google27eaa3905ca3fee3.html

Alebo: Sister Moon, be my guide… ako spieva Sting. 

Lunárny kalendár 

Lunárny kalendár je veľmi populárnym a užitočným druhom kalendára. Vysvetlí a poradí vám, ako čo najvhodnejšie využiť čas v súlade s prírodnými silami. Mesiac totiž výrazne ovplyvňuje našu planétu a všetok život na nej bez ohľadu na to, či si to uvedomujeme alebo nie.

Mesiac – Luna sa spája so symbolikou plodnosti, rastu a životných cyklov. Rozmanité vplyvy prakticky na všetky oblasti nášho života sú dané mesačnými fázami (premena Mesiaca od novu po spln a naopak), cyklickým prechodom Mesiaca dvanástimi znameniami zverokruhu, a tiež stavom Mesiaca, ktorý delí dni na dni koreňov, listov, kvetov a plodov.

Lunárny kalendár predstavuje sprievodcu celým rokom, ktorý prináša množstvo užitočných a zaujímavých rád, odporúčaní, tipov a námetov. Jednou oblasťou záujmu je  záhradkárstvo. Ten, kto rešpektuje lunárne vplyvy v prírode, sa dočká najlepších výsledkov. Záhradkári tu nájdu podrobný plán práce na celý rok. No nielen záhrada, ale ale aj domácnosť sa udržiava lepšie s pomocou tipov a rád, ktoré rešpektujú rozdielne pôsobenie síl počas dní roka. Ďalšou významnou oblasťou je zdravie, životospráva a psychika. Nájdete tu dôležité a zaujímavé informácie o tom, ktoré časti nášho organizmu sú v ten-ktorý deň Mesiacom ovplyvňované aj ako pôsobia aktuálne lunárne vplyvy na náš duševný život, vzťahy a pracovnú aktivitu. K tomu množstvo praktických, jednoduchých rád a tipov: ako posilniť svoju kondíciu, predchádzať zdravotným problémom, zmierniť rôzne ťažkosti, zdravo sa stravovať, nezanedbávať kozmetiku a v neposlednom rade si udržať duševnú pohodu.  Podrobné údaje na každý deň sú venované zberu a využitiu liečivých bylín, vrátane odporúčania, aké čaje sú práve vhodné.

Okrem vyššie uvedených informácií týkajúcich sa Mesiaca tu nechýbajú ani bežné kalendárne údaje: mená, sviatky, východ a západ Slnka, čas vstupu Slnka do jednotlivých znamení zverokruhu. Špecialitou, ktorú inde len tak nenájdete, je vyznačenie lunárnych dní.

Ukážka textu k jednotlivým dňom (bez pôvodnej grafiky):

Piatok 21. február

Zdravie a kozmetika:

V dňoch Škorpióna sme citlivejší a vnímavejší, silnie v nás túžba poznávať nepoznané. Máme silu ísť do hĺbky, dostať sa až na koreň veci. Túto silu môžeme vhodne využiť pri meditáciách alebo psychoterapii. Telesne Mesiac ovplyvňuje pohlavné a vylučovacie orgány. Aby trávenie a vylučovanie potravy prebiehalo správne, je nutné jesť potraviny bohaté na vlákninu. Zaraďme do jedálnička ovocie, zeleninu a dostatok celozrnných produktov. Počas dní Škorpióna si varme čaje z prasličky, rumančeka, pastierskej prasličky, rebríčka alebo jahodového listu.

Sobota 22. február – Nedeľa 23. február

Zdravie a kozmetika:

Mesiac v znamení Strelca prináša chuť na dobrodružstvá, silné zážitky a rozširovanie si obzorov. Telesne vplýva na boky, bedrové kĺby, stehná a žily. Vplyvom chladu, stresu a zlej výživy sa steny žíl zužujú a vznikajú problémy s prekrvovaním. Snažme sa tomu predchádzať pravidelným pohybom a stravou. Do jedla si pridávajme cesnak, cibuľu, fenikel, papriku a reďkovku. Spravme si suchú masáž a aspoň krátko si zacvičme na rozprúdenie krvi. Prekrvenie môžeme podporiť striedavým sprchovaním nôh studenou a teplou vodou (procedúru vždy zakončime studenou).

