muža a ženy, sexe, zamilovanosti, manželstve a strachu, o láske k sebe samému, o smiechu a humore…

Ukážka: Žiadna smrť nie je smrťou, pretože každá smrť otvára nový vstup – je to začiatok. Život nemá koniec, je tu vždy nový začiatok, vzkriesenie. Pokiaľ zmeníme svoj smútok na oslavu, potom tiež budeme schopní zmeniť svoju smrť na vzkriesenie. Učte sa teda tomu umeniu, kým je čas. Nepripusťte, aby smrť prišla skôr, ako ste sa naučili tajomnú alchýmiu premeny. Ak viete zmeniť smútok, viete zmeniť aj smrť. Ak budete oslavovať bez podmienok, keď príde smrť, budete sa môcť smiať, budete môcť oslavovať, budete šťastní. A kým dokážete oslavovať, smrť vás nemôže zabiť. Naopak, to skôr vy zabijete smrť. Ale začnite už, pokúste sa o to. Nemáte čo stratiť. Ľudia ale bývajú takí hlúpi, že aj keď nie je čo stratiť, o nič sa nepokúsia. Povedzte mi, čo sa tu dá stratiť?!

Pôvodná cena: 6.60 EUR, Naša cena: 5.61 EUR, Zľava: 15.00 %, Ušetríte: 0.99 EUR


 

(Prečítané 610 krát, 1 dnes)

Comments are closed.