google27eaa3905ca3fee3.html

Neuveriteľne vitálna pani Porchon Lynchová, ktorá už od detstva cvičí a učí jógu a pokračuje ďalej aj vo veku 92 rokov. Pozrite sa na akrobatické pozicície a ásany, ktoré stále skvelé ovláda. Jej skvelá kondícia, výzor a prejav môže byť inšpiráciou pre nás všetkých, že aj v pokročilom veku môže človek žiť plnohodnotne na úrovni mysle i tela. Pani Lynchová prízvukuje, že treba na sebe neustále pracovať a naladiť sa na jemný dych a vibrácie života. Potom môžme recyklovať svoje telá a dokázať s nimi takmer všetko.

(ak sa vám nespustia titulky automaticky, tak ich spustíte cez CC )


Aktívne vedie hodiny jógy v štúdiu v Manhattane

 .

U nej doma – mayurásana v lotosovej pozícii

.

Pozícia páva – mayurásana s vystretými nohami

 .

Cvičenie pred Taj Mahalom v Indii

.

Pani Porchon Lynchová o žiakov nemá núdzu

 .

Porchon Lynch ako mladá herečka v 40tych rokoch v Hollywoode


Skvelá kniha z prostredia indických ašrámov:

Lucy Edge – Jóga v Indii – Vtipné rozprávanie modernej mladej ženy, ktorá sa vydá do Indie študovať jogu. Skúša kráčať exotickou duchovnou cestou, ale pritom túži po partnerovi a normálnom šťastnom živote. Na tejto knihe je zaujímavé spojenie odľahčeného, humorného prístupu a zároveň reálneho popisu rôznych duchovných škôl a ich myšlienok.

Úryvok: Ášram byl velice rušný. Žáci v bílém, s bílými tvářemi a ostříhanými vlasy pospíchali kolem. Malí chlapci v nezvyklých oblecích stáli strnule, jejich sestřičky s očima obmalovanýma uhlem a zlatými kruhy v uších skrývaly zářivé nylonové šaty v záhybech svátečního sárí matky. Amma byla všude. Její kulatá usměvavá tvář dítěte zářila z nesčetných fotografií, přívěsků na klíče a nahrávek ve stáncích se suvenýry – nevypadala na svých padesát; v dárkovém obchodě byla k dostání „vaše vlastní mantra“ a štítky s nápisem „Buď nevinný“. Byla tu i místnost, kde prodávali panenky Ammy, které vyráběli obyvatelé ášramu. Ať už byla ztvárněna jakkoli, vždycky vypadala jako ukázka dokonalého zdraví a mladistvé vitality; zářily jí oči, vlasy i pleť, široký úsměv odhaloval řady hollywoodsky dokonalých zubů. Když jsme se vrátily dolů, potkaly jsme Charlieho. Objetí proběhlo rychle – ve frontě bylo jen pár lidí. Charliemu se objetí líbilo, ale říkal, že nezaznamenal rozdíl proti objetí někoho na ulici. „A? Stalo se pak něco?“ „Ještě mi zašeptala něco do ucha – znělo to jako ‚trak, trak, trak’ – a měl jsem pocit tepla, a to bylo všechno.“ Byly jsme zklamané.

Pôvodná cena: 12.20 EUR Naša cena: 9.76 EUR Zľava: 20.00 %


Súvisiace články:


 

(Prečítané 5 500 krát, 1 dnes)

Comments are closed.