google27eaa3905ca3fee3.html

Očista priestoru od starej, negatívnej či cudzej energie patrí k nevyhnutnostiam. To, že prostredie, v ktorom žijeme nás silne ovplyvňuje a podmieňuje nie je žiadna novinka, často to však zanedbávame a jedinou väčšou očistou nášho životného priestoru je vymaľovanie stien raz za 10 rokov. To, ale určite nestačí. Energetické čistenie bytu by malo mať atmosféru príjemného rituálu a malo by sa odohrávať pravidelne. Ide o hlavne o priestory, v ktorých trávime väčšinu dňa – spálňa ( 6-10 hod), pracovisko (7-9 hod ), kuchyňa + obývačka (5-6 hod).

Upratovanie a prirodzená čistota priestoru je základ (pozor, nemýliť si to zo sterilitou). Po upratovaní vezmite čistú handru, namočte ju a dôkladne umyte rámy okien a dverí. Do vody môžete dať niekoľko kvapiek vonného oleja. Cez okná a dvere prúdi energia zvonku a je dôležité, aby čisté rámy neprepúšťali negatívnu energiu. Pri tejto činnosti myslite na to, ako sa zbavujete nánosu starej energie.

Plameň sviece má silnú očistnú energiu. Použite napríklad sviecu s kaligrafickým znakom Ochrana proti duchom. Jej sila je veľká. Môžete vedľa nej položiť ochranný kameň, napríklad záhnedu s rutilom či krištáľ s rutilom. Nepoužívajte obsidiány.

Soľ z Mŕtveho mora

Najlepším energetickým čističom je soľ. Naťahuje do seba negatívnu energiu, čím čistí priestor. Nepoužívajte kuchynské riady, z ktorých budete ďalej jesť alebo v nich pripravovať jedlo, najlepšie sypať ju do krabíc alebo kúpiť jednorazové papierové misky . Do každej izby dajte jednu misku do každého rohu a do každej misky nasypte 1kg soli. Na soľ netreba zabudnúť, pretože funguje ako špongia. To znamená, že keď je plná, tak púšťa všetko spať do priestoru.

Základné pravidlo pre dobu použitia je 1kg soli = 1 týždeň, tzn. pokiaľ dáte do izby do každého roku misku s kilom soli, za 4 týždne ich vyhodíte. Naozaj vyhodiť !!! Nepoužívať na varenie, posýpanie chodníkov v zime alebo podobné činnosti. Soľ je plná všetkého, čoho sa chcete zbaviť, tak si to nesypte pred dom.

Tým istým spôsobom je dobré očistiť aj posteľ. V každom matraci je množstvo rôznych emócií a zážitkov, ktorých sa zbavujeme počas spánku. Pod detskú postieľku dávame tak cca5 kg soli a vymeníme raz za 3-4 týždne. Pod dospelácku posteľ 10-50kg s rovnakým pravidlom 1kg = 1 týždeň. Môže sa vám stať, že v prvých dňoch čistenia sa začnete pekne s matracom čistiť aj vy. Buď to budú ťažšie sny, alebo nejaká chrípka.

Ako často „soliť“? Ako uznáte za vhodné. A možno sa vám spánok na soli po prekonaní prvej očisty bude páčiť tak, že ju akurát budete vždy len meniť. Kvalitná morská soľ výborne pomôže odstrániť negatívnu energiu z priestoru. Večer posypte koberec v miestnosti soľou a nechajte cez noc pôsobiť. Ráno soľ povysávajte a vyneste mimo dom. Nenechávajte ju vo vysávači!

Skvelým očistným vykurovadlom je Šalvia púštna

Ďalším dobrým čistidlom sú vonné tyčinky. Určite by nemali byť umelo robené (prírodné nemajú v strede „drievko“, vyzerajú z oboch strán rovnako). Najväčší účinok majú tibetské, ale ich vôňa je veľmi silná. Kompromisom sú japonské tyčinky, ktoré majú jemnejšie vône. Tyčinky môžte len tak zapáliť v byte a raz za čas prejdite v smere hodinových ručičiek všetky miestnosti a odriekajte očistné vety. Napríklad: očisťujem tento priestor od všetkých cudzích a negatívnych energií. Potom nechajte tyčinku dohorieť v stojane. Po použití tyčiniek dobre vyvetrajte, nech spálená energia odíde von a nespíte v dyme. Na očistu priestoru sa nám výborne osvedčili tyčinky zo Šalvie púštnej – viac TU

Príjemnými spoločníkmi sú aróma-lampy, ale nefungujú ako čistič. Olejíčky priestor nabijú, ale je potrebné ho najprv vyčistiť. Tak pokiaľ sú na vás tyčinky veľmi voňavé a máte radšej aróma-lampy, použite kombináciu soľ na čistenie a lampa na nabitie priestoru.

