google27eaa3905ca3fee3.html

139630_kluc-3kn-komplet_medium

Kľúč ku všetkým vzťahom

Všetko na svete sa skladá z energie vo forme vibrácií. Každá jedna vec, téma či jav má svoju vibračnú frekvenciu. Aj ľudia vyvolávajú rôzne vibrácie svojimi myšlienkami.

Väčšina ľudí rieši vo svojom živote nejaký vzťah, prípadne neprítomnosť vzťahu. Ľudia túžia po dokonalej láske a úžasnom partnerovi, zlostia sa vo frustrujúcich manželstvách, trápia sa s deťmi, cítia sa byť poškodení rodičmi, pripadajú si prázdni, osamelí a neschopní. A najmä bezmocní. Každý z nás má totiž sklon v akomkoľvek vzťahu vždy viniť toto druhého za to, ako sa cítime a ako vyzerá náš život. Ak je to aj váš prípad, potom vám táto kniha túto predstavu dokonale vyvráti.

Ovládanie a usmerňovanie svojich myšlienok je teda zásadným nástrojom na utváranie toho, čo prežívame – spolu s ďalším životne dôležitým nástrojom, a tým sú naše pocity. Ide v podstate o veľmi jednoduchý proces: Treba si všímať, ako sa cítime, a akonáhle máme nejaký nepríjemný pocit, je to ako alarm, ktorý nás upozorňuje, že by sme mali zmeniť spôsob, akým práve v tej chvíli rozmýšľame – lebo hrozí, že si do života privoláme niečo, čo sa nám nebude páčiť. A to platí pre úplne všetko vrátane medziľudských vzťahov.

Ak niekto túži po krásnom vzťahu, potom bez ohľadu na to, či je sám alebo či síce má vzťah, ale nie taký, aký by chcel, musí začať v prvom rade pracovať na tom, aby sa začal dobre cítiť. To zahŕňa aj nutnosť okamžite skoncovať s kritikou alebo rozhorčovaním sa nad súčasným nie práve ideálnym partnerom. A tiež nie je vôbec nutné ihneď robiť závažné rozhodnutia, ako je rozchod, rozvod alebo akákoľvek iná fyzická zmena. Skutočne dôležité je zmeniť svoj okamžitý stav – to, ako sa cítite – a to smerom k čo najlepším pocitom. Ak to dokážete a budete v tom dôsledne pokračovať, nepotrvá dlho, a váš život či vzťah sa podstatne zmení vrátane všetkého, čo je nutné na to, aby ste žili podľa svojich predstáv, v súlade s tým, po čom túžite.

Kniha Kľúč ku všetkým vzťahom sa najpodrobnejšie venuje partnerským a sexuálnym vzťahom, ďalej vzťahom medzi rodičmi a deťmi, a v širšom zmysle akýmkoľvek medziľudským vzťahom. V prvom rade však pojednáva o vzťahu človeka k sebe samému a k Zdroju.

Rozoberá sa tu veľa konkrétnych príkladov (ľúbostné vzťahy, manželské problémy, výchova detí) formou otázok a odpovedí. Odpovede dávajú podrobný návod, ako danú záležitosť riešiť, a zároveň názorne ilustrujú univerzálne použiteľné princípy ovplyvňovania vzťahov zmenou vlastného myslenia.

Vzťahy sa tu rozoberajú z úplne iného hľadiska, než aké ponúkajú rôzne psychologické či terapeutické prístupy. Vychádza sa pritom z toho najzákladnejšieho vzťahu, aký vôbec môže byť – a tým je náš vzťah k sebe samým, k nášmu vlastnému Ja.

Zdravie, hojnosť a zákon príťažlivosti

Všetci si sami tvoríme svoju realitu. Súlad či nesúlad v našom myslení a tomu zodpovedajúce vibrácie sú to jediné, čo má naozaj vplyv na naše zážitky. Naším prirodzeným stavom je blahobyt a dokonalé zdravie. Tomuto životodarnému prúdu energie však môžeme klásť odpor myšlienkami, ktoré sú v rozpore s našou vnútornou bytosťou. Je však ľahké vedieť, kedy si škodíme: stačí si uvedomovať svoje pocity. Každá myšlienka, rozhovor alebo aktivita, pri ktorej máme nepríjemný pocit, vyvoláva vibrácie odporu a spúšťa priťahovanie niečoho, čo nechceme. A každá myšlienka, z ktorej máme dobrý pocit, nás približuje k tomu, po čom túžime.

Naučme sa preto cielene usmerňovať svoje myslenie a to, ako sa cítime. Nie je to vôbec ťažké. Nesmierna múdrosť tejto knihy vám dokonale a podrobne vysvetlí, ako si vytvárame svoje životné skúsenosti.

