google27eaa3905ca3fee3.html

love my bodyNikdy som neholdovala cvičeniu ani športu. Práve preto môžem (teda aspoň za seba) smelo povedať, že táto kniha o našom tele a tým, ako s ním zaobchádzame – ako v ňom žijeme – je fascinujúca. Jej autorka nepíše ako cvičiteľka, trénerka alebo terapeutka, ale ako inteligentná, citlivá, obozretná žena. Poskytuje nanajvýš originálne usmernenia a vysvetlenia. Ako sa mi len uľavilo, keď som sa s úžasom dočítala, že na moje zďaleka nie ploché brucho nemusím robiť „brušáky“! V živote by ma nenapadlo, že nepekne dopredu trčiace brucho súvisí s … – chcete aj vy vedieť s čím? Prečítajte si Tělo,dům mého života. Vážne to stojí za to. Je to nádherné, triezvo poetické, miestami úplne dojemné rozprávanie o vnímaní a nevnímaní vlastného tela. O tom, ako málo stačí, aby sa premenilo, uvoľnilo, oslobodilo, ozdravelo a prirodzene skrásnelo nielen naše telo, ale spolu s ním aj celá naša bytosť a náš život.

Je to tiež rozprávanie o niekoľkých mimoriadnych ženách – priekopníčkach, ktoré zaviedli a rozpracovali úplne iný prístup k fyzioterapii, než na akom stavia bežná západná medicína. Zároveň je to rozprávanie o viacerých prípadoch z praxe: stretnete sa tu s príbehmi ľudí, ktorí sa dokázali opäť naučiť vnímať, a tak sa oslobodili a uzdravili; ale aj o takých, ktorí sa možnosti získať späť svoju silu a zdravie zľakli a rázne liečbu ukončili v momente, kedy začala byť veľmi nádejná. Neveríte, že sú aj takéto prípady? Nuž, naozaj sú, a aj ony sú inšpirujúce a veľavravné…

Vďaka tomuto textu pochopíte dôležitú podstatu aj zopár konkrétnych princípov, a na záver dokonca dostanete návod na zopár veľmi jemných cvikov (ktoré autorka v skutočnosti nazýva „antitelocvikom“). Dostanete šancu zamyslieť sa, no čo je ešte dôležitejšie, vcítiť sa: do seba, do svojho tela aj duše, do svojho života, do života ako takého. A prečítať ju vám pritom vám zaberie doslova iba chvíľu (je to útla knižka).

Mimochodom, vo Francúzsku, kde má táto publikácia a ten prístup k telu či telesným problémom, ktorý predstavuje, pôvod, je už niekoľko desaťročí bestsellerom. Mohla a mala by byť inšpiráciou alebo doplňujúcim zdrojom inšpirácií a informácií najmä pre tých, ktorí sa venujú nejakej forme liečenia, terapie, cvičenia, športu a podobne, ako aj pre tých, ktorí majú nejaké problémy, necítia sa úplne fit alebo chcú jednoducho zlepšiť svoj celkový stav.

Úryvok z knihy:

telo1

str. 64

telo2

str. 65


Knihu nájdete v našom eshope:

Thérése Bertheratová – Tělo – Dům mého života – Celá naša minulosť, od narodenia až dodnes, sa prejavuje stuhnutosťou, kŕčmi, slabosťou a bolesťami v celom našom tele. Od prvých mesiacov svojho života sme reagovali na najrôznejšie tlaky. A aby sme vydržali, deformovali sme sa. Osloboďme svoje telo a objavme jeho netušené možnosti za pomoci geniálne jednoduchého, prirodzeného „antitelocviku“!

Pôvodná cena: 5.60 EUR, Naša cena: 4.48 EUR

Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.12 EUR 


Súvisiace články:


love-my-body-zen-life-coaching


(Prečítané 1 285 krát, 1 dnes)
 

7 Responses to Therese Bertheratová: Tělo – dům mého života

 1. Maja píše:

  spravne: nenapadlo by mi, nie ma

  • Zuzana píše:

   Vy ste sa podujali robiť korektúry všetkých článkov, však? 🙂 Mimochodom, ja naschvál používam „starú“ formu spojenia „napadlo ma“ – jednoducho sa mi viac páči a je pre mňa prirodzenejšia.

   • Maja píše:

    o „starej forme“ som este nepocula, ale ok. uplne vsetkych nie, nemam na to cas.

    • Zuzana píše:

     Kedysi sa hovorilo „napadlo ma“, až pred niekoľkými rokmi sa začalo presadzovať „napadlo mi“ – lebo vraj tá pôvodná forma pôsobí príliš „agresívne“ (myšlienka ma napadla = atakovala) – čo je, myslím, značne prehnané, či skôr smiešne. (Báť sa útoku myšlienky? :)) A nelogicky/neprirodzene pôsobí skôr to druhé, lebo keď už, tak by sa malo začať vravieť „spadlo mi do mysle“ 🙂 alebo niečo také. Lenže reč nie je o striktne racionálnej logike, to je známy a uznávaný fakt, len nevedno prečo to občas naši lingvisti chcú poprieť a nasilu niečo meniť podľa logiky, ktorá pritom celkom logická nie je!