Kryštály jemne harmonizujú energiu priestoru a aktívne stimulujú energiu človeka. Ich dokonalé vybrúsenie pomáha spresniť myslenie a podporuje spoločenský život a kreativitu. Pomáhajú aktivovať temné kúty priestoru so stagnujúcou energiou, vešajú sa do stredu temných chodieb, kde zlepšujú tok energie. Ich blahodarne pôsobenie sa dá pozorovať nie len na ľuďoch, ale i na zvieratách a rastlinách. Prekrásne ukážu kryštály zavesené v okne, alebo uprostred miestnosti, čím prejasníme a presvetlíme i tu najsmutnejšiu a najtemnejšiu miestnosť, ktorá znovu ožije a začne akoby dýchať. Po obvode domu či bytu umiestnite zvnútra do štvorca 4 krištále (asi 1cm veľké). Vytvoria ochranný štít. Nezabudnite ich kontrolovať, občas nechať asi 5 min pod studenou  vodou vyčistiť a nabiť na slnku. Ak začnú praskať či nadobudnú mliečne zafarbenie, vymeňte ich za nové. Tie staré dajte  napríklad k rastlinám do kvetináča.

Kúpte si CD s mantrami či sakrálnou hudbou. Nechajte ho hrať dokola po dobu čo ste v práci. Pomôže vám pri zjemnení atmosféry a upokojení energií.

Kúpte si malé zrkadlo Ba-gua a zaveste ho voľne do priestoru, najlepšie do predsiene. Toto zrkadlo má z jednej strany symboly JIN a JANG a z druhej malé zrkadielko, ktoré chráni majiteľa tým, že odráža svojou plochou negatívnu energiu späť tam, odkiaľ bola vyslaná. Prvé dni bude zrkadlo intenzívne rotovať, neskôr sa trošku upokojí. Môžete však vysledovať, odkiaľ prichádza najviac narušení.

Zdroje negatívnej energie

Škodlivá energia nevzniká len pôsobením neporiadku, ale vytvárajú ju aj predmety v našom okolí: ostré a vyčnievajúce rohy, trámy, šikmé stropy, stĺpy, stromy brániace vstupu energie do domu, dlhé chodby, praskliny v stenách. Začneme vyčnievajúcimi rohmi.

Každý roh (90o a ostrejší) vytvára negatívnu energiu, ktorá môže poškodzovať zdravie alebo narušovať životnú rovnováhu. Tieto rohy vysielajú do okolí takzvané jedovaté šípy, ktoré narušujú naše energetické pole. Škodlivé sú v tom prípade, ak takto zrýchlená a zostrená energia mieri na miesto, kde sedíte alebo spíte. Napríklad u jedálneho stola alebo pri sledovaní TV. Vo chvíľach nočného odpočinku je telo celkom uvoľnené, a teda bezbranné proti škodlivým vplyvom. Ak je to možné, odkloňte tieto škodlivé šípy energie posunutím nábytku.

V prípade kúpy nového zariadenia vyberajte to so zaoblenými rohmi. Ak nie je možné nábytok posunúť, zamedzte šíreniu negatívnej energie tak, že pred roh postavíte kvetinu alebo iný dekorační predmet. Ostré rohy stola je možné zakryť splývavým obrusom. Ďalšími liečebnými prostriedkami sú zvonkohry a kryštály. Ich zavesením pred ostrý roh rozptýlite energiu a zabránite jej ďalšiemu šíreniu. Rovnakým spôsobom postupujte pri prvkoch ako sú nosné a ozdobné stĺpy alebo komíny vyčnievajúce do priestoru. Tieto je možné odstrániť aj vhodným umiestnením nábytku.

