google27eaa3905ca3fee3.html

Kniha je tradičný vianočný darček, ktorým nič nepokazíte, naopak môžte príjemne prekvapiť. Pridanou hodnotou kníh z nášho vydavateľstva je, že ponúkame viac, ako len príjemne strávený čas pri čítaní. Tak ako všetky dary, vyberajte knihy s láskou, potešením, nadhľadom a vtipom. V tomto duchu sme pre vašu inšpiráciu pripravili knihy vhodné pre jednotlivé znamenia.

Darček pre Barana

Ako nájsť svoju pravú cestu 

Barani sú veľmi akční, svojhlaví individualisti, ktorí sa neboja prekážok, ba dokonca potrebujú pravidelné dávky rozruchu. Táto kniha ich môže vhodne nasmerovať, a ak im autorov štýl nesadne, aspoň im zdvihne adrenalín (a to im vždy dobre padne).

Valerij Sineľnikov – Ako nájsť svoju pravú cestu – Obľúbený ruský autor vysvetľuje, ako žiť, aby sme napĺňali aj duchovný, nielen telesný a materiálny zmysel nášho života. Každý z nás má určité poslanie, špecifickú úlohu, pri plnení ktorej sme ochotní a schopní vydať zo seba to najlepšie, čo v nás je. Toto poslanie treba objaviť a potom nájsť odvahu aj spôsob, ako ho začať realizovať a v ideálnom prípade sa ním aj živiť. Okrem stručne a jasne podanej životnej filozofie tu nájdete aj praktické, rozumné rady, ako si nájsť svoju cestu i ako po nej kráčať.


Darček pre Býka

Přeprogramuj svůj mozek na lásku

Znamenie Býka je ovládané Venušou, planétou lásky a príjemných pôžitkov. Býci majú radi pokoj a dobré vzťahy a táto kniha im k tomu určite dopomôže. Zvlášť ak mi doteraz v láske šťastie neprialo.

Marsha M. Lucas – Přeprogramuj svůj mozek na lásku – Neuropsychologička a psychoterapeutka vám príjemným, vtipným a zrozumiteľným spôsobom vysvetlí, ako funguje váš mozog vo vzťahoch. Lepšie tak pochopíte, ako ste dospeli k svojim súčasným vzťahovým vzorcom, a naučíte sa, ako si svoj mozog účinne preprogramovať. Zistíte, aké vnútorné pochody nám vlastne prebiehajú v mozgu; ako si výrazne zlepšiť schopnosť nadväzovať a pestovať uspokojivé vzťahy; čo stojí za chorobnou úzkosťou zo záväzkov – to všetko doplnené množstvom príkladov zo života a praktickými návodmi. S pomocou uvedených návodov a meditačných cvičení dokážete zmeniť navyknuté reakcie vo vzťahoch, založené na strachu; vybudovať si emočnú odolnosť; užívať si krajšie milovanie; pochopiť a zlepšiť svoje prežívanie lásky.


Darček pre Blíženca

Nakažlivá síla našeho vyzařování

Blíženci sú nesmierne spoločenské, non-stop komunikujúce bytosti, takže bude fajn, keď si uvedomia, ako veľmi vlastne pôsobia na druhých.

David R. Hamilton – Nákažlivá síla našeho vyzařování – Žijeme v prepojenom svete, v ktorom sa pocity, postoje a správanie prenášajú z osoby na osobu a ďalej a pritom infikujú každého, kto s nimi príde do styku. Mozog každého z nás je vybavený takzvanými zrkadlovými neurónmi. Spôsobujú, že nenápadne napodobňujeme to, čo vyjadrujú ľudia, ktorými sme obklopení. Ak sa niekto usmieva, usmejeme sa. Keď sa niekto mračí, zamračíte sa tiež. Začneme sa cítiť rovnako ako ľudia, s ktorými trávime čas. Väčšinou si vôbec neuvedomujeme, že sa to deje, ale čím dlhšie bývame s niekým, kto je šťastný, tým viac šťastia sa dostane pod kožu i nám. Smútok a depresia však prúdi rovnako … Aj vy ste nákazliví bez ohľadu na to, či si myslíte, že ste, alebo nie. Otázkou ale je: čo chcete šíriť?


