google27eaa3905ca3fee3.html

12141d1f3968cf5966f1edfb78bb9ad3Vnímaš ako ľudia lásku hľadajú? Básnici o nej píšu, speváci spievajú. Všetci o nej snívajú. Nikto z hľadajúcich ale netuší, že tam kde lásku hľadá, neexistuje. Nenájde ju nikdy.

V kvantovej fyzike vedci pri pozorovaní elektrónu zistili, že ho nevedia pozorovať. Zmení svoje správanie. Ako keby zistil, že ho pozorujú. S človekom je to rovnaké. Keď sa na teba niekto začne pozerať, pozoruje ťa pri činnosti a ty to zistíš, spozornieš. Zmeníš svoje správanie.

Malé dieťa do určitého veku správanie nemení. Nezaoberá sa tým, že ho niekto pozoruje. Je mu jedno čo má oblečené, kde spí, kto je pri ňom. Nezaujíma ho ani to, že žena čo ho porodila je jeho matka. Jediné čo ho zaujíma je jedlo a vibrácia lásky. A je mu úplne jedno kto mu to zabezpečí.
Malé dieťa je presne také, aké je. Nikomu nič nerobí, o nikoho sa nestará. Je samo sebou. Na nič sa nehrá. Pozoruje, vníma, vstrebáva prostredie.

Tomuto stavu dieťaťa môžeme priradiť slová ako, nevinnosť, čistota, jemnosť, radosť, bezprostrednosť, blaženosť, spokojnosť, samota, šťastie. Toto je stav dieťaťa bez mysle. Je to jeho bytie. Nemení sa keď ho začneš pozorovať. Tento stav je láska.

Dospelák v dieťati postupne intenzitu lásky presadzovaním svojich právd zníži na minimum.
Problém je ten, že kým je dieťa dieťaťom netuší, že láskou je. Ako rastie, jeho myseľ sa plní pravdami rodičov, učiteľov a spoločnosti. Zabudne, že láskou je.

Ale niečo tuší.
Malé svetielko, malý plamienok lásky tlie v každom z nás. Cítime ho, len nevieme prísť na to, čo to je. Nedokážeme si spomenúť. Na lásku dieťaťa je po tisícročia hromadené myslenie ľudí pred ním. Ich pravdy, spôsob života. Vrstvy jedna na druhú sa ukladajú a rastú ako poschodia. Množstvo poschodí. Nekonečné množstvo.

Poznáš ten pocit keď si nedokážeš spomenúť? Rozprávaš sa s niekym, chceš niečo povedať. Máš to meno, to slovo na jazyku. Za nič na svete si nevieš spomenúť. O hodinku, na druhý deň si spomenieš.
A tak je to s láskou. Nevieš si spomenúť. Ale v prípade lásky je to dlhodobé. Málokto precitne a spomenie si. Málokto zíde v sebe za láskou na najspodnejšie poschodie.
Ľudia hľadajú lásku všade. Len nie v sebe samom. A to je ten paradox, keď hovorím, že láska ktorú hľadáš neexistuje. Netušíš, že musíš zísť tisícky poschodí do najhlbšej temnoty svojho bytia. Do pivnice. Ďalej sa už nedá ísť. Si v strede. Stretneš sa. Vedomie plné lásky.

Zíď dole. Z hlavy do srdca. Nájdeš lásku v sebe. Získaš poznanie. Poznanie lásky.
Ja viem čo láska je. Poznám ju. Ja som láska. Ide zo mňa