google27eaa3905ca3fee3.html

old-523086_960_720Iste súhlasíte, že nemá zmysel žiť do deväťdesiatky chorý, nevládny, osamelý či bez životnej náplne. Niečo iné je ale pobudnúť si tu dlho a patrične si to vychutnávať. Teda nielen prežívať, ale si aj užívať.

Presne na to sa zameral zaujímavý výskum, na ktorom stojí kniha – Žít dlouho a dobře. Počas niekoľkých desaťročí sa sledovali životy mnohých osôb v snahe vyfiltrovať tých, ktorí sa dožili vysokého veku v zdraví a šťastí, a z toho potom vyvodiť určité závery. Výsledkom je súhrn zásadných faktorov, ale aj prekvapivo vyvrátených mylných domnienok – pričom to všetko zohráva významnú úlohu v živote človeka, ktorý žije dlhý, naplnený a úspešný život a ešte je pritom aj telesne fit.

Čo je teda dôležité pre to, aby sme žili dlho a dobre? A čo naopak až také dôležité alebo nutné nie je? Naozaj treba zdravo jesť, športovať, nepiť a nefajčiť? A čo práca, rodina a zápas so životnými ťažkosťami? Môžu žiť dlho a šťastne len ľudia, ktorí majú už od začiatku dobrý a pohodlný život? Alebo naopak iba tí, ktorí tvrdo pracujú a odriekajú si?

Táto kniha vám to prezradí – a aj všeličo poradí.

Viete, že v prípade osôb, ktoré boli nespoľahlivé a chýbal im životný cieľ, sa riziko předčasného úmrtia výrazne zvyšovalo? Alebo že ženskosť prispieva k dlhšiemu životu – že  maskulínni muži aj ženy umierali oveľa skôr?

Nájdete tu aj veľa rôznych zábavných a zaujímavých testov, ktoré vám umožnia lepšie si uvedomiť, ako žijete vy sami alebo ako na tom ste v rôznych životných oblastiach.

Za najlepšiu cenu v našom eshope:

Howard S. Friedman, Leslie R. Martin – Žít dlouho a dobře
Průlomová studie o zdraví a životě

Kniha plná prekvapivých zvratov. Autori rozoberajú výskum, pri ktorom sa po dlhú dobu skúmali životy ľudí, ktorí sa v zdraví a pri sile dožili vysokého veku.  Významnými faktormi pritom boli povahové vlastnosti respondentov, ich názory, viera, práca, vzťahy a pod. Nájdete tu silné podnety pre dlhý, úspešný a produktívny život.

Pôvodná cena: 10.90 EUR, Naša cena: 9.81 EUR

Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 1.09 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 502 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.