Darček pre Raka

Orgánové hodiny snadno a srozumitelně

Raci sú veľmi senzitívni a citliví, čo sa ľahko odrazí aj na ich zdravotnom stave. Lepšie sa oboznámiť s prirodzenými rytmami nášho tela im pomôže dostať sa do súladu a chrániť sa pred nežiadúcimi výkyvmi.

Lothar Ursinus – Orgánové hodiny – snadno a srozumitelně – Autor dôkladne, komplexne a pritom zrozumiteľne popisuje funkciu jednotlivých orgánov a ich spoluprácu v ľudskom organizme. Každý orgán sa riadi vlastným časovým harmonogramom. V určitú dennú dobu vládne v orgánových systémoch mimoriadne výrazná aktivita, ktorú neskôr vystrieda fáza pokoja. Ak na tieto skutočnosti dbáme a rešpektujeme ich, podporujeme tým svoje zdravie. Rytmus tela môžeme efektívne využívať aj v práci a súkromí, alebo pri chudnutí, podávaní liekov a podobne.


Darček pre Leva

Nutkavé chute

Levi sú známi pôžitkári, navyše aj dosť megalomanskí a excentrickí, takže by si mali dať pozor (najmä teraz cez sviatky), aby to s tými pôžitkami nepreháňali. Táto kniha im vysvetlí zaujímavé súvislosti v prípade, že niečomu nevedia odolať. (Aj ukáže cestu smerom k zdravšej umiernenosti, pokiaľ o dačo také stoja.)

Doreen Virtue – Nutkavé chute – Čo znamenajú naše nutkavé chute a ako ich prekonať – Mnohí ľudia majú problém s neodolateľným nutkaním jesť určité jedlá či pochutiny, kvôli ktorému sa nevedia zbaviť nadváhy alebo iných ťažkostí. Táto mimoriadna kniha vám pomôže ujasniť si, prečo máte chuť práve na určité potraviny, aký emocionálny problém sa za tým ukrýva a čo vám tým vaše telo naliehavo oznamuje. Keď svojim pohnútkam porozumiete, neprimeraná túžba po jedle sa postupne vytratí.


Darček pre Pannu

Lunárny kalendár

Panny sú povestné svojou precíznosťou a usilovnosťou, ako aj porozumením božskému usporiadaniu vecí. Preto sa im zíde náš kalendár, ktorý prináša rady a podnety na každý deň (pre zdravie, duševnú pohodu, domácnosť, záhradné práce, bylinky…) v súlade s prírodnými silami a významným vplyvom Mesiaca.

Lunárny kalendár 2015 – Prechod Mesiaca rôznymi znameniami zverokruhu prináša rozdielne podnety a možnosti pre náš život. Nájdete tu rady a pokyny pre prácu na záhradke, starostlivosť o domácnosť, tipy a informácie týkajúce se zdravia, telesnej aj psychickej pohody. Kalendár obsahuje aj značenie lunárnych dní. A samozrejme nechýba ani nič z typických kalendárnych údajov (mená, sviatky, východy a západy Slnka…).


Darček pre Váhy

Svobodná láska

Váhy sú, podobne ako Býci, tiež pod vplyvom Venuše, takže aj im sa zíde niečo, čo ich naladí na lásku. Nech vás nemýli názov – toto nie je návod na vytvorenie uspokojivých sexuálne otvorených partnerských vzťahov, ale hlboko duchovná kniha, ktorá vás privedie do kontaktu so samotnou podstatou lásky a božským zdrojom vo vás.

Paul Ferrini – Svobodná láska – Paul Ferrini píše mimoriadne pôsobivo, empaticky aj nekompromisne zároveň. Jeho slová mieria priamo k podstate toho, ako sa cítime a správame aj prečo sa všetko deje práve tak, ako sa to deje. Ponúka nám nové spôsoby myslenia a prežívania, ktoré vedú k hlbokému naplneniu a jasnému duchovnému precitnutiu. V tejto knihe vysvetľuje, že vždy dostávate jedine to, čo si dovolíte mať. Učí, ako prevziať plnú zodpovednosť za všetko, čo sa vám deje. Jedine tak budete môcť prežívať hlboké vzťahy s inými ľuďmi, ktoré vás nebudú obmedzovať, ale budú vás inšpirovať a tešiť. Naučte sa, ako si vytvoriť lásku, po ktorej túžite. Lásku, ktorá nespútava, nevyžaduje záruky a nekritizuje. Dovoľte si dôverovať, prekonávať hranice, žiť bez strachu.


