google27eaa3905ca3fee3.html

Celosvetovo populárna kanadská autorka Lise Bourbeau je skutočnou znalkyňou ľudskej duše. Zaoberá sa liečením a uzdravovaním aj fyzických chorôb, aj rôznych ťažkostí v živote. Z jej pohľadu a skúsenosti majú všetky v podstate rovnaký pôvod: psychické a emocionálne problémy. A tie zasa – celé je to podobné ako matriošky – majú tiež určité spoločné jadro či hlbšiu príčinu.

Toto spoločné jadro všetkých a akýchkoľvek nepríjemností L.B. nazýva „bolesti duše“ a definuje ich päť: odmietnutie, opustenie, poníženie, zrada, nespravodlivosť.

V knihe ich pochopiteľne podrobne popisuje a rozoberá. Vysvetľuje, ako tieto základné citové zranenia vznikli, ako ovplyvňujú náš život, ako sa prejavujú a tiež podľa čoho spoznáme, ktoré z nich sú v nás, v našom živote a vzťahoch, aktívne.

Niekomu sa tento model môže zdať trochu zjednodušený, alebo môže mať dojem, že naňho žiadna z týchto kategórií nepasuje. Na tom nie je nič čudné, lebo predsa len sme každý iný a nezapadáme dokonale presne do žiadnych detailne vymedzených kategórií. Na druhej strane to neznamená, že určité kategórie, definície a vzory nie sú pravdivé a nápomocné. L.B. pri vypracovávaní svojej teórie každopádne vychádza z veľmi bohatej a pestrej praxe, z reálneho života a poznania skutočných ľudí.

Dá sa to brať aj tak, že ten, kto má nejaký dlhodobý problém, s ktorým si nevie rady, môže skúsiť pozrieť sa na seba práve cez túto „diagnostiku“; možno ho osloví niečo hlboko empatické a pritom triezve v prístupe tejto láskyplnej, múdrej autorky, vďaka čomu sa konečne dostane za hranicu svojich doterajších limitov či blokov. Lebo samozrejme vďaka tejto knihe uvedené zranenia duše nielen spoznáme a pochopíme, ale tiež sa ich naučíme úspešne uzdraviť a navždy odstrániť.

Pri čítaní okrem iného pochopíme, že najväčšou prekážkou pre naše uzdravenie je ego. Hlas ega treba vedieť rozoznať a postupne ego určitým spôsobom zmenšiť – lebo potom sa zmenší i naša bolesť. Ego robí aj to, že sa snaží našu bolesť popierať. Je presvedčené, že budeme menej trpieť, ak si zachováme presvedčenie, že sme v poriadku. To by možno aj bola pravda – ak by sme boli naozaj šťastní, vyrovnaní, zdravo sebavedomí, otvorení a plní pozitívnych očakávaní. Lenže ak sme hlboko vo svojom vnútri neistí, smutní či zatrpknutí, ak skoro na všetko reagujeme vzťahovačne či neprimerane defenzívne, môžeme si byť istí, že trpíme nejakou nepriznanou bolesťou duše!

Kniha Léčba pěti bolestí duše voľne nadväzuje na knihu Uzdrav svá vnitřní zranění, s ktorou sa navzájom dopĺňajú, avšak je možné čítať ju aj samostatne.

Knihu nájdete za najlepšiu cenu v našom eshope:

Léčba pěti bolestí duše

Odmítnutí, opuštění, ponížení, zrada, nespravedlnost

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 8.01 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.89 EUR


foto: https://pixabay.com/sk/photos/psyche/


Súvisiace články:


 

(Prečítané 480 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.