Dozviete sa tu, že množstvo peňazí, ktoré máte, zodpovedá vášmu presvedčeniu. Vaším prirodzeným stavom je dokonalé zdravie. Neexistuje fyzický stav, ktorý by sa nedal zlepšiť. Ideálna hmotnosť nie je záležitosť jedla, ale myslenia. Vaším skutočným „životným poslaním“ je radosť a rast. Keď niečo chcete, vôbec nejde o to, aby ste sa „snažili zo všetkých síl“, pretože nijaká činnosť nenahradí váš vnútorný nesúlad. Všetko v skutočnosti „robia“ naše myšlienky a im zodpovedajúce vibrácie.

Kniha sa zameriava na tri oblasti:

  • Peniaze, prosperita, materiálna hojnosť.
  • Zdravie, telesný stav, hmotnosť (snaha schudnúť).
  • Práca, povolanie, životné poslanie.

V každej z nich sa uvádzajú príklady a metódy, ako postupovať, aby ste dosiahli to, čo chcete.

Komplexne vysvetlená praktická filozofia tzv. Abrahámovho učenia znamená aktívny, tvorivý prístup k životu, pričom jej hlavným cieľom nie je splnenie všetkých želaní alebo bohatstvo, ale ustavičná radosť zo života, ktorá automaticky prináša aj dobré zdravie a zabezpečenie všetkých potrieb.

Väčšina textu je písaná formou rozhovoru, odpovedí na rôzne typické otázky súvisiace s vyššie uvedenými témami.

Ako zhmotniť svoje túžby – Rady na každý deň

Táto menšia knižka zhŕňa podstatu učenia, ktoré vám umožní mať to, čo chcete, a žiť radostný, naplnený život, aký si všetci zaslúžime.

V našej časopriestorovej skutočnosti pôsobia vesmírne zákony, ktoré sú určujúce pre všetko, čo zažívame a čo sa deje. Keď tieto zákony pochopíte a naučíte sa zopár jednoduchých, no zásadných praktických postupov, budete si môcť vedome vytvárať svoj vlastný život a napĺňať svoje túžby vo všetkých životných oblastiach, či už sú to vzťahy, financie, zdravie, práca alebo čokoľvek iné.

Sme totiž slobodné tvorivé bytosti a všetko, čo sa nám deje, si sami vytvárame.

Ukážka:

Narodili ste sa s vrodeným vedomím, že si sami vytvárate svoju skutočnosť. A toto vedomie je vo vás také silné, že ak sa niekto pokúsi zabrániť vám v tom, čo si vytvárate, okamžite zacítite vnútorný nesúlad. Aj v tejto chvíli vo vnútri dobre viete, že si naozaj sami vytvárate svoj vlastný život. Viete, že základom všetkého, čo zažívate, je absolútna sloboda a že v konečnom dôsledku je to, čo v živote zažívate, iba na vás.

Jediným dôvodom, prečo ste ešte nedostali to, po čom túžite, sú vaše vibrácie, ktoré ste si navykli vysielať a ktoré sa nezhodujú s vibráciami toho, čo chcete.

Naozaj si sami tvoríte svoju skutočnosť – aj v prípade, že si to neuvedomujete alebo tomu neveríte. Tým pádom často tvoríte omylom. Keď si uvedomujete svoje vlastné myšlienky a cielene si ich volíte, potom ste cieleným, slobodným tvorcom vlastného života.

Ak veríte, že určitá vec je dobrá, a spravíte ju, potom vám to padne na úžitok. Ak veríte, že určitá vec je zlá, a spravíte ju, potom si tým veľmi uškodíte. Ujasnite si, pre čo sa rozhodnete, nech už je to čokoľvek, a potom sa z toho tešte, pretože rozpoltenosť je hlavnou príčinou rozporuplných vibrácií.

Nedajte sa zastrašiť žiadnym stavom, v ktorom sa nachádzate. Všetko, čo je, je iba vedľajším produktom určitej energie a len vám to pomáha lepšie si ujasniť, čo chcete. A hlavne vás to učí citlivejšie vnímať, či ste naladení na prijímanie, alebo či vás drží v pasci odpor.

0001-SOULMATES MASTHEAD


Komplet troch kníh od Hicksovcov za skvelú cenu:

139630_kluc-3kn-komplet_mediumEsther a Jerry Hicks – Kľúč 3knihy/Komplet

Séria motivačných kníh:

  • Ako zhmotniť svoje túžby – Rady na každý deň (7,90 €)
  • Kľúč ku všetkým vzťahom  (8,90 €)
  • Zdravie, hojnosť a zákon príťažlivosti  (9,60 €).

Pôvodná cena: 27.10 EUR, Naša cena: 21.50 EUR

Zľava: 20.66 %, Ušetríte: 5.60 EUR


Ďalšie naše tipy:


(Prečítané 1 196 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.