google27eaa3905ca3fee3.html

image (4)Výnimočný a svojrázny americký astrológ Martin Schulman (známy najmä svojou sériou Karmická astrológia, ktorú tiež vydala Eugenika) vo svojej novšej práci zhŕňa, ako zistiť z horoskopu narodenia vyspelosť duše a možnosti jej vývoja.

Duše ľudí totiž nie sú všetky na rovnakej úrovni, čo je iste jasné každému, kto sleduje, ako sa my všetci vysporadúvame s rôznymi záležitosťami v živote. Niekto je napríklad veľmi povrchný v ľúbostných vzťahoch, niekto je absolútne nezodpovedný, iný zasa ľahko odpúšťa, je obetavý a súcitný, niekto si nikdy nedokáže priznať chybu… a podobne.  Tieto rozdiely sú naozaj zaujímavé a ťažko vysvetliteľné iba inteligenciou, citlivosťou či výchovou. Jednou z možných príčin by mohla byť práve miera vyspelosti (skúsenosti) alebo veku duše. 

Schulmanova koncepcia rôznych úrovní vyspelosti alebo veku duše (delenie duší na staré a mladé) predpokladá, že akceptujeme ideu reinkarnácie a minulých životov. Avšak jeho astrologické postrehy a analýzy, jeho vlastná skúsenosť, múdrosť a hĺbka pochopenia, jeho pôsobivo formulované, často až poetické myšlienky sú cenné bez ohľadu na to, či veríme v existenciu minulých životov. Na záver dokonca uvádza vlastnú básnickú alegóriu,  podobenstvo o zmysle života. Preto sa jeho kniha dá čítať aj ako ezoterický alebo filozofický text, pojednávajúci o zmysle ľudského života, o ceste duše, jej vývoji, premene a snahe dospieť k osvieteniu a naplneniu. Dá sa teda odporúčať aj čitateľom, ktorí sa (zatiaľ) nevenujú astrológii.

Čo sa týka astrológov, pre tých môže byť táto publikácia mimoriadnym prínosom, lebo Schulman zavádza do horoskopu nové prvky: bod regenerácie a bod závislosti. Ďalej uvádza zoznam známych astrologických prvkov, ktorým však dáva nový význam: sú to prvky, ktoré majú podľa neho mimoriadny význam práve z hľadiska určenia vývoja a vyspelosti duše. A tiež také, ktoré odhaľujú, kadiaľ vedie jedinečná cesta premeny a prerodu daného jedinca. Skúma aj porovnávacie horoskopy a v nich sleduje aspekty, ktoré znamenajú, že určitý človek (ten, s ktorým sa naše horoskopy dotýkajú práve takýmto spôsobom) na nás môže mať významný vplyv, čo sa týka nášho vývoja, rastu či vnútorného uzdravenia.

Svoju teóriu ilustruje rozborom horoskopov troch známych osobností, v ktorých sa zameriava na vyššie uvedené aspekty.

Záver knihy obsahuje zaujímavý, dosť rozsiahly test (aj so zvlášť uvedenými správnymi odpoveďami), ktorý vám pomôže precvičiť si novo získané znalosti, no zároveň poskytne množstvo ďalších detailov, ktoré dokresľujú uvedené učenie.

Úryvok:

Na náročnějších nižších úrovních člověka poutá víc karmy s jinými lidmi, a tudíž zažívá situace, které prověřují jeho schopnosti a charakter. Potíže na těchto nižších úrovních jsou tak velké, že většina lidí vůbec nezvládne spoustu zkoušek, jimž musí čelit; nicméně je musí zvládnout, pokud má nakonec po mnoha životech dospět k integritě a důstojnosti hodné toho, jehož duše obstála v pokušeních pozemského života.

To nás přivádí k důležitému bodu karmického vývoje. Zpočátku vidíme svět zvenčí a prožíváme vztahy s jinými lidmi, jež nás lákají ven a dál a nutí nás všímat si chování druhých.

Pokud však máme dosáhnout skutečného duchovního osvícení, pak všechno, co vidíme, cítíme a prožíváme, musíme poznat jako pouhý projev našeho vlastního Já. Dokonce i když reagujeme na někoho jiného, jehož planety se dotýkají našeho horoskopu, reagujeme na něj podle toho, co všechno jsme dosud karmicky zvládli, a to také určuje, kam nás naše karma zavede příště.

Od jiných lidí se můžeme učit, můžeme učit my je, můžeme se s nimi dělit o své zkušenosti a prožívat s nimi různé zážitky. Avšak to, jak se snažíme překonat sami v sobě každou nedokonalost, nás přivádí ke konečné jednotě vědomí, z níž vyvěrá pocit naplnění.

Lidé ve vašem životě vám mohou pomoci pochopit vaši karmu a zároveň přijmout pomoc od vás. Ale i zde je namístě opatrnost při domněnce, že s určitým člověkem sdílíte určitou karmickou lekci, protože takové smýšlení vás může zaplést do karmy, která ve skutečnosti není vaše. Jenom vy sami si určujete, jaký význam mají lidé ve vašem životě a do jaké míry vám mohou pomoci zpracovat společnou karmu; a tyto definice jsou dost často ovlivňovány vašimi nenápadnými nevědomými potřebami, jež se neustále mění, objevují a přetvářejí v rámci toho, jak se vyvíjíte.

Je ovšem pravda, že jednou za čas se ve vašem životě skutečně může vyskytnout někdo, koho jste znali v minulém životě. V takovém případě to oba poznáte. Ve vztahu, který nakonec vede k většímu karmickému naplnění, se obvykle projevuje víc napětí.


Martin Schulman – Duše v horoskopu – Jedinečný astrológ Martin Schulman vo svojej novej práci zhŕňa, ako zistiť vyspelosť duše a možnosti jej vývoja z hľadiska astrológie. Zavádza do horoskopu nové prvky: bod regenerácie a bod závislosti. Uvádza zoznam a význam ďalších astrologických prvkov, ktoré majú vo vyššie zmienených súvislostiach mimoriadny význam, a svoju teóriu ilustruje rozborom horoskopov troch známych osobností. Záver knihy obsahuje test (so správnymi odpoveďami), ktorý vám pomôže precvičiť si novo získané znalosti a zároveň poskytne množstvo ďalších detailov, ktoré dokresľujú uvedené učenie. Táto kniha však nie je len knihou astrologickou – je zároveň knihou filozofickou, pojednávajúcou o zmysle ľudského života, o ceste duše, jej vývoji, premene a snahe dospieť k osvieteniu a naplneniu.

„Zásadní rozdíl tkví v tom, jak člověk využívá svou svobodnou vůli. Například tranzitující planeta, která podněcuje fyzickou zdatnost, bude mít obrovský vliv na profesionálního sportovce, zatímco na administrativního pracovníka nijak zvlášť nezapůsobí. Pro vyvíjející se duši je důležité, jak se chopí příležitosti, které jí vesmír skýtá…“

Pôvodná cena: 6.60 EUR, Naša cena: 5.61 EUR

Zľava: 15.00 %, Ušetríte: 0.99 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 1 770 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.