Darček pre Škorpióna

Šamanismus pro začátečníky

Škorpióni sú prirodzene napojení na najhlbšie a najtemnejšie hlbiny ľudskej duše, a aby sa táto ich vlastnosť nezvrhla, mali by sa zaoberať niečím konštruktívnym, kde svoje mimoriadne schopnosti využijú. Napríklad aj šamanizmus by pre nich mohol byť celkom dobrou cestou.

James Endredy – Šamanismus pro začátečníky – Autor, ktorý dlhé roky zbieral skúsenosti pri rôznych šamanoch a sám získal viacero zasvätení, pútavo a kultivovane rozpráva, čo vlastne šamanizmus je, aký je šamanistický pohľad na svet, aká je úloha pohlaví (vrátane hermafroditov) v domorodých kultúrach a náboženstvách, ako sa človek stáva šamanom, a ďalej na témy: šamanistická iniciácia, duchovia, psychoaktívne látky, šamanove nástroje a rituály, liečenie, veštenie, ovládanie počasia, paranormálne schopnosti, mystické zážitky, šamanská liečba a terapia. Varuje aj pred nebezpečnými či pochybnými záležitosťami, ktoré sa často tvária ako šamanistické, a zaujímavý je aj zoznam šamanistických kmeňov celého sveta v závere knihy.


Darček pre Strelca

Vstupte do minulých i budoucích životů

Strelci majú radi dobrodružstvá, cestovanie, filozofovanie, umenie, spiritualitu, slobodu – jednoducho všetko, čo predstavuje nové podnety, rast a rozvoj. Táto kniha mnohé z toho ideálne spája: naučí vás, ako si neobmedzene dopriavať fascinujúce zážitky z ríše ducha a ešte sa pritom dozvedať zaujímavé veci, ktoré prispejú k vášmu šťastiu, vyriešeniu problémov a podobne.

Joe Slate, Llewellyn Weschcke – Vstupte do minulých i budoucích životů pomocí autohypnózy – Autori podrobne popisujú, ako preskúmať svoje minulé životy, životy medzi nimi aj preexistenciu, a dokonca nazrieť do svojej budúcnosti. Môžete si sami vyvolať tie zážitky z minulých životov, ktoré sú pre vás práve teraz dôležité. Môžete odhaliť neobmedzené možnosti a prostriedky, ktoré máte v duchovnej sfére k dispozícii. Táto kniha si kladie za cieľ podporiť nezávislosť pri skúmaní minulých životov s pomocou postupov, s ktorými dokáže čitateľ ľahko pracovať sám.


Darček pre Kozorožca

Radikální zhmotňování

Kozorožci sú majstri v realizovaní cieľov a nápadov. Na rozdiel od mnohých iných, ktorí zväčša len snívajú a túžia, tieto typy ľudí naozaj dokážu urobiť to, čo si zaumienia alebo čo je potrebné urobiť.  Nechýba im totiž pracovitosť, usilovnosť, odvaha ani trpezlivosť. Táto kniha im prezradí hlbšie, ezoterické princípy či skryté súvislosti úspechu, šťastia a splnených snov.

Colin C. Tipping – Radikální zhmotňování – Jak si v životě vytvořit to, co chceme – Praktická kniha plná dôležitých upozornení vám ukáže, ako vo svojom živote zhmotniť to, čo vám prinesie naplnenie, a tiež ako vyriešiť akýkoľvek problém. Colin Tipping nadväzuje na svoju metódu (a rovnomennú knihu) radikálne odpustenie a jedinečným spôsobom vysvetľuje, ako si vytvoriť čokoľvek, po čom túžime. Veľa pozornosti venuje chybám, ktoré robíme a ktoré spôsobujú, že sa želaný výsledok nedostavuje. Na záver sa venuje konkrétnym témam: peniaze, zníženie nadváhy a objavenie svojho životného poslania.


Darček pre Vodnára

Bílá kniha

Vodnári sú nekonvenční, neortodoxní, radikálni, maximálne individualistickí a nadovšetko slobodomyseľní. Učenie vyspelej duchovnej bytosti menom Ramtha, ktoré prezentuje táto kniha, obsahuje dosť veľa prvkov, na ktoré sa hodí vyššie uvedená charakteristika, takže by mohlo Vodnárov zaujať a inšpirovať.

