google27eaa3905ca3fee3.html

Lunárny kalendár je svojráznym, veľmi populárnym a užitočným druhom kalendára. Vysvetlí a poradí, ako čo najvhodnejšie využiť čas v súlade s prírodnými silami.

Mesiac výrazne ovplyvňuje našu planétu a všetok život na nej bez ohľadu na to, či si to uvedomujeme alebo tomu veríme. Mesiac – Luna sa spája so symbolikou plodnosti, rastu a životných cyklov. Rozmanité vplyvy prakticky na všetky oblasti nášho života sú dané mesačnými fázami (premena Mesiaca od novu po spln a naopak), cyklickým prechodom Mesiaca dvanástimi znameniami zverokruhu, a tiež stavom Mesiaca, ktorý delí dni na dni koreňov, listov, kvetov a plodov.

Lunárny kalendár predstavuje sprievodcu celým rokom, ktorý prináša množstvo užitočných a zaujímavých rád, odporúčaní, tipov a námetov. Hlavnou oblasťou záujmu je pritom záhradkárstvo. Ten, kto rešpektuje lunárne vplyvy v prírode, sa dočká najlepších výsledkov. Záhradkári tu nájdu podrobný plán práce na celý rok. No nielen záhrada, ale ale aj domácnosť sa udržiava lepšie s pomocou tipov a rád, ktoré rešpektujú rozdielne pôsobenie síl počas roka.

Druhou významnou časťou je zdravie, životospráva a psychika. Nájdete tu dôležité a zaujímavé informácie o tom, ktoré časti nášho organizmu sú v ten-ktorý deň Mesiacom ovplyvňované aj ako pôsobia aktuálne lunárne vplyvy na náš duševný život, vzťahy a pracovnú aktivitu. K tomu množstvo praktických, jednoduchých rád a tipov: ako posilniť svoju kondíciu, predchádzať zdravotným problémom, zmierniť rôzne ťažkosti, zdravo sa stravovať, nezanedbávať kozmetiku a hygienu či udržať si duševnú pohodu. Veľmi užitočné sú rady ohľadom zberu liečivých bylín a pitia bylinných čajov; odporúčanie tohto typu sa v lunárnom kalendári uvádzajú na každý deň.

Okrem vyššie uvedených informácií týkajúcich sa Mesiaca tu nechýbajú ani bežné kalendárne údaje: mená, sviatky, východ a západ Slnka, čas vstupu Slnka do rôznych znamení zverokruhu. Novinkou je vyznačenie lunárnych dní. (Pokiaľ ide o ich význam, odporúčame knihu Lunární dny vydavateľstva Eugenika.)

Veríme, že naším lunárnym kalendárom sa nám podarí sprostredkovať vám časť prastarých skúseností, ktoré môžu byť na úžitok aj dnes!

Náš Lunárny kalendár nájdete tu:

Vladimír Jakubec – Lunárny kalendár 2018 /Eugenika

Lunárny kalendár je veľmi populárny a užitočný. Vysvetlí a poradí vám, ako čo najvhodnejšie využiť čas v súlade s prírodnými silami, a to na základe vplyvu Mesiaca na život na Zemi. Rozmanité vplyvy prakticky na všetky oblasti nášho života sú dané jednak mesačnými fázami – premena Mesiaca od novu po spln a naopak – jednak cyklickým prechodom Mesiaca dvanástimi znameniami zverokruhu, ako aj stavom Mesiaca, ktorý delí dni na dni koreňov, listov, kvetov a plodov.

Lunárny kalendár charakterizuje každý z 365 dní z hľadiska mesačného (lunárneho) vplyvu. Predstavuje sprievodcu celým rokom, ktorý prináša množstvo užitočných a zaujímavých rád, odporúčaní a tipov. Hlavnou oblasťou záujmu je pritom záhradkárstvo. Záhradkári tu nájdu podrobný plán práce na celý rok. Tí z vás, ktorí radi zbierajú liečivé rastliny, sa dozvedia, kedy ktoré sa majú zbierať.

Ďalšou významnou oblasťou je zdravie, životospráva a psychika. Nájdete tu dôležité a zaujímavé informácie o tom, ktoré časti nášho organizmu sú deň za dňom Mesiacom ovplyvňované aj ako pôsobia aktuálne lunárne vplyvy na náš bežný život. Získate množstvo praktických, jednoduchých rád a tipov, ako posilniť svoju kondíciu, predchádzať zdravotným problémom, zmierňovať rôzne ťažkosti, zdravo sa stravovať, starať sa o svoje telo a nezanedbávať ani kozmetickú stránku. Mnohí ľudia iste ocenia aj rady na každý deň, aké druhy bylinných čajov sú práve vhodné. A zmieňuje sa tu aj vplyv Mesiaca na našu psychiku podľa toho, v akom znamení Luna práve stojí; každé znamenie zverokruhu totiž pôsobí inak na našu dušu, prebúdza v nás iné vlastnosti, pocity a potreby.
Špecialitou je vyznačenie lunárnych dní. (Pokiaľ ide o ich význam, odporúčame knihu Lunární dny z Eugeniky.)

Dôležité upozornenie: V našom kalendári je zobrazený časový údaj prechodu Mesiaca „cez“ skutočné súhvezdia, nie astrologické znamenia. V dobách, keď vznikala astrológia, sa tieto údaje zhodovali so skutočnou polohou planét, súhvezdí a hviezd na oblohe. Drobné odchýlky dráhy Slnka, Mesiaca i hviezd v období 26 000 rokov, spôsobené periodickou výchylkou rotácie zemskej osi, viedli k tomu, že po tisícročiach je skutočné astronomické postavenie Mesiaca „v“ jednotlivých súhvezdiach odlišné od dávnych astrologických výpočtov. Kto sa trocha orientuje na nočnej oblohe, ten si všimne, že Mesiac stojí napríklad „v“ súhvezdí Rýb, zatiaľ čo tradičné zdroje uvádzajú, že Mesiac je v Baranovi. („V“ dávame do úvodzoviek preto, lebo Mesiac sa nikdy nedostane naozaj – fyzicky medzi hviezdy súhvezdí.) A tento rozdiel sa neustále mierne zväčšuje. Mnoho pokusov s pestovaním rastlín ukázalo, že ho treba brať do úvahy. Preto náš kalendár tento rozdiel zohľadňuje a uvádza postavenie Mesiaca v skutočných súhvezdiach, lebo tomu zodpovedá jeho vplyv na našu planétu. Týmto sa náš LK líši od väčšiny iných lunárnych kalendárov, ktoré vznikajú mechanickým výpočtom počítačovým programom a nie sú preverené praxou.

Pôvodná cena: 6.90 EUR, Naša cena: 6.21 EUR, Zľava: 10.00 %


V akciovej cene si teraz môžete zakúpiť tento Lunárny kalendár spolu so skvelou knihou od slávneho ruského spisovateľa a liečiteľa G. Malachova:

Lunárny kalendár 2018 + kniha Zdraví podle biorytmů Lunyfoto: http://maxpixel.freegreatpicture.com/(Prečítané 2 423 krát, 1 dnes)

Comments are closed.