google27eaa3905ca3fee3.html

Zima je v plnom prúde a nejaký čas ešte potrvá. Môžete si ju spestriť čítaním netradičného radcu a receptára, ktorý vás bude zaujímavo sprevádzať týmto obdobím krátkych dní, dlhých večerov, chladu, chorôb a únavy. A ak má niekto sklony dokonca až k zimnej depresii, dôverne milý, láskavý i úsmevný „tón hlasu“ Elenky (ktorá pravidelne chodieva aj na Slovensko) ho určite zahreje pri srdci a ponúkne jemnú inšpiráciu.

Kniha postupuje deň za dňom, od 1. decembra po koniec februára.

Autorka nám v nej rozpráva o živote a jeho plynutí, o prírode, o potrebách tela aj duše. Približuje rôzne prirodzené, nenásilné metódy, ako sa dostať do dobrej kondície, zlepšiť chorobný stav, vyliečiť sa, no v rámci možností stabilne sa udržiavať pri zdraví, sile a dobrej nálade. Niektoré recepty sú naozaj kuriózne a skutočne ľudové. No bez ohľadu na pôvod či zdroje, z ktorých pochádzajú, všetky sú overené v praxi.

Jelena Svitko nepíše len o liečivých bylinách, koreninách, zdravých potravinách a fyzickom cvičení, ale aj o meditácii, modlitbe, svätcoch a anjeloch. Rozpráva aj o sebe – medzi stránkami nájdete aj jej príbeh, vysvetlenie, ako sa stala uznávanou liečiteľkou.

Keďže kniha pokrýva zimné obdobie, samozrejme sa veľa priestoru venuje typickým zimným nepríjemnostiam: prechladnutiu, kašľu, chrípke, angíne či dokonca zápalu pľúc. Tiež tu nájdete veľa užitočného o tom, ako správne držať dlhší pôst.

Zvláštna pozornosť sa venuje špeciálnym dňom v tomto ročnom období, ktorými sú zimný slnovrat, Vianoce, koniec starého a začiatok nového roku. Pri tej príležitosti tu nájdete pekné opisy rôznych starých zvykov a tradícií vrátane návodu, ako si originálne ozdobiť vianočný stromček. Tiež zmienky o niektorých ľudových spôsoboch veštenia, čo-to z tajov astrológie, ako si zhotoviť aj používať amulety a talizmany či ako sa chrániť proti urieknutiu.

Ďalšie oblasti, s ktorými vás kniha oboznámi, sú drahé kamene, čakry a diagnostika podľa jazyka. A dostanete sa aj k takým nie celkom bežným radám, akými sú napríklad ako sa otužovať v ľadovej vode či ako sa zbaviť „opice“ po príliš intenzívnej oslave.

Je to skrátka sprievodca životom so všetkým, čo k nášmu životu patrí!

Knihu nájdete za najlepšiu cenu v našom eshope:

Jelena Svitko – ZIMA: Harmonie a zdraví na každý den

1_20161114140913

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 8.01 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:


 

(Prečítané 203 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.