Ramtha – Bílá kniha – Ramtha je vyspelá duchovná bytosť, ktorá sa prejavuje prostredníctvom fenoménu zvaného channeling cez Američanku JZ Knight. Ramtha hlása úplnú slobodu a božskosť človeka. Kladie dôraz na zodpovednosť každého jedinca za vlastnú realitu, lebo naše postoje ovplyvňujú náš život, a teda môžeme zmeniť svoj život tým, že zmeníme svoje myslenie. Jeho učenie patrí k najvýznamnejším stavebným kameňom súčasnej ezoteriky.


Darček pre Ryby

Rady anjelov na každý deň

Ryby sú zo všetkých znamení najduchovnejšie – v tom zmysle, že je pre nich úplne prirodzené vnímať iné svety a duchovné rozmery bytia či komunikovať s neviditeľnými bytosťami. Okrem toho potrebujú veľa láskyplnej podpory a povzbudzovania, lebo pre svoju citlivosť ľahko prepadajú negativite, pochybnostiam alebo nedostatku sebadôvery. Táto kniha pre nich teda bude ideálnym sprievodcom po celý budúci rok, alebo aj po celý život.

Doreen Virtue – Rady anjelov na každý deň – Táto univerzálna kniha prináša láskyplné myšlienky, anjelské a pozitívne tvrdenia. 365 krátkych odkazov vás môže sprevádzať životom deň čo deň. Nájdete v nich múdre rady, inšpiráciu, útechu a nádej. Dajú sa použiť aj ako nástroj na veštenie: položte otázku a knižku náhodne otvorte; príslušná strana vám prinesie odpoveď. Nezabúdajte, že máte neustále po svojom boku anjelov strážnych, ktorí sú ochotní pomôcť vám s čímkoľvek, len čo ich o to požiadate.


A pre všetkých

Vzťahy bez ružových okuliarov + ÁNO alebo NIE?

Dve univerzálne knihy, ktoré majú potenciál každého zabaviť a uvoľniť. Život je príjemný aj vzrušujúci, keď sme hraví a pritom dôverujeme, že všetko je vlastne v pohode a že my dokážeme nájsť to, čo hľadáme!

Zuzana Šestáková – Vzťahy bez ružových okuliarov – Vtipný varovný sprievodca znameniami – Kniha charakterizuje mužov i ženy podľa znamení zverokruhu, v zameraní na lásku a partnerstvo, s dôrazom na ich negatívne vlastnosti. Sarkasticky, ale aj konštruktívne. Dozviete sa, na čo si treba dávať pozor pri partnerovi určitého znamenia. A naopak, aký typ partnera by vám mohol vyhovovať, keď triezvo zhodnotíte rôzne vlastnosti jednotlivých znamení. Každé znamenie je rozpísané zvlášť pre mužov a ženy a okrem celkovej charakteristiky predkladá cenné rady na nasledovné témy: ako ho/ju nájsť; ako ho/ju zbaliť; prvé rande; kedy sa s ním/ňou vyspať; kedy ju požiadať o ruku/kedy sa zmieniť o svadbe; čo keď vás opustí; čo keď opustíte vy jeho/ju. Berte to ale s nadhľadom. Dúfame, že sa pobavíte!

+

MUDr.Albrecht Uwe – Áno alebo Nie? – Okamžitá odpoveď na ľubovoľnú otázku! – Kniha predstavuje unikátnu metódu, ktorá vám umožní na všetko ihneď získať intuitívnu odpoveď „áno“ alebo „nie“. Jedná sa o veľmi jednoduchý test, založený na porovnaní dĺžky vašich rúk, keď ich určitým spôsobom priložíte k sebe, pričom sa sústredíte na ľubovoľnú otázku. Pýtať sa môžete na čokoľvek: aký liek či spôsob liečby zvoliť, čo si obliecť, kedy odcestovať, či je pre vás prospešný vzťah s určitým človekom a podobne. Autor vám podrobne vysvetlí, ako táto metóda funguje, a ukáže návod na jej využitie v rozmanitých oblastiach každodenného života. Tento test vám pomôže zistiť, čo je pre vás v akejkoľvek situácii najlepšie. Testovanie vám pritom zaberie len niekoľko sekúnd.


Súvisiace články:


 

(Prečítané 1 960 krát, 1 dnes)

Comments are closed.