google27eaa3905ca3fee3.html

Cvičiteľka Gravidjogy Katarína Jurenková vie mamičky dobre „potrápiť“ a skvele uvoľniť

Tehotenstvo predstavuje v živote ženy veľmi špeciálne a vzrušujúce obdobie, počas ktorého dochádza k mnohým fyzickým, psychickým a hormonálnym zmenám. Vyžaduje si od budúcej mamičky silu, vytrvalosť, flexibilitu, vnútorný pokoj, vyrovnanosť, uvoľnenie, intuíciu ale aj odovzdanie sa.

Veľmi vhodnou metódou prípravy na pôrod je GRAVID-JOGA, ktorá umožňuje budúcej mamičke spoznať svoje telo a nasledovať svoju vnútornú intuíciu. Je zameraná na komplexnú fyzickú (otváranie panvy, práca s panvovým dnom, uvoľňovanie, posilňovanie, naťahovanie…) aj psychickú predpôrodnú prípravu (psychické uvoľnenie, nadviazanie spojenia s bábätkom, načerpanie energie…). Okrem toho získajú mamičky množstvo informácii ohladne rôznych polôh – či už na pôrod alebo na uľavenie od bolesti alebo napätia v rôznych častiach tela.

My sme sa s kamerou a mikrofónom vybrali do jedného bratislavského štúdia, aby sme zistili viac od cvičiteľky Kataríny Jurenkovej, ale aj priamo od cvičiacich mamičiek. Nech sa páči:

Gravidjoga – duchovná výmena energií medzi matkou a dieťaťom


Úvodná relaxácia

A začíname…

Ásany po stojačky vhodné pre tehotné mamičky

Ásany v sede

A záverečná meditácia v ľahuViac o Gravidjoge tu – www.gravidjoga.skTip vydavateľstva Eugenika:

Gita Suini – Jóga a tajemství dlouhověkosti – Príručka predstavuje jogové pozície zvané ásany (názorne ilustrované), rozdelené na súbory pre začiatočníkov a pokročilých. Okrem toho uvádza aj dve varianty rozcvičky a cvičenie špeciálne vhodné pre ženy. Cvičenie ásan síce nedokáže vrátiť čas a priniesť ľuďom stratenú mladosť, ale dokáže starnutie aspoň trochu zastaviť a spomaliť.

Úryvok: Místo aby se člověk zahleděl do svého nitra a uvědomil si, jaké bohatství mu nabízejí zkušenosti získané během uplynulých let (moudrost, laskavost, pochopení a soucit), často propadne panice a začne žít v neustálém stresu kvůli vnějším změnám, ke kterým v jeho organismu dochází. Ve skutečnosti je však mládí pouze jednou z etap lidského života a touto etapou život zdaleka nekončí. Tím spíš, že procesu stárnutí podléhá všechno na světě. Musíme si uvědomit (a hlavně vnitřně přijmout), že stárnout je přirozené, že taková je prostě příroda. Samozřejmě že z této skutečnosti nemusíme být právě nadšení, ale nemá smysl se jí jakýmkoli způsobem bránit. Vůbec nejsmutnější je vidět ženy středního věku, které se snaží vypadat jako děvčata v pubertě. Pro nás ženy je velmi důležité to, abychom si svou odvěkou touhy být přitažlivé nepletly s urputným bojem proti tomu, aby v našem organismu docházelo ke změnám. Jóga pomáhá k tomu, abychom přijali sami sebe takové, jací jsme, vyrovnali se s nepříjemnými pocity a vrátili svému nitru harmonii a svému tělu zdraví. Je to duchovní nauka seberozvíjení a seberealizace, která člověku pomáhá pochopit, jak může rozvíjet své vnitřní předpoklady pro bohatý a mnohostranný život.

Pôvodná cena: 8.60 EUR, Naša cena: 6.88 EUR, Zľava: 20.00 %


Súvisiace články:


(Prečítané 1 450 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

One Response to Gravidjoga – duchovná výmena energií medzi matkou a dieťaťom (videoblog)

  1. Pridte si zacvicit Gravid Jogu a ine tehotenske cvicenia v najlepsom studiu v Bratislave, ktore ponuka najviac lekcii a moznosti pre buduce maminky pred porodom, i po nom uz 7mi rok.Vsetko dolezite sa dozviete aj na prednaskach a workshopoch,ktore pravidelne organizujeme s vybornymi odbornikmi, lekarmi,por.asistentkami.
    Komplet info o nas najdete na http://www.maternitycare.sk al.www.gravid-joga.sk