google27eaa3905ca3fee3.html

Irina Tichomirova – Mladý obličej

Táto kniha iste poteší nejednu dámu. Prináša totiž možnosť, ako bojovať s príznakmi starnutia a s vráskami, a to svojpomocne, bez lekárskej kozmetiky, ako aj bez akýchkoľvek finančných nákladov – okrem tých, ktoré investujete do kúpy tejto knihy.

Bohato ilustrovaná príručka predstavuje efektívny súbor cvikov a masážnych pohybov pre kozmetické „zdvihnutie“tváre a krku. Názorné fotografie krok za krokom vám pomôžu naučiť sa, čo treba. Uvidíte, že pri pravidelnom cvičení budete o pár týždňov vyzerať mladšie, pleť budete mať sviežu, pružnú a hladkú, a vyrovnajú sa vám vrásky na čele, okolo očí a na krku.

Kniha má tieto časti: úvod; pojednanie o anatómii hlavy a krku (tu sa oboznámime so svalstvom na našej tvári a krku); masáž a cvičenie krku; držanie tela, správne dýchanie; lifting tváre; akupresúra tváre, relaxačné cvičenia tváre, lymfodrenáž tváre; ošetrovanie pleti, opaľovanie, výživa, vitamíny a minerály, šport, zdravý spánok, pomoc pri strese.

Ruská autorka Irina Tichomirova ostáva verná vrúcnej slovanskej duši a na záver nám pripomína, že najdôležitejšia je aj tak vnútorná krása a láska v srdci. Veď to vieme už od detstva, poznáme z rozprávok: zlej sestre padajú z úst žaby a hady, dobrej ruže a drahokamy. A navonok sa pritom podobajú ako vajce vajcu.

Okrem toho milej, zaujímavej, vtipnej, múdrej žene nemôže zopár jemných vrások ubrať na pôvabe a stopy veku na jej tvári sú navyše dôkazom životných skúseností a zrelosti, akú naopak nemôžu mať mladučké dievčiny s dokonalou pleťou.

Tak či tak, starať sa o svoju tvár nezaškodí, a určite je to lepšie robiť formou jednoduchého cvičenia doma pred zrkadlom, ako ísť na plastiku. Okerm toho podobnú knihu na našom trhu celkom iste nenájdete!

Namiesto chirurgických zásahov stačí venovať denne chvíľku jednoduchej masáži tváre.

Rychlá rozcvička č. 1. Postavte se rovně, narovnejte se a uvolněte ramena. Položte pravou ruku na levé rameno a levou ruku na pravé rameno. Nejdříve vytahujte ramena nahoru střídavě, poté dohromady.

Rychlá rozcvička č. 2. Spusťte ruce podél těla. Pomalu otáčejte hlavu vpravo a vlevo, vždy ve směru k ramenům, a přitom povytáhněte rameno nahoru k bradě.

Rychlá rozcvička č. 3. Mírně a volně zvedejte ramena nahoru k uším a opět je spusťte dolů. Po pěti opakováních protřepejte ruce a uvolněte ramena.

Rychlá rozcvička č. 4. Zhluboka se nadechněte a vydechněte. Představte si, že se právě teď všechny svaly obličeje (a je jich dohromady 57) ve všech zónách „probouzejí“ pro další trénink. Konečky napjatých prstů masírujte pokožku hlavy ve směru od čela k zátylku. Budete pod prsty doslova vnímat všechny svaly hlavy.

Rozložte konečky prstů na pravou a levou stranu čela. Svaly aktivujte masírováním čela – prsty je napínejte a pohybujte jimi. Posuňte špičky prstů o něco níže na oči. Prsty pravé i levé ruky rozhýbejte svaly kolem očí lehkými, avšak ráznými pohyby.

Umístěte prsty na líce. Napínejte a uvolňujte jejich svaly pomocí prstů.

Rychlá rozcvička č. 5. Poklepávejte hroty prstů tvář podél lícních kostí.

Rychlá rozcvička č. 6. Veďte špičky prstů obou rukou – rozložených jako hrábě – po krku zdola nahoru.

Rychlá rozcvička č. 7. Jemně si zakryjte tvář rukama. Nyní, po ukončení posledního cvičení jsou všechny svaly hlavy, obličeje i krku osvěženy a nacházejí se v lehkém tonusu.

Rychlá rozcvička č. 8. Sundejte ruce z obličeje. Zhluboka se nadechněte, vydechněte a zadržte dech. Napněte všechny svaly obličeje i krku a široce rozevřete oči. Vnímejte napínání svalstva čela, očí, čelistí, lící, rtů i krku. Zůstaňte takto deset vteřin. Svaly obličeje i krku jste připravili k aktivnější námaze během půlminutové rychlé rozcvičky. Uvolněte se a vydechněte. Opakujte poslední cvičení ještě dvakrát. Potom udělejte několik hlubokých nádechů a výdechů. Vnímejte energii vycházející z tváře.

 

Text je z knihy:

Irina Tichomirova – Mladý obličej – Jak si jej udržet

Jedinečné cvičenie proti vráskam! Autorka predstavuje efektívny súbor cvikov a masážnych pohybov pre kozmetické „zdvihnutie“ tváre a krku. Pri pravidelnom cvičení v domácich podmienkach, bez skalpelu a injekcií budete po pár týždňoch vyzerať o 5-15 rokov mladšie! Pleť budete mať sviežu, pružnú a hladkú, vyrovnajú sa vám vrásky na čele, okolo očí a na krku. Návody sú ilustrované detailnými ilustráciami.

Úryvok: Lymfodrenáž obličeje Důležité jsou uzliny na hlavě a krku. Pravidelnou stimulací jejich činnosti pomocí masáže můžete získat zdravou barvu obličeje a zbavit se oteklých očí. Pro lepší klouzání si namažte ruce masážním anebo olivovým olejem. Olej ale nepoužívejte, máte-li mastnou nebo problémovou kůži. Lymfodrenáž č. 1. Vyhlazujte si kůži krku zdola nahoru od oblastí klíčních kostí k čelisti, střídavě oběma rukama. Masírujte kůži na celém krku, začněte na jedné straně a postupujte na stranu druhou. Lymfodrenáž.č. 2. Rozložte ukazováček a prostředníček pravé ruky do písmene „V“. Ukazováček položte horizontálně nad ústa a prostředník pod ústa, o něco výše nad bradu. Zlehka prsty přitiskněte ke kůži a veďte je směrem k uchu. Zopakujte to stejné – levou rukou na levé straně. Lymfodrenáž č. 3. Ruku se spojenými prsty jemně přitiskněte k obličeji těsně u nosního křídla. Mírným tahem dlaně „žehlete“ tvář směrem k uchu a během pohybu zmírněte tlak na kůži. Před uchem na několik vteřin podržte mírné protažení kůže. Tuto masáž si následně udělejte i na druhé straně obličeje. 

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.84 EUR, Zľava: 10.00 %


(Prečítané 2 859 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.