google27eaa3905ca3fee3.html

Máte radi ovocie a zeleninu? Alebo máte naopak po krk rečí o zdravej výžive a nanucovania šalátov, smoothies či raw výrobkov? Nech už je váš prípad taký či onaký, táto kniha presahuje uvedené stereotypy.

Autor knihy, Leonid Čumak, totiž píše o jednotlivých druhoch ovocia a zeleniny naozaj zaujímavo, a to nielen z hľadiska zdravia. Vôbec sa tu tiež nerieši, či ste vegetariáni, fanatickí zástancovia čo najzdravšej a najnaturálnejšej stravy, alebo proste normálni ľudia, ktorí jedia všeličo, a pochopiteľne vedia, že treba jesť aj ovocie a zeleninu.

Usporiadanie textu je nanajvýš praktické. Hlavnú časť príručky tvoria jednoducho abecedne zoradené popisy rôznych plodov: ananás, banán, bataty, citrón, kapusta, mango, reďkovka… Pri každom sa dočítate o jeho liečivých aj iných užitočných vlastnostiach; dozviete sa vždy aj zopár receptov, návodov či odporúčaní, a tiež zaujímavostí alebo „babských“ rád zo starých čias, ktoré nie je dôvod nevyskúšať aj teraz. Nájdete tu inšpirácie na pestré použitie jedlých plodov pri diétách a chorobách, ako prevenciu, či trebárs v kozmetike alebo aj pri snahe niečo si pričarovať!

Samostatná časť knihy uvádza rôzne ovocné a zeleninové diéty na chudnutie, očistu aj ako liečebnú kúru. (Jedálničky a recepty pri týchto konkrétnych diétach pritom neraz obsahujú aj iné potraviny, nielen ovocné či zeleninové zložky.)

No a hádam najoriginálnejšou a najzaujímavejšou kuriozitou je povaha muža aj ženy podľa toho, aké ovocie má rád/rada! Tak si predstavte, že napríklad milovníčky jahôd majú jemnú povahu a vyznajú sa v móde, ale zvyknú sa aj ľahko zapliesť do milostných afériek a tým si pokaziť dobrý dlhodobý vzťah… Zatiaľ čo pokojné a vyrovnané dievčiny vraj zbožňujú hrušky. Jablká zas majú radi solídni, dobrí a pracovití muži so zmyslom pre rodinný život. Pripravte si preto doma krásnu veľkú misu plnú najrôznejších druhov ovocia, pozvite na návštevu zopár potenciálnych nápadníkov a sledujte, kto si čo dá!

Milá je aj kapitola, kde sa popisuje 12 znamení zverokruhu tak, že sa ku každému pripisuje jeden druh ovocia. Možno vás teda prekvapí, poteší alebo pobaví, že Lev je pomaranč a Škorpión banán… (ostatné znamenia si nájdite v knihe :))

Pozoruhodná publikácia Jedlé plody a jejich blahodárné účinky naozaj je trochu iná, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad v dnešnej záplave kníh o výžive. Dajte jej preto šancu – možno si ju kúpite pre seba, alebo ju niekomu venujete; je totiž veľmi vhodná aj ako praktický a súčasne celkom vtipný darček.

Úryvok z knihy: … Jádra z meruněk se lisují za studena a získává se z nich velmi cenný olej, jenž se svým složením podobá mandlovému a broskvovému oleji. Používá se jako rozpouštědlo léků rozpustných v tuku, které se aplikují do svalu a pod kůži.

Sklenice meruňkové šťávy pokryje denní dávku vitaminů potřebnou pro dospělého člověka.

Meruňková jádra se používají ve východní medicíně jako prostředek proti kašli při bronchiálním astmatu, zánětu průdušek, hrtanu, průdušnice a horníchcest dýchacích.

Podle kulinářské magie meruňky přitahují do domu bohatství. Potřebujeme k tomu hrst nepřezrálých meruněk, pokud možno menší velikosti, které teprve začínají dozrávat. Meruňky položíme na slunce (například na chatě je rozložíme na novinách v místě, kde praží slunce, nebo doma na parapetu či balkonu). Snažíme se, aby na ně slunce svítilo co nejdéle. Musí ležet na slunci do té doby, dokud zcela nevyschnou a nepředají slunečním paprskům svou sílu. Tento proces obvykle trvá 3–4 dny, ale může se protáhnout i na týdny v závislosti na intenzitě slunečního záření. Jakmile dosáhneme požadovaného účinku, zakopeme usušené meruňky do země nedaleko prahu svého domu (pokud bydlíme ve městě, můžeme je zahrabat do záhonu vedle vchodu do domu). Při zahrabávání třikrát proneseme:
„Odevzdávám zlatý plod zemi, aby mi země dala zlato!“

Říká se, že od rituálu neuběhne ani rok a ještě před další úrodou získáme nečekaně peníze, bohatství nebo zlato.

Viac v knihe:

Leonid Čumak – Jedlé plody a jejich blahodárné účinky
70 druhů ovoce a zeleniny, které vám změní život

Unikátna praktická príručka uvádza podrobné liečivé aj iné užitočné vlastnosti mnohých druhov ovocia a zeleniny. Nájdete tu pokyny a rady na ich pestré použitie: pri diétach, ako afrodiziaká, pri ochorení, ako prevenciu, v kozmetike… Ale zoznámite sa aj s takou kuriozitou, ako je povaha a muža a ženy podľa toho, aké ovocie má rád/rada!

Autor knihy preštudoval množstvo dokumentov a kníh, v ktorých sa zmieňovali liečivé vlastnosti plodov. Zoznámil sa s dielom mnohých už zosnulých lekárov, senzibilov aj veštcov minulosti a spolupracoval so súčasnými mágmi, liečiteľmi a stúpencami netradičnej medicíny. Všetky recepty uvedené v knihe sú účinné a mnohokrát overené rôznymi ľuďmi. Avšak k tomu, aby sme sa uzdravili či zbohatli, nestačí poznať len návod. Ak použijeme nejaké ovocie pri rituáli alebo v potrave, musíme úprimne veriť, že sa výsledky dostavia. Ak veríme úprimne a celým srdcom, potom aj malé zelené jabĺčko môže robiť zázraky a postaviť na nohy beznádejne chorého. Tento jav sa dá vysvetliť placebo efektom, ale aj teóriou o zhmotňovaní myšlienok. Keď na niečo myslíme, nabíjame plod potrebnými užitočnými vlastnosťami a tak ho vlastne programujeme.

Pôvodná cena: 9.90 EUR, Naša cena: 8.91 EUR, Zľava: 10.00 %


foto: https://pxhere.com/en/photo/618387


(Prečítané 140 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.