google27eaa3905ca3fee3.html

mosquito_2190958b

Po tom, čo tohtoročná zima nestihla vyhubiť všetky lietajúce a štipkajúce potvorky, máme sa na čo tešiť. Keďže každý priemyselne vyrábaný repelent vyvoláva u mojich vnukov alergiu, hľadám iné možnosti ochrany. Našla som tento recept, ešte som ho nevyskúšala, ale pre istotu sa už podelím, lebo prvé komáre už zavítali k nám do obydlia.

Domáci biorepelent

Čo potrebujete:

– 1 vrecúško rozmarínu (dostať kúpiť, ako koreninu), prípadne vetvičky čerstvého rozmarínu

– 1 liter vody

– 1 polievkovú lyžicu vínneho octu

Ako na to?

Do hrnca dajte vodu a priveďte ju do varu. Odstavte ju a pridajte rozmarín, nechajte vylúhovať. Rozmarín vo vode môže ostať až do jej vychladnutia.

Potom „čaj“ preceďte cez hustejšie sitko. Pridajte lyžicu vínneho octu. Premiešajte.

Biorepelent prelejte do fľaše s rozprašovačom a odložte do chladničky.

Druhý nápad, ktorý sa osvedčil je zaobstarať si domov zopár mäsožravých rastlín. Dobrú kvalitu a cenu majú v maďarských kvetinárstvach.

A ešte čosi

S príchodom pekného počasia prichádza aj smäd. A mnohým, najmä ženám, zachutili ovocné pivá – tzv. radlery. Nuž čítajte dobre ich zloženie, skôr ako vás smäd ochutnať ich doženie. Nie je to veru poézia, čo do vás dostanú. Tak napríklad: Staropramen Cool Grep obsahuje až 13 éčok, z toho 5 veľmi škodlivých:

Sladidlo E952 je 40x sladšie než cukor, ale bez akéhokoľvek energetického obsahu. Vyrába sa z cyklohexylaminu, ktorý sa inak používa na hubenie hmyzu. Zvyšuje účinky karcinogenov. V USA ZAKÁZÁNÝ!

Sladidlo E954 je dokonca až 500x sladšie než bežný cukor bez energetického obsahu!! Vyrába sa z toluénu.

Sladidlá E950 a E951 zvýrazňujú sladkosť ostatných sladidiel. Údajne vhodné pre hubenie krýs.

E120 je skutočná lahôdka – rozomletí chrobáci Dactylopius Coccus. Dodávajú potravinám zdravú červenú farbu. Môžu spôsobiť kožný nádor, astmu, sennú nádchu, či u detí hyperaktivitu…

Nuž to je COOL.

E.V. a www.energieupramene.cz


Tip redakcie vydavateľstva Eugenika:

Jelena Svitko – Přírodní léčba – Recepty pro zdraví– Užitočná príručka. Dozviete sa v nej o liečbe kameňmi, o ochrannom štíte organizmu, o korení ako alternatívnom lieku aj o diagnostike chorôb z tváre, rúk a nôh. Prírodná liečba alebo naturopatia využíva vitamíny, stopové prvky a stravu. Okrem toho aplikuje množstvo ďalších metód: vodoliečbu, masáže, liečbu dotykom, aromaterapiu, liečenie hlinou…

Úryvok: Před každým jídlem rozpustíme ve sklenici vody špetku zázvoru a vypijeme 30 minut před jídlem. „Jídlo se bude lépe trávit a tělo bude vysychat,“ psala Hildegarda. V díle svaté Hiddegardy jsem našla ještě jeden zajímavý recept. Domnívala se, že zázvor působí proti nádorovým onemocněním. Ve všech svých receptech na léčení tohoto onemocnění používala zázvor. Předkládám jeden z nich. Zázvor při léčení nádorů: Vezmeme 100 g mletého zázvoru, 100 g mletých mandlí, 50 g suché měsíčku lékařského, 50 g suchého vlaštovičníku. Vše smícháme a pomeleme na prášek. Užíváme preventivně 1 lžičku třikrát denně před jídlem. Yzop lékařský – Trvalka z čeledi hluchavkovitých. Původem je ve Středomoří, dobře se jí daří i na Ukrajině. U mě na chatě už mnoho let roste velký dřevitý keř, který je každé léto obsypán množstvím aromatických květů. Když dorostou nové snítky, uřežu je, a tak během léta sklízím 2–3krát úrodu. Bylina se množí dělením trsů nebo semeny. Je mrazuvzdorný, vydrží i teplotu minus 25–30° C. Jako koření se používají mladé listy a kvetoucí vrcholky rostlin.

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.84 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:


 

(Prečítané 2 784 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.