google27eaa3905ca3fee3.html

Veľkonočné sviatky sú za dverami a ja stále neviem, ako sa mám postaviť k tomuto sviatku. Pohanské polievanie a šibanie sa mi v panelákovom byte, napriek jeho významu očisty a naberania novej sily, zdá dosť nevhodné, využiť dni sviatku iba na oddych, či dokonca upratovanie sa mi zdá málo sviatočné. Nemáme zasa toľko sviatkov v živote, aby sme s nimi mohli hazardovať.

Donedávna som len odsúdila tento hlúpy sviatok a venovala som sa bežným záležitostiam, ako keby bol všedný víkend. Bolo to na moju škodu. Uvedomila som si napokon, že sviatok je pre mňa niečo viac, niečo významnejšie ako obyčajný víkend. Je to posvätné, späté s tradíciami a živlami a preto ho treba naozaj osláviť. Nechcem sa ochudobniť ani o jeden posvätný deň, hoci uznávam, že všetky sú posvätné a majú byť čo najúžasnejšie. Lenže čo robí zo sviatku sviatok? Predsa myšlienka, ktorú mu venujem. Môj úmysel. A tak som začala pátrať v čom spočíva význam Veľkej noci, aby som určila, v čom pre mňa bude spočívať tento význam. No, to je jasné, je to Zmŕtvychvstanie. Takže, mojimi slovami prechod. Prechod z jedného života do druhého. Keďže sa nechystám umrieť, tak to beriem ako prechod k ešte vedomejšiemu životu. Keď to spojím s Ježišovým posolstvom lásky, tak mi vychádza z toho, že by to mal byť prechod k ešte láskyplnejšiemu prežívaniu života. K tomu samozrejme patrí odpustenie.

Keďže synchronicita v živote sa potvrdzuje aj vedecky, do rúk a mi práve v týchto dňoch dostala kniha Colina. C. Tippinga – Radikálne odpustenie. A hneď som si spomenula na všetkých „odpúšťajúcich“ okolo seba, vrátane mňa, lebo tento autor treskol klinček po hlavičke, keď jasne napísal, že všetko čo za odpustenie považujeme, ešte nemusí byť naozaj odpustenie. Vymyslel aj krásne slovo „rádobyodpustenie alebo akobyodpustenie“ – ale úprimne povedané, častejšie je to pekne zabalené odsúdenie, povýšenie sa, alebo skrytá, potlačená nenávisť vložená do odpustenia. Pri takomto odpustení sa naša úloha obete nijako nemení. Sme obeťou niekoho alebo niečoho, ale my sa pekne povznesieme a zo strachu, z povinnosti, z nabádania okolia, z akéhosi nutkania po spravodlivosti, po našej svetskej spravodlivosti a ešte z mnohých iných dôvodov, ktoré dokážeme pekne vymyslieť a prifarbiť, sa vlastne dopúšťame odpustenia. Vlúdili sa sem však najmenej tri chybičky. Sme my Boh, že máme právo niekoho súdiť a odpúšťať? Máme natoľko čisté duše, že dokážeme odpúšťanie prežívať ako stav duše, čiže sa ním vôbec nezaoberať? Vieme vôbec precítiť, čo odpustenie je a čo nie je?

A tak, kým neprídem na niečo sama, pomôžem si systémom pána Toppinga- radikálne odpustenie. V čom sa líši radikálne odpustenie od toho obyčajného? Ak to mám povedať v skratke, tak v pochopení toho, že vlastne nie je čo odpúšťať. Všetko, čo sa stalo, sme pre svoj vývoj potrebovali, a tak vlastne môžeme iba poďakovať tým, ktorí na seba vzali na chvíľu, až do momentu –aha-veď to bolo vlastne v môj prospech- úlohu toho „zlého“. Keď vypĺňaním formulárov odpustenia, ktoré sú súčasťou tejto knihy, ale dajú sa nájsť aj na internete (pod názvom radikálne odpustenie) napokon človek pochopí dokonalosť vesmíru, často skončí v slzavom údolí súcitu a radosti z pochopenia.

Pre ilustráciu pridám niekoľko príkladov toho, aký je rozdiel medzi odpustením a radikálnym odpustením. Najhlavnejší je v pochopení toho, že nie sme obeťou nikoho, ani ničoho a nie sme ani agresorom, v tom že nepracujeme s myšlienkou, že sa stalo niečo zlé, čo musíme odpúšťať, ale že chápeme, že sa nám nič zlé nestalo, v tom , že dokážeme na rozdiel od odpustenia pochopiť ľudskú nedokonalosť, aj nedokonalosť situácii do ktorých sme sa dostali a napriek tomuto pochopeniu, považovať veci, ľudí a udalosti za dokonalé. V tom, že pochopíme, že problém nikdy nie je mimo nás, ale iba v nás. Nikoho neodsúdime a uznáme, že smrť je iba zmena reality. Inak neexistuje.