Pondelok 24. február – Utorok 25. február

Zdravie a kozmetika:

Kozorožec nám dáva disciplínu, vytrvalosť, serióznosť a triezvy pohľad na vec. Telesne Mesiac ovplyvňuje kolená, kosti, kĺby a pokožku. V zemných znameniach (Kozorožec, Panna a Býk) je vhodné ošetrenie pleti. Pri ubúdajúcom Mesiaci si spravme čistiacu masku. Príliš mastnú pleť s akné omývajme odvarom z dubovej kôry. Čistiaci roztok si pripravíme tak, že 100 g kôry povaríme v 1 l vody asi 15 minút. Tvár si umyjeme vatovým tampónom namočeným v roztoku a necháme oschnúť bez opláchnutia vodou. Účinok čistiacich masiek a roztokov znásobíme prečistením krvi. Za týmto účelom si dlhodobo varme čaje zo žihľavy alebo lapacha.


Špeciálna zľava na Lunárny kalendár:

Vladimír Jakubec – Lunárny kalendár 2018 /Eugenika

Lunárny kalendár je veľmi populárny a užitočný. Vysvetlí a poradí vám, ako čo najvhodnejšie využiť čas v súlade s prírodnými silami, a to na základe vplyvu Mesiaca na život na Zemi. Rozmanité vplyvy prakticky na všetky oblasti nášho života sú dané jednak mesačnými fázami – premena Mesiaca od novu po spln a naopak – jednak cyklickým prechodom Mesiaca dvanástimi znameniami zverokruhu, ako aj stavom Mesiaca, ktorý delí dni na dni koreňov, listov, kvetov a plodov.

Lunárny kalendár charakterizuje každý z 365 dní z hľadiska mesačného (lunárneho) vplyvu. Predstavuje sprievodcu celým rokom, ktorý prináša množstvo užitočných a zaujímavých rád, odporúčaní a tipov. Hlavnou oblasťou záujmu je pritom záhradkárstvo. Záhradkári tu nájdu podrobný plán práce na celý rok. Tí z vás, ktorí radi zbierajú liečivé rastliny, sa dozvedia, kedy ktoré sa majú zbierať.

Ďalšou významnou oblasťou je zdravie, životospráva a psychika. Nájdete tu dôležité a zaujímavé informácie o tom, ktoré časti nášho organizmu sú deň za dňom Mesiacom ovplyvňované aj ako pôsobia aktuálne lunárne vplyvy na náš bežný život. Získate množstvo praktických, jednoduchých rád a tipov, ako posilniť svoju kondíciu, predchádzať zdravotným problémom, zmierňovať rôzne ťažkosti, zdravo sa stravovať, starať sa o svoje telo a nezanedbávať ani kozmetickú stránku. Mnohí ľudia iste ocenia aj rady na každý deň, aké druhy bylinných čajov sú práve vhodné. A zmieňuje sa tu aj vplyv Mesiaca na našu psychiku podľa toho, v akom znamení Luna práve stojí; každé znamenie zverokruhu totiž pôsobí inak na našu dušu, prebúdza v nás iné vlastnosti, pocity a potreby.

Dôležité upozornenie!!! 

V našom kalendári je zobrazený časový údaj prechodu Mesiaca „cez“ skutočné súhvezdia, nie astrologické znamenia. V dobách, keď vznikala astrológia, sa tieto údaje zhodovali so skutočnou polohou planét, súhvezdí a hviezd na oblohe. Drobné odchýlky dráhy Slnka, Mesiaca i hviezd v období 26 000 rokov, spôsobené periodickou výchylkou rotácie zemskej osi, viedli k tomu, že po tisícročiach je skutočné astronomické postavenie Mesiaca „v“ jednotlivých súhvezdiach odlišné od dávnych astrologických výpočtov. Kto sa trocha orientuje na nočnej oblohe, ten si všimne, že Mesiac stojí napríklad „v“ súhvezdí Rýb, zatiaľ čo tradičné zdroje uvádzajú, že Mesiac je v Baranovi. („V“ dávame do úvodzoviek preto, lebo Mesiac sa nikdy nedostane naozaj – fyzicky medzi hviezdy súhvezdí.) A tento rozdiel sa neustále mierne zväčšuje. Mnoho pokusov s pestovaním rastlín ukázalo, že ho treba brať do úvahy. Preto náš kalendár tento rozdiel zohľadňuje a uvádza postavenie Mesiaca v skutočných súhvezdiach, lebo tomu zodpovedá jeho vplyv na našu planétu. Týmto sa náš LK líši od väčšiny iných lunárnych kalendárov, ktoré vznikajú mechanickým výpočtom počítačovým programom a nie sú preverené praxou.

Pôvodná cena: 6.90 EUR, Naša cena: 1.00 EUR, Zľava: 85.50 %


(Prečítané 1 834 krát, 1 dnes)

Comments are closed.