google27eaa3905ca3fee3.html

umoc5benic5a5Skutok lásky je umožniť každému žiť svoj príbeh.

Prečo je niekedy také ťažké, nechať ľudí žiť si svoj život? A to hlavne mne blízkych ľudí? Ako sa zachovať, keď deštrukčné správanie sa dotyčného zasahuje do môjho života a ťahá ma do emócií hnevu? Ako v tejto situácii nájsť lásku pre toho druhého a zároveň získať opäť rovnováhu a lásku v mojom živote? A čo majú znamenať vety ako „Všetko je láska“, keď to vo mne vrie už len pri pomyslení na danú osobu?

Niekedy sa v živote stane, že nám blízky ľudia kvôli ťarche ich problémov začnú vplývať na náš život deštrukčne. A väčšinou to aj dobrú chvíľu trvá, kým si tento ich vplyv uvedomíme. Toto uvedomenie prichádza postupne – keď vidíme, že pomoc z našej strany sa obracia skôr proti nám, alebo nás jednoducho správanie dotyčného obmedzuje – v akomkoľvek smere.<!–more–>

Vtedy si môžem položiť otázku: chcem zostať vo vzťahu s týmto človekom? Či už je to vzťah partnerský, priateľský alebo iný. A ako môžem zmeniť vzťah a situáciu aby ma neubíjala? A ako môžem zmeniť môj postoj aby ma konanie dotyčného/dotyčnej/iných neubíjalo?

Najprv mi pomôže uvedomiť si, že daná osoba to jednoducho momentálne ináč nevie – z akéhokoľvek dôvodu, ktorý nemusím/nemôžem/nepotrebujem poznať. Ak sa mi to podarí precítiť, príde (ne)malé uvoľnenie v mojom vnútri. Je to akoby získanie určitého odstupu, ba priam porozumenia. Vtedy je možné, že lepšie vycítim, ako tejto osobe pomôcť – ak je pripravená prijímať pomoc práve odo mňa.

Ak daná osoba zasahuje svojou deštrukciou do môjho života, mám na výber – buď túto deštrukciu trpieť budem, alebo zo situácie odídem a zavrem dvere, ktoré som otvorila – t.j. preruším kontakt. Toto rozhodnutie je podľa mňa o tom, koľko človek znesie a o akú deštrukciu sa jedná (či sa jedná o fyzické útoky, alebo vyhrážanie sa, psychický teror, permanentná zlá nálada, atď.) a aké vidím/cítim šance pomoci/zmeny. Do určitej miery sa dá s takouto deštrukciou žiť a narábať, vyvažovať ju, sprevádzať, pomáhať.

Ale ak prekročí moju osobnú hranicu únosnosti, ukončujem a uzatváram úrovne vzťahu, ktoré sú neúnosné. Tým mám na mysli, že niekedy stačí sa stiahnuť z jednej oblasti toho človeka, v iných je možné, že si naďalej budeme rozumieť. Napríklad – niekoho obchodné jednania alebo vedenie firmy vplýva deštrukčne a vtedy ukončím vzťah pracovný, to ale neznamená, že by som si s týmto človekom na iných úrovniach nemohla naďalej rozumieť.

Niekedy sa stane, že po ukončení vzťahu zostávajú ľudia na tom druhom „visieť“, sú ním posadnutí, nestránia sa psychického/fyzického teroru. Čo vtedy? Ako to vyriešiť, keď vidím 50-tu SMSku v ten deň a pri každom pohľade na ňu mi príde až fyzicky zle? Je výzvou, v tejto situácii nájsť lásku a porozumenie v sebe. Z energetického hľadiska to vidím tak, že táto osoba bola zvyknutá odo mňa ťahať energiu a tú jej teraz odmietam dať – ale keďže naše putá ešte existujú, predsa len naďalej prijímam a dávam. Pre zvládnutie tejto výzvy odporúčam urobiť si energetickú ochranu a preťať putá – aby som mala ja energiu pre moje spracovávanie, zharmonizovanie sa, nájdenie kľudu. Energetická ochrana sa dá robiť rôznymi technikami a stupňami.

Najjednoduchšia je predstaviť si okolo seba svetelný kokón, alebo sa ohradiť múrom, brnením a pod. Silnejšie čo sa týka dopadu energie je nainštalovať si okolo seba zrkadlá, ktoré útoky odrážajú. Existuje veľa techník, a je ich možno stupňovať až po absolútnu uzavretosť pred svetom (Esejská technika – keď napríklad potrebujem vykonať rituál alebo meditácie bez akéhokoľvek energetického vonkajšieho vplyvu).

Takáto ochrana mi umožní ukľudniť a zharmonizovať sa a potom precítiť umožnenie života – umožnenie každému žiť jeho príbeh. Môžem zvládnuť nájsť v sebe lásku k tomuto/každému človeku, bezpodmienečnú lásku, v ktorej mu prajem len to najlepšie. Túto lásku stačí precítiť, netreba sa sústrediť na nejaké extra vyžarovanie smerom k danej osobe alebo okoliu – ona si nájde sama cestu ;).

Samozrejme, nie vždy si treba robiť ochranu, trhať putá a pod. Ak je moja vnútorná osobná sila rozvinutá, dejú sa tieto veci automaticky.

A ako to bolo s vetou: „Všetko je láska“? Môj prejav lásky voči mne je, že si umožňujem žiť môj život v harmónii, radosti a láske. Môj prejav lásky je, umožniť iným žiť svoj život. Prejav lásky je, že každý máme lekcie – naše dary, pomocou ktorých máme možnosť učiť sa, vnútorne rásť a silnieť – každý svojim tempom.

S láskou
Tina


Tip našej redakcie na knihu:

Alexandr Astrogor – Energetický vampyrismus – Kniha rozpráva o spoločenskom a zdravotnom jave v našom živote, ktorý sa nazýva energetický vampyrizmus. Pod týmto pojmom treba chápať také vzťahy medzi ľuďmi, pri ktorých prebieha energetické odoberanie životnej sily. Sú ľudia, ktorí nás naschvál provokujú tak dlho, až to nevydržíme a rozčúlime sa, pretože len tak nám môžu odobrať našu životnú silu. Autor tu formuluje filozofickú a psychologickú ideu tohto javu a poskytuje praktické rady, týkajúce sa prevencie, obrany a liečby tejto zákernej „choroby“. Uvádza aj príbehy zo života a rozoberá vampyrizmus v rodinách.

Úryvok: …Mohli byste jí dát svou lásku a radost, avšak ta neexistuje. Jste přitom jedinou záchranou jejího života a dle toho je třeba s vámi otřást a „odpálit“ vás. „Jednou,“ říká žena, „jsem nezareagovala na její hrubost. Tchýně upadla, leží u dveří a nehýbá se. Nechápu, k čemu došlo, co se stalo. Celá rodina se ji marně snažila vzkřísit. Sanitka ji odvezla do nemocnice a ona tam strávila dva měsíce.“ V téhle chvíli jsem vyslovil předpoklad, že pokud měla ještě jiného syna nebo dceru, tak po návratu z nemocnice musela odjet žít k někomu z nich a k rodině oné ženy se už nevrátila. „Ano,“ odpověděla žena. „Opravdu odjela žít k druhému synovi.“ „Takže,“ uzavřel jsem, „to jen dokazuje, že na každého jednou dojde. A až vyrostou děti, bude z nich babička vysávat sílu. S příbuznými se to dá vždy provést snadněji, i důvodů bývá víc než dost.“

Pôvodná cena: 5.90 EUR, Naša cena: 4.72 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.18 EUR


Súvisiace články:


(Prečítané 1 183 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.