Ďalším častým problémom sú trámy a šikmé stropy. Oba prvky neprirodzeným spôsobom deformujú energiu priestoru a narušujú tým vašu osobnú čchi. Najhoršie sú trámy nad posteľou alebo jedálenským stolom. Nad posteľou môže neprirodzené stlačenie energie spôsobiť oslabenie alebo chorobu v tej časti tela, ktorú trám kríži. Ak vedie pozdĺžne stredom postele, symbolicky oddeľuje partnerov, čo môže časom spôsobiť roztržku vo vzťahu. Trám nad jedálenským stolom rozdeľuje ľudí, ktorí sa za ním zdržujú. Hrozí tu nebezpečie, že bude dochádzať k hádkam. Najjednoduchším riešením je opäť presunutie nábytku. Ak to priestor nedovolí, smerujte posteľ alebo stôl tak, aby trám viedol pozdĺžne. Výborné riešenie je falošný strop. Ak žiadne riešenie nie je vhodné, zaveste na trám osemhranné zrkadlo Ba-gua alebo bambusovú flautu. Nad jedálenský stôl môžete zavesiť krištáľ  (najlepšie guľu).

V žiadnom prípade nevešajte nič priamo nad miesto, kde sedíte alebo ležíte. Spánok alebo práca pod šikmým stropom utlačuje osobnú čchi, znižuje regeneráciu počas spánku a potláča kreatívny proces. Situáciu zlepšia svetlo namaľované steny, zrkadlá a vhodne umiestnený nábytok. Na šikmý strop môžete namieriť svetlo lampy. Praskliny v stenách je nutné čo najskôr opraviť. Sú neestetické, drží sa v nich prach a šíria negatívnu energiu.

Zdroj článku: eldhwen.wordpress.com/


Tipy vydavateľstva Eugenika:

Anastasia Semjonova – Magie vašeho domova

Autorka venuje pozornosť medziľudským vzťahom a psychike obyvateľov domu. Rozpráva o susedoch, ale aj o neviditeľných vplyvoch. Pojednáva o geopatogénnych zónach, svetle a farbách, pôsobení rôznych predmetov a rastlín.

Podrobne sa venuje energetickým vplyvom v domácnosti.

Ponúka viacero tipov na očistné rituály a nápravu negatívnych javov a učí, ako zo svojho domova vytvoriť liečivý priestor, kde sa bude dobre cítiť a novou silou nabíjať každý obyvateľ či hosť.

Pôvodná cena: 6.90 EUR, Naša cena: 6.21 EUR, Zľava: 10.00 %


+


Anastasia Semjonova – Energie domu a jak s ní pracovat

Táto zvláštna kniha rozpráva o tom, ako na nás pôsobia rôzne živé tvory, s ktorými obývame spoločné priestory našich domovov: domáce zvieratá, izbové rastliny a samozrejme aj my, ľudia (vrátane našich detí). Zo všetkého najviac sa ale kniha venuje rôznym druhom zvierat a rastlín.

V prvom rade vysvetľuje, ako sa prejavujú a ako fungujú dva základné druhy energetického pôsobenia – tzv. „upíri“ a „darcovia“. Každý človek, zviera, rastlina aj predmet nám totiž môže energiu buď dávať, alebo odoberať. Všetci to predsa dobre poznáme: na nejakom mieste alebo v prítomnosti určitého človeka sa cítime dobre a odchádzame odtiaľ akoby osviežení, doslova nabití novou energiou, zatiaľčo  v inej situácii sme zrazu úplne vyčerpaní, unavení a bez nálady.

Autorka zrozumiteľne a na množstve príkladov zo života ukazuje, ako pôsobia rôzne druhy zvierat, ktoré zvyknú ľudia chovať, alebo ktoré môžu žiť v blízkosti nášho domu: psy, rôzne mačacie plemená, ale aj rybičky, škrečky, veveričky či hady. Niektoré z nich sú doslova našimi liečiteľmi, iné nám však môžu nechtiac škodiť.

Ani rastliny by sa nemali kupovať a pestovať len tak bez rozmyslu. Ako si ich vyberať, to sa dozviete práve v tejto knihe.
Slovom, ak chcete, aby bol váš dom či byt príjemným miestom, kde si vždy dobre odpočiniete po namáhavom dni a kde sa budú cítiť dobre aj vaši hostia, dajte si poradiť od Anastasie Semjonovej!

Pôvodná cena: 6.25 EUR, Naša cena: 5.63 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:


(Prečítané 31 941 krát, 1 dnes)

Comments are closed.