Tu sa opäť dostávam ku svojej Veľkej Noci. Bude o radikálnom odpustení a keďže milujem rituály, ktoré sa mi spájajú s mágiou a minulosťou predkov alebo svojou vlastnou –ozvláštňujú moje sviatočné dni. Vytvorím si vlastný rituál podľa keltskej tradície. Každý z vás môže urobiť to isté. Potrebujem k tomu úmysel, náplň, myšlienku na ktorú robím rituál. To už mám. Radikálne odpustenie. Požehnanou kriedou, krieda sa požehnáva tak, že pozvem do svojej blízkosti bytosti, ktoré by mi mohli pomôcť, bytosti živlov, lásky, svetových strán, farieb, porozumenia, pozvem predkov (ja iba tých, ktorí ma majú radi a dokážu mi pomôcť) a pred nimi všetkými s čistým otvoreným srdiečkom urobím kríž (ja rovnoramenný) nad kriedou a je požehnaná. Tak isto požehnám vodu a pridám do toho prosbu, aby mi pomáhala pochopiť odpustenie ako stav, nie moju vôľu. Svätenou kriedou potom urobím kruh (dosť veľký) okolo seba a pri jeho kreslení si budem predstavovať, že ma chráni do veľkej výšky modro strieborné svetlo pred všetkým, čo by chcelo narušiť môj úmysel.

Kruh nemusíte vytvárať iba kriedou, môže to byť povraz , spletené šatky, posvätený nôž, alebo kamene, či čokoľvek vám blízke. Malo by to byť z prírodného materiálu. V kruhu so mnou budú iba bytosti, ktoré som pozvala, môžem prizvať aj svoje totemové zviera, ak neviete aké je, pri slovách pozvania vyslovte jeho druh. Určite sa nepomýlite, ak by to aj nebolo vaše totemové zviera, malo by opodstatnenie, že práve toto zvieratko je s vami v kruhu. (Náhoda neexistuje). Môžete si tam dať aj svoje obľúbené kamene a drahokamy. Teraz na jar aj kvety a bylinky, ale ja uprednostňujem kvietok v črepníku, lebo rezané kvety a bylinky bojujú o svoj život bez koreňov a tak si berú energiu zo všetkého okolo nich. Na druhej strane predstavujú taktiež prechod zo života do smrti, takže sa hodia. Potom dám na misku nejaké dobroty, ale doplnené kamienkami, najmä horskými krištáľmi, bude to obetné jedlo pre pozvané bytosti. Nejde vôbec o to, čo je na miske, ale o to, že pri jej príprave venujem pozornosť a vďaku bytostiam. Zapálim sviečku. Upokojím sa a nahlas vyslovím účel rituálu, ktorý práve prebieha. Kto má chuť môže si urobiť uprostred kruhu aj oltárik. Ja radšej veci, ktoré by som dala na oltár, rozmiestňujem po celom kruhu v spolupráci s pozvanými bytosťami. Večer predtým vyplním nejaké formuláre odpustenia. Ak nič také nemáte, napíšte si na lístok, akú situáciu a komu chcete radikálne odpustiť a pochopiť. Všetko čo vezmete do kruhu, si musíte najskôr pripraviť, lebo vychádzaním za kruh vytvárate v ňom energetické diery, ktorými môžu prísť nevítaní hostia.

Keď máte pocit, že už ste niečo pochopili z témy, ktorú ste si určili, zostaňte ešte v kruhu, buď v tichej meditácii, alebo modlitbe alebo si zatancujte, zabubnujte – podľa vášho temperamentu, môžete si hodiť karty, či runy. Iba od vášho pocitu závisí, aký dlhý bude rituál. Môže trvať aj celé hodiny. Kto to potrebuje, môže si púšťať aj meditačnú hudbu, ale v nej môže byť niečo, čo nám rituál ovplyvní, takže ja mám radšej svoje vnútorné ticho a zvuky sfér. Skôr ako zrušíte ochranný kruh, poďakujte sa bytostiam, ktoré ste prizvali za pomoc, bytosti svetových strán prepúšťame rukou idúcou proti smeru hodinových ručičiek, začíname od západu. (Privolávali sme ich od západu, ale v smere hodinových ručičiek). Ja sa zväčša lúčim slovami, ďakujem za radosť a pohodu, ktorú ste priniesli a teším sa na ďalšie radostné stretnutia. Ak sa chcem opýtať na niečo, spýtam sa ešte aj v tejto poslednej chvíli. Po „ďakovačke“ uzemním energiu kruhu. Vyprodukovanú energiu, ktorú preciťujem, púšťam do zeme, cítim ako odchádza a môžem pridať myšlienku, aby sa dostala tam, kde jej je najviac treba. Po zrušení kruhu sa postriekam vodou, ktorú som mala v kruhu a poprosím o mladosť a očistu. Takto sa sviatok paschy, vzkriesenia, premeny, obnovy stane mojím vlastným, nezabudnuteľným zážitkom.

