google27eaa3905ca3fee3.html

Počuli ste už o takýchto archetypoch? Adam, Obeť, Otrok, Syn, Robot, Zviera, Sexuálny maniak, Mních, Homosexuál, Zorba, Macho, Žobrák, Milenec, Manžel, Otec, Priateľ, Playboy, Politik, Kňaz, Vedec, Obchodník, Američan, Budha, Nový človek, Meditátor, Bojovník, Hazardér, Tvorca, Starý muž, Majster, Zorba Budha?

Je ich dosť veľa a niektoré pôsobia dosť prvoplánovo. Ich rozbor a Oshove vysvetlenia či prirovnania však prvoplánové nie sú. Naopak, sú – ako celý Osho – originálne a triafajúce do čierneho. A tiež sú vtipné. Mužov netreba brať vždy vážne. Ani oni sami seba by tak nemali brať; aspoň nie stále.

Texty v tejto knihe však nehovoria iba o mužoch. Sú o človeku ako takom. Samozrejme, ženám pomôžu lepšie pochopiť mužov, porozumieť im a v dôsledku toho s nimi krajšie, citlivejšie jednať a mať s nimi uspokojivejšie vzťahy. Ale keďže vo svojej podstate sme všetci rovnakí, každý čitateľ – bez ohľadu na pohlavie, vek, povahu, sklony, či stav – si tu nájde veľa inšpirácie pre lepší vzťah k sebe samému, lepšie vzťahy s inými ľuďmi a vôbec lepší život.

Viac v knihe:

Osho – O mužoch

Osho bravúrne rozoberá mužskú psychiku. Pre lepšie vysvetlenie používa rôzne archetypy. S ich pomocou názorne ukazuje, ako muži fungujú a rozmýšľajú, prečo reagujú určitým spôsobom, ale hlavne ako môžu dospieť k lepšiemu využitiu svojho potenciálu, k plnohodnotnému a naplnenému životu, ku krajším vzťahom. Myšlienky, ktoré Osho šíri, sa však v mnohom týkajú celkovej ľudskej podstaty, človeka ako takého, nielen mužov.

Pôvodná cena: 9.90 EUR, Naša cena: 8.91 EUR

Zľava: 10.00 %


foto: https://www.pexels.com


Súvisiace články:


 

(Prečítané 244 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.