google27eaa3905ca3fee3.html

Rozišli ste sa tento rok so svojou láskou? Vaše vzťahy s priateľmi sa pretrhli? Nesmúťte! Nelipnite, nežite v minulosti, ale otvorte srdce porozumeniu. Vzťahy prichádzajú do našich životov, lebo ich potrebujeme a pritiahneme si ich. Sú dávno dopredu vo vesmírnej škole dohodnuté. Nič nie je náhoda a nič sa nestáva bez príčiny.

Z tohto pohľadu je potom ľahšie pochopiť, že niektoré vzťahy sú na istý čas, na isté obdobie a iné zasa na celý život. Treba to prijať a netrápiť sa. Podľa tých istých zákonov sa môžu vzťahy na isté obdobie na chvíľu prerušiť, aby sa zasa zocelili a potom opäť prerušiť atď. Podľa potreby našej duše. V tomto prípade by som pokojne zabudla na všelijaké sentimenty, ako napríklad: čo bolelo, už nikdy neodbolí, zohrievaná polievka ináč chutí, roztrhnutá reťaz už nikdy nedrží…Aj tu platí TU a TERAZ.

Čím skôr vnútorne prijmeme, že nič nie je náhoda a my sme tí, čo si plánujú osud, tým viac radosti budeme mať z každého stretnutia. Ten nadhľad nám pomôže rozjasniť myseľ a otvoriť srdce. Zrada neexistuje, existuje iba potreba našej duše niečo pochopiť. Nuž, niekedy to naozaj bolí a človek má pocit, že toto by si nikdy nemohol sám pripraviť. Čo však s nami, keď sme nepoučiteľní! Nuž ,potom si v súlade s Vesmírom, ktorý nám je nápomocný chystáme čoraz ťažšie skúšky. Niekto sa spamätá, až keď je na dne. Tak si pekne naplánuje cestu smerom ku dnu. Ak to vie prijať, zistí, že aj na tej ceste je veľa, veľa zaujímavých vecí, ľudí, udalostí, bez ktorých by jeho život nebol dosť plnohodnotný. Zväčša, práve tie dušičky, ktoré sú na zemi prvý, druhý raz dostávajú (plánujú si) rozprávkový život, takmer bez problémov. To len, aby si zvykli. Bez priateľov, ale ani nepriateľov, bez vzťahov však život neexistuje. Sú našimi zrkadlami, učiteľmi, anjelmi aj pokušiteľmi. Pritiahli sme si ich do života v pravý čas a na pravom mieste. Inak to nejde. Sú tu preto, že my potrebujeme, aby tu boli, aby sme sa navzájom poučili, zabavili, vytvorili dielo, naučili sa milovať, či aby sme zistili, že ešte stále dokážeme nenávidieť, závidieť, trápiť, ničiť… Sú tu tak dlho, ako potrebujeme a potom sa zrazu niečo stane, niekedy zo dňa na deň a my ich už nikdy neuvidíme. Poďakujme sa a tešme!

To znamená, že niečo, pri čom mali byť nápomocní sa už vyriešilo, niečomu sme sa naučili, obohatili sme sa. Nesmúťme ani vtedy, keď odídu navždy, na iný svet. A hlavne si nepripusťme nijaké výčitky, že sme ešte mali, mohli…Nie. Všetko je ako má byť. A nikto nie je vinný za smrť druhého. Ako vraví spisovateľ a duchovný učiteľ Marcel Vanek, každý z nás si tam hore plánuje svoju smrť veľmi starostlivo a detailne. A v tom pláne môžeme pokojne byť štatistami. Nie pre smútok, ale pre pochopenie veľkosti, rozmanitosti a krásy života, ktorého tvorcami sme my sami. Pre pochopenie seba a druhých. Preto, aby sme vedeli, že každý vzťah je naším školským učivom a známky si dávame my. Sme učiteľmi aj žiakmi súčasne. Tak buďme vďační za tie dary. Vedci v poslednom čase dokazujú, že vďačnosť má úzku spojitosť so šťastím. Ľudia, ktorí vedia byť vďační, zažívajú veľa šťastných chvíľ. Nevďačníci, naopak.

Preto je rozumné trénovať vďačnosť. Naozaj to ide. Príkladom môže byť fotografka Hailey, ktorá sa rozhodla, že si každý deň odfotí niečo, za čo by mohla byť vďačná. Nielen, že sa zmenil jej život, ale bola príkladom a inšpiráciou pre mnohých ďalších ľudí. Skúste sa aj vy naladiť a denne alebo možno menej často, si zapíšte, precíťte, porozprávajte sa s priateľmi o niečom, za čo sa oplatí byť vďační. Ja momentálne ďakujem svojmu zraku, že aj po polnoci dokáže pri obrazovke rozoznávať písmenká a svojej duši, že sa teší na každého, koho moje články oslovia. No, povedzte, nie je toto dôvod na každodennú vďačnosť?

Erika Vincoureková



Odporúčame knihu:

Kay Pollak – Šťastie nie je náhoda

Kniha je určená tým, ktorí túžia duchovne rásť a meniť svoj život. Múdrosťou nabitá knižka prináša jednoduché nápady a cvičenia, ktoré vám pomôžu vidieť pravdivo seba samých aj druhých a jednať v súlade s tým. Je to pomôcka pre každodenný život, ktorá vám umožní poznať, že šťastie nie je náhoda, ale že sa dá vedome dosiahnuť: tým, že zmeníte seba, svoj pohľad na svet aj vzťah k ostatným ľuďom.

Ukážka z knihy: Môže byť šťastie záležitosťou voľby? Môžeme si sami zvoliť emócie ako nádej, sila alebo radosť? Možno si myslíte, že vaše pocity sú nevyhnutné. Je ale dôležité uvedomiť si, že myšlienky prichádzajú skôr, ako emócie. Môžete si voľne vyberať svoje myšlienky a tieto myšlienky potom vo vás tvoria emócie. Pre mňa bolo veľmi ťažké prijať skutočnosť, že niektoré veci sú záležitosťou našej vlastnej voľby. Neveril som, že veľa vecí závisí odo mňa, a nie od vonkajších okolností alebo iných ľudí. Dnes však som úplne presvedčený o tejto pravde: Zážitok radosti, šťastia alebo pokoja je vecou výberu, ktorý môžem ovplyvniť. Moje myšlienky o tom, čo sa mi prihodí, určujú, aké budem mať emócie. Zmena myslenia spôsobí aj zmenu cítenia.

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 8.01 EUR, Ušetríte: 0.89 EUR, Zľava: 10%


Súvisiace články:


(Prečítané 4 586 krát, 1 dnes)
 

2 Responses to Nič nie je náhoda, ani vďaka a šťastie

  1. Martina Maťa Zatovicova píše:

    tento članok som prečítala v pravý čas…:-)ďakujem pani Erika…..:-)

  2. tento clanok mi dal vela odpovedi…dakujem pani Erika