Kto chce spojiť rituál aj so zdravím, mal by tento deň jesť iba ovocie alebo nekvasený chlieb a piť veľké množstvo vody. A keď sme už pri mágii, nezabudnite vyložiť na spln všetky tmavé polodrahokamy, aby sa opäť nabili mesačnou energiou. K tomuto sviatku sa viažu aj vajíčka, ak ich vyložíte počas splnu von v okrúhlej nádobe a v osolenej vode, získajú zázračné okrášľujúce vlastnosti a môžete si z nich urobiť pleťovú masku, zábal na vlasy, obklad na choré miesto. Treba ich spotrebovať do 24 hodín.

Erika Vincoureková

Vydavateľstvo Eugenika odporúča:

Colin C. Tipping – Radikálne odpustenie – Táto kniha má moc zmeniť váš život. Transformuje váš pohľad na minulosť a na to, čo sa s vami deje, najmä s ohľadom na medziľudské vzťahy. Radikálne odpustenie pôsobí okamžite a umožní vám zbaviť sa pocitu, že ste obeť, otvoriť svoje srdce a zvýšiť vaše vibrácie. Jednoduchý a univerzálne použiteľný princíp vám pomôže zbaviť sa bremena minulosti a umožní vám precítiť radosť zo života. Výsledkom bude pocit šťastia, osobnej sily a slobody. Autor skúma, ako sa v našom živote opakujú určité vzťahové vzorce, a učí, ako sa z nich vymaniť, nahradiť ich pozitívnymi postojmi. Jeho metóda má svoj presný postup.

Úryvok: Hlboko v našom podvedomí vieme, aké je naše poslanie. Duch nám neustále ponúka príležitosti na transformáciu energie obete tým, že necháva vyplávať na povrch také záležitosti, ako zneužívanie alebo rasovú nenávisť. Každý z nás môže naplniť svoje poslanie tým, že uplatní radikálne odpustenie v ktorejkoľvek z týchto situácií. Keď sa to podarí dostatočnému množstvu z nás a dôjde k posunu vo vnímaní tak, že zazrieme dokonalosť určitej situácie, tá sa môže zmeniť a tieto energetické vzory zaniknú. Na transformáciu archetypu obete vyskúšajte nasledujúce: Zakaždým, keď sledujete správy, pokúste sa posunúť svoje vedomie od odsudzovania k tomu, aby ste v každej situácii videli dokonalosť. To sa dá dosiahnuť tak, že sa nebudete pozerať na nejakého človeka alebo situáciu z hľadiska odsudzovania a viny, ale z pohľadu milujúceho prijatia. Majte na pamäti, že ľudia v každom príbehu hrajú svoju úlohu podľa Božieho plánu.

Pôvodná cena: 11.20 EUR, Naša cena: 9.52 EUR, Zľava: 15.00 %, Ušetríte: 1.68 EUR

Viac o knihe sa dočítate TU

+

Colin C. Tipping – Radikálne sebeodpustenie – Cesta k zázrakom života – Colin Tipping v ďalšej knihe zo svojej série „Radikálnych“ ukazuje, ako sa máme zbaviť výčitiek svedomia, pocitov viny a ďalších negatívnych emócií, často neopodstatnených. No aj ak sme naozaj urobili niečo, čo právom ľutujeme, musíme sami sebe odpustiť, ak sa chceme pohnúť ďalej a žiť lepšie. Filozofia, s ktorou sa tu stretnete, vysvetľuje, že všetko, čo sa nám stane, je dokonalé a má svoj nezastupiteľný význam. Ak plne prijmeme celý svoj život vrátane seba samých, môžeme postupne vyriešiť všetky naše problémy a začať byť skutočne šťastní.

Autor vás prevedie procesom sebapoznania a predstaví vám päť krokov metódy sebeodpustenia spolu s praktickými cvičeniami a príkladmi zo života. Naučí vás, ako sa uzdraviť, oslobodiť a zmeniť tak, aby bol váš život plný radosti, energie a lásky.

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 7.57 EUR, Zľava: 15.00 %, Ušetríte: 1.33 EUR

(Prečítané 1 275 krát, 1 dnes)

Comments are closed.