google27eaa3905ca3fee3.html

guanyin

Avalokitešvara / Čenrezig – Tisíciruký a jedenásťhlavý.

Avalokitešvara, ten, kto stelesňuje súcit všetkých Budhov. V tibetskej tradícií je Čenrezig bódhisattvom súcitu, ktorý oživuje nesebeckú snahu pomáhať, byť pozorný a láskavý. Jeho silu živí vzájomná závislosť všetkých cítiacich bytostí. 

Avalokitešvara počuje krik cítiacich bytostí a neúnavne pracuje a pomáha tím, ktorí volajú jeho meno.

Existuje až 33 rôznych prejavov Avalokitešvaru / ženských, mužských / tak, aby sa manifestoval v rôznych podobách a vyhovoval mysli rôznych bytostí, jednu z podôb má aj pre zvieraciu ríšu, alebo ríšu pekla. Jednou z jeho manifestácii je aj bohyňa Quan Jin.

Známy príbeh hovorí o tom, ako dal Avalokitešvara sľub, že bude pomáhať všetkým cítiacim bytostiam až dovtedy kým sa všetky neoslobodia od utrpenia. Raz keď sa pozrel zhora na utrpenie sveta, tak z bolesti ktorú pocítil mu doslova pukla hlava na tisíc kúskov. Jeho duchovný otec budha Amithaba zložil z týchto kúskov jedenásť nových hláv s prianím pomáhať bodhisatvovi Avalokitešvarovi pri jeho sľube, ktorý dal. Avalokitešvarovi narástlo tisíc rúk ( ktoré vytvárajú okolo neho „ krídla“).

Na dlaniach všetkých rúk je vyobrazené oko. Avalokitešvara tak vidí utrpenie vo všetkých úrovniach bytia a svetoch. V šiestych predných rukách drží rôzne budhistické a tantrické rituálne predmety. Dve ruky má spojené na prsiach.

Každý dalajláma, ako aj Jeho Svätosť XIV. Dalajláma, je podľa tibetskej budhistickéj tradície stelesnením Avalokitešvaru / Čenreziga.

Mantra súcitu: „Om mani padme hum“ – Nech sú všetky bytosti šťastné (voľný preklad). Mantra, ktorá poskytuje veľkú ochranu.

NEKONEČNÝ SÚCIT….

Pod týmito dvoma slovami človek, zvieratá, všetky cítiacie bytosti pociťujú prúdenie silnej energie, láskavosti, útočiska, pomoci, veľkej úľavy a odpustenia.

Tak ako „matka“ bezpodmienečne miluje svoje „neposlušné“ dieťa a vedie ho k múdrosti.

Tak ako „otec“ učí nás žiť v harmónii s prírodou a so všetkými bytosťami a vedie svoje dieťa k samostatnosti, slobode,.

Tak ku nám prichádza božská láskavosť v rôznych podobách.

Znova veriť a vstať, ísť ďalej po všetkých chybách, omyloch čo sme spravili , našich pádoch, sklamaniach….milovať napriek všetkému.

Láskavosť, súcit a múdrosť sú vlastnosti vrodené každej bytosti. Môžeme ho teda vnímať aj ako vnútornú podstatu mysle, podstatu nášho bytia. Meditácia milujúcej láskavosti je jednou z metód ako lásku a súcit objaviť.


Súvisiace články:


Nájdete v našom eshope:

8144_soska--avalokitesvara-medenaSoška – Avalokitešvara medená; Dodávateľ: TIBET; Oblasť použitia: Feng-šuej, Dekorácia; Vyhotovenie: Meď

Avalokitešvara tisíci ruký a jedenásť hlavý. Soška stelesňuje veľké zľutovanie a jeho bezhraničný súcit pomáha všetkým bytostiam, ktoré sú v nebezpečí. Je zobrazená s jedenástimi hlavami. Hlava Avalokitešvaru nesie korunu s ďalšimi 9 budhovskými hlavami zakončenou hlavou buddhu Amithaby. Jednotlivé trojice buddhovkých hláv predstavujú súcit s trpiacimi, hnev na zlo a radosť z dobra.

Pôvodná cena: 299.00 EUR, Naša cena: 269.10 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 29.90 EUR

+

8788_D04600755Soška – Quan Jin/ živica; Jednou z manifestácii Avalokitešvaru je aj bohyňa Quan Jin

Dodávateľ: TIBET

Druh tovaru: Soška

Oblasť použitia: Feng-šuej, Dekorácia, Darček

Vyhotovenie: Živica

Pôvodná cena: 14.50 EUR, Naša cena: 13.05 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 1.45 EUR

+

8421_modlitebny-mlyncek--3-v-dreveModlitebný mlynček – 3 v dreve; Výška: 130 mm; Dodávateľ: TIBET; Druh tovaru: Modlitebný mlynček; Oblasť použitia: Feng-šuej, Šťastie, Karma; Vyhotovenie: Drevo Tibetský buddhistický modlitebný / tri / mlynček. Závesný na stenu. Na mlynčeku je napísaná mantra – Om mani padme hum – mantra súcitu (voľný preklad: „Nech sú všetky cítiace bytosti šťastné“). Tiež vo vnútri mlynčeka sú uložené, napísané, na kotúči (pruhoch) papiera mantry, sútry, prosby a rôzne vyobrazené buddhistické symboly. Roztáčaním mlynčeka sa mnohonásobne vysielajú tieto modlitby do celého sveta, čím sa nám zlepšuje karma a „zmenšuje“ sa utrpenie na svete. Do vnútra mlynčeka (valca, ktorý sa otvára zvrchu), si môžte k mantrám vložiť aj svoju vlastnú modlitbu.

Pôvodná cena: 77.00 EUR, Naša cena: 69.30 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 7.70 EUR


201311162152951574


(Prečítané 1 081 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.