google27eaa3905ca3fee3.html

bb3_v

Pár desiatok metrov od známej Hodinovej veže týčiacej sa nad krásnym Námestím SNP v Banskej Bystrici sa nachádza jedno veľmi milé kníhkupectvo. Presnejšie, je to na Kapitulskej ulici. Táto predajňa kníh, kameňov, mandál, CD-čiek, čajov a ďalšieho zaujímavého tovaru sa volá príznačne MYSTIK.

Práve tak, ako košické kníhkupectvo Eugenika, ktoré sme navštívili minulý týždeň, aj tento historický priestor v sebe ukrýva akúsi (prí)jemnú mystickú atmosféru a mnohí Bystričania s nostalgiou spomínajú, že tu nakupovali knihy, ešte keď boli mladí. Nečudo, veď predajňa kníh tu nepretržite funguje už 22 rokov!

– Je to na neuverenie, ako rýchlo to zbehlo, krúti hlavou pani Eva Paulusová. Pracujem tu už viac ako 10 rokov.

Knihy ju z vlastnej čajovne pritiahli až do predajne Mystik. Miluje ich od detstva Počas obdobia dospievania prečítala takmer všetko, čo bolo na našom trhu dostupné zo sveta sci-fi a fantasy literatúry, neskôr jej učaroval predovšetkým Carlos Castaneda a jeho život s mexickým šamanom Donom Juanom. Verí, že raz navštívi tajomné miesta Strednej a Južnej Ameriky a podučí sa veciam, ktoré nemožno nájsť dokonca ani v knihách. Zo súčasných autorov si obľúbila napríklad známeho ruského spisovateľa Sineľnikova, no najmä Michaela Newtona s jeho už kultovými dielami Cesty duší a Osudy duší. Cíti, že v tých slovách je pravda, že to proste naozaj takto funguje, a rada práve tieto knihy odporúča svojim zákazníkom.

– Ľudia k nám radi zavítajú, lebo vedia, že tu nájdu trochu iný svet. Môžu sa posadiť a začítať do knihy, ktorá ich zaujala. Môžu sa poradiť ohľadom kameňov, kryštálov či aromaterapie. Môžu sa započúvať do mojej obľúbenej keltskej či etno hudbičky. A ak nebodaj knihu, ktorú u nás hľadali, momentálne nemáme, tak im ju objednám a zatelefonujem, keď príde.

bb1_v

Práve v kníhkupectve ju okrem iného začali zaujímať aj kamene a ich liečivé účinky.

– Veľa zákazníkov, ktorí majú záujem o kamene, chce iba úplne dokonalé kusy (bez škvrnky, guľaté a pod.). Buď im to odporučí nejaká veštica, alebo to niekde čítali a tak. Lenže kamene sú prírodný materiál, a tak mám občas problém presvedčiť ich, že práve drobné „nedokonalosti“ zaručujú pravosť kameňa a dodávajú mu charakter.

– Prichádza k nám aj veľa malých detí (od dvoch rokov), ktoré veľmi priťahujú kamienky. Sú už aj schopné samé si nejaký pre seba vybrať a tie staršie ich aj cielene zbierajú. Väčšinou sa hneď dokážu intuitívne rozhodnúť pre ten najvhodnejší. Občas sa však stane, že rodičia v snahe „poradiť“ svojmu dieťaťu sa snažia presvedčiť ho, nech si vyberie iný, čo nie je práve najšťastnejší prístup.

Krásne je, ako sme sa mohli aj my počas našej návštevy Mystiku presvedčiť, že sa tu dostane dobrej rady nielen zákazníkovi, ale aj predávajúcemu. Chodia tu ľudia rôznych záujmov, veku a názorových orientácií, takže sa dokážu navzájom obohatiť či inšpirovať. Navyše ľudia, ktorí propagujú rôzne prednášky a podujatia na spríbuznené témy, tu môžu zavesiť svoj plagátik alebo nechať leták – čo už, ako hovorí pani Eva, zmenilo mnohým ľuďom život k lepšiemu.

bb2_v

– Teraz v decembri tu máme ozaj rušno, a to aj vďaka tomu, že sme pripravili rôzne zaujímavé akcie. Predovšetkým tu máme celý tento mesiac 25% zľavu na všetky knihy vydavateľstva Eugenika, až sa niektorí zákazníci čudujú, či nezatvárame prevádzku. 🙂

Najväčší záujem je teraz o lunárne kalendáre a tohto roku výrazne stúpol záujem o knihy so slovanskou tematikou. Taktiež majú ľudia záujem o kvalitnú meditačnú hudbu; v tom prípade im zo srdca odporúčam CD-čka z produkcie vydavateľstva JANIG.

– Pravidelne k nám chodieva niekoľko zákazníkov, o ktorých viem, že majú ťažký život, že musia doslova rátať každú „korunku“, ale predsa sa zastavia a kúpia si aspoň výpredajovú knihu za jedno euro. A to sa cení, usmieva sa sympatická pani Eva Paulusová, ktorá verí, že vďaka tomuto článku navštívia kníhkupectvo Mystik aj noví zákazníci, s ktorými sa rada zoznámi!

Príďte sa presvedčiť a inšpirovať do kníhkupectva Mystik v Banskej Bystrici, kde nájdete najširší sortiment z oblasti ezoteriky a zdravého životného štýlu na jednom mieste:
■ viac ako 3 000 titulov (knihy, karty, receptáre)
■ darčekový tovar, sošky, misy a meditačné predmety z Indie, Tibetu, Číny a Vietnamu
■ kamene, drúzy, minerály, polodrahokamy z Madagaskaru, Brazílie, Ruska a Číny
■ vonné tyčinky, vykurovadlá, vonné a masážne oleje a soli
■ bylinkové čaje, masážne pomôcky
■ predmety Feng Shui, čínske mince, amulety
■ orgonity, biorezonátory, ochranné náramky, tvarové žiariče a rušiče

bb4_v

Klikni pre zväčšenie

Článok prebratý z portálu cez-okno


Navštívte predajňu KNIHY-MYSTIK v Banskej Bystrici
Kapitulská 15, 974 01 Banská Bystrica
Otvorené Po-Pia 10.00 – 18.00, So 9.00 – 13.00, tel./fax: 048/419 33 20
e-mail: b.bystrica@eugenika.sk, viac informácii TU


Súvisiaci článok:


bb3_v


(Prečítané 185 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.