google27eaa3905ca3fee3.html

butterflyMám sen ísť do sveta. Bez plánu a naslepo sa v dôvere oddať prúdu – vydať sa sa na cestu. Čo mi bráni? Je to môj strach? Je to strach mojej mamy?

Keď jej poviem o svojich zámeroch – zahltí ma výstrahami. Čo všetko sa len môže pokaziť? Čo všetko sa mi vo svete môže stať?

Idem do iného sveta? Nie. Ja svoj svet len rozširujem. Rozširujem svoje obzory – učím sa. Stávam sa väčším človekom. Dospievam.

Gaučoví pútnici svetov masmediálnych… Som to ja, o koho sa boja? Držím si svoj stred, svoj príbeh. Môj sen nie je rozptýliť sa. Práve naopak – túžim sa dotknúť seba samého.

Je to môj sen? Áno, aj – ale nie len. Je to sen širší. Rozvíjam seba, rastiem – a zároveň rastie moja rodina – rastie moja mama.

Povedal som jej o mojom rozhodnutí. Pobúrilo ju to. Najprv ma strašila, potom sa so mnou nerozprávala. Dusila to v sebe a ja som ochorel. Až kliatbu som nad sebou cítil a v noci nespal v obavách, že v spánku spadnem z postele…

Prelomilo sa to. Mama ma možno stále nechápala – ale prijala ma – prijala to čarovné neznámo… Prijala, že idem do sveta. Vôbec som nemusel ísť ďaleko.

Viac na blogu krkavec.sk, ktorý je zároveň domovom voľne dostupnej elektronickej knižky Súvislosti. Prajem podnetné čítanie 🙂


unknown-3sfj5u


Súvisiace články:Tip na knihu:

Dmitrij Veriščagin – Jistota – Naučte se ovládat osud – Táto kniha zoznamuje čitateľov s piatym stupňom systému DEIR. Je to ucelený systém, ktorý vedie k harmónii, úspešnému životu a zdraviu. D. Veriščagin sa tu dotýka závažného problému: ako sa nestratiť v prúde života. Je nevyhnutné pochopiť zákonitosti, ktoré riadia okolitý život, a porozumieť tendenciám svetových prúdov. Akonáhle sa to naučíte, už nebudete zbytočne strácať čas a plytvať silami, aby ste zvíťazili nad niečím, čomu sa aj tak nedá vyhnúť. Na druhej strane si nebudete vytvárať umelé prekážky a svoj osud budete pevne ovládať. Naučíte sa rozumieť svetovým prúdom, využívať zákonitosti „náhod“, predpovedať budúcnosť a meniť uzatvorené cesty na voľné.

Pôvodná cena: 8.60 EUR, Naša cena: 6.88 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.72 EURimmmages(Prečítané 310 krát, 1 dnes)
 

One Response to Cesta do sveta

  1. Aisha píše:

    Aj ja mam podobný pocit drahý Krkavec.. mnohokrát je veľmi tažké najsť odvahu, ale ked človek spraví prvý krok pocíti neuveriteľnú silu a slobodu 🙂 nech sa ti darí na tvojej ceste…