google27eaa3905ca3fee3.html

ocean_swirl_wave_by_minkamarkartist19-d8zijnfJeho základom je vlnový pohyb. VLNA. Čo poviete na návrh príjemne a uvoľnene sa vlniť namiesto namáhavo, so zaťatými zubami sa všelijako napínať, vzpierať, zohýnať…? Jedna moja kamarátka, pre ktorú sú telesná pohoda a dobrý pocit z nej plynúci dôležitejšie než perfektne vypracované telo, vždy hovorievala: „Len žiadne prudké pohyby!“ Bolo to vtipné, ale myslela to vážne. A tiež je fakt, že pre takých ako ona (aj ja a množstvo ďalších)  skutočne nie je veľa možností, ako niečo so svojím telom robiť a netrpieť pri tom – fyzicky ani duševne: napríklad mňa všelijaké aerobiky a telocvične ani tak neodrádzali tou telesnou námahou, ale hlavne ma takéto aktivity k smrti nudili. A to je ďalší rozmer, ktorý má systém vlnového pohybu: veľmi rýchlo vás do seba meditatívne vtiahne, zaujme tým, čo sa pri robení týchto cvikov s vami deje, čo cítite a všelijako inak vnímate. Vlny vás pohltia, zaplavia, odnesú do mäkkých, kolísavých vôd oceánu, kde všetko so všetkým splýva, ale aj ukazuje či vyplavuje všelijaké zaujímavé tajomstvá…

Veľmi zaujímavé je tiež to, že vlnivý pohyb má významne erotický aspekt. Niektoré cviky sú určené vyslovene na prebudenie alebo zvýraznenie ženskosti, iné zasa podporujú mužskú energiu (pozor – ide tu naozaj o energiu, nie o vonkajšie pohlavné delenie).

Ďalšia pozoruhodná možnosť, na čo sa dá vlnové cvičenie využívať, je príliv sily a odplavenie strachu. Nielen v zmysle všelijakých vnútorných procesov, odstraňovania blokov a rozvoja osobnosti, ale aj doslova – v konfliktných alebo až nebezpečných situáciách, kedy určité techniky tohto systému vedia zafungovať rovnako dobre, ak nie aj lepšie, ako bojové umenie. (Existuje aj odnož tohto systému, ktorý jeho autor nazval vibračný boj.)

body_vlna_improve

No a samozrejmým univerzálnym efektom takéhoto cvičenia je celkové hĺbkové ozdravenie celého tela, uvoľnenie, pružnosť, sila, pohoda, omladenie, získanie krásy, ale aj lepšie sebapoznanie a celkove úspešnejší život v rozličných oblastiach. Vlny zasiahnu doslova celý váš organizmus i celý váš život; preniknú všade, kde je niečo v neporiadku, a uvoľnia alebo spružnia to. A v neposlednom rade si pritom uvedomíte veľa zaujímavých súvislostí.

Učiteľom, propagátorom a predovšetkým autorom-zostavovateľom tohto systému cvičenia je zaujímavá ruská osobnosť: Nikolaj Kudrjašov, športový psychológ, člen rôznych vedeckých inštitúcií a viacnásobný víťaz v zápasení. Vychádza pritom z poznatkov starých Slovanov, z ruských bylín, legiend, mýtov aj rozprávok. Preto svojmu systému hovorí aj „slovanská gymnastika“ – čo je dnes, kedy sa celkove vynára a šíri veľa nových informácií o Slovanoch a vznikajú priam celé slovanské  „hnutia“, zvlášť zaujímavé.

Viac v knihe:

Nikolaj Kudrjašov – Energie vnitřní vlny – Slovanské praktiky

Unikátny ruský majster, ktorý pravidelne chodieva na Slovensko aj osobne, aby tu viedol svoje kurzy vlnového pohybu, vypracoval svojpomocnú príručku. V nej vysvetľuje princíp „slovanskej gymnastiky“ a tajomstva zdravia, mladosti nezávislej na veku, krásy, úspechu i vychutnávania si životných radostí.

Základom tejto sústavy cvičení je tzv. princíp vlny. „Pohyb vo vlne“ je prírodný, prirodzený, harmonický a efektívny spôsob pohybu, ktorý smeruje k rovnováhe duše i tela. Cviky sú zamerané na uvoľnenie a vo veľkej miere na precvičovanie šliach. Jedná sa však o nenáročný, nenamáhavý, mimoriadne príjemný spôsob cvičenia. Telo sa pri ňom samé dostane do súladu a začne sa uzdravovať, ak treba. Zharmonizuje sa aj myseľ a psychika. Pochopením „ženského“ správania sa napravia vzťahy, pretože sa v nich nastolí prirodzená rovnováha.

Možno vás prekvapí časť o tvare pier a úst, o tom, čo táto časť nášho tela hovorí o našom charaktere, a cvičenia pre zväčšenie pier. Iná časť tohto učenia sa zas venuje strachu a tomu, ako sa ho zbaviť; pomôže vám pritom „pozícia neohrozenosti“ aj iné cvičenia i vysvetlenia.

Tomu, kto sa začne zaoberať podstatou pohybu a nášho celkového fungovania i našich vzájomných interakcií pod vedením Nikolaja Kudrjašova, sa otvorí úplne nový pohľad na seba a svet. Dá sa povedať, že sa zrodí nový človek s novými možnosťami, čo znamená začiatok nového života v harmónii, sile, zdraví a radosti.

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 8.01 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.89 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 1 747 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.