google27eaa3905ca3fee3.html

pink-heart-fran1

Čo svet svetom stojí, ľudia hľadajú LÁSKU. Majú to ale pomýlené. Hľadajú všade, len nie tam, kde by hľadať mali. Pretože…..LÁSKU má každý vo svojom srdci. Problém je ale ten, že srdce nemá otvorené. Považuje ho len za sval, ktorý pumpuje krv. Otvoríš srdce, nájdeš lásku. Málo kto to ale vie. Našiel som, myslím v knihe MOC VERSUS SILA, od David R. Hawkinsa, čo je to LÁSKA. Skús sa zastaviť, vydýchaj sa  a pomaly čítaj. Potom povedz, či poznáš takú LÁSKU.

LÁSKA,  ako ju poznáme v bežnom živote, je intenzívny emocionálny stav spojujúci fyzickú príťažlivosť, chcenie, ovládanie druhého, závislosť, erotičnosť a túžbu po novom zážitku. Je väčšinou krehká, a klesá či stúpa so zmenou podmienok. Pri sklamaní táto emócia často odhaľuje skrytý hnev a závislosť, ktoré maskovala. Skutočnosť že LÁSKA sa môže zmeniť v nenávisť, je všeobecne známa. To o čo tu píšem, je skôr návyková precitlivelosť než LÁSKA. V takom vzťahu sa nejedná o skutočnú LÁSKU, pretože nenávisť pramení z pýchy, nie z LÁSKY.

LÁSKA ozajstná, ktorú väčšina ľudí nepozná je BEZPODMIENEČNÁ a STÁLA. Trvá večne, nemení sa. Nie je kolísavá. To znamená že jej zdroj je nezávislý na vonkajších faktoroch. LÁSKA  je stav bytia. Je zhovievavá a vyživujúca. Podporuje vzťah k svetu. LÁSKA nie je intelektuálna a nevychádza z mysle. LÁSKA vyžaruje zo srdca. Má obrovskú schopnosť pozdvihnúť iných a vykonať veľké skutky, pretože jej motívy sú čisto rýdze. LÁSKA nezaujíma nijaký postoj, a tým pádom je globálna, povznesená nad oddeľovanie. Je teda možné byť „SPOLU“ pretože už neexistujú nijaké prekážky. LÁSKA je všetko zahrňujúca a progresívne rozvíja zmysel pre osobný rast. LÁSKA sa sústreďuje na dobro života vo všetkých jeho prejavoch a podporuje to, čo je pozitívne. Odstraňuje negativitu tým, že znovu nachádza vzťah, než aby ho napádala. Toto je úroveň naozajstného šťastia. Ale i keď je svet fascinovaný tématom LÁSKY,  je zaujímavé, že túto úroveň lásky pozná len 0,4 percent ľudí.

Nuž?

Teraz buď múdry.

Poznáš LÁSKU?


Vydavateľstvo Eugenika odporúča túto skvelú knihu:

KlikniAnthony de Mello – Cesta k láske – Krátke meditatívne eseje na tému láska – láska ako základný životný jav, láska oslobodená od potreby vlastniť či pripútavať. Anthony de Mello bol jezuitským kňazom, no v prvom rade bol básnikom s veľmi silnou charizmou. Skutočný Majster, do ktorého slov sa stojí za to pohrúžiť, lebo tak, ako slová každého Majstra, majú silu preniesť nás do oslobodeného stavu bytia.

Pôvodná cena: 5.20 EUR, Naša cena: 4.42 EUR,

Zľava: 15.00 %, Ušetríte: 0.78 EUR


Súvisiace články:


(Prečítané 1 470 krát, 1 dnes)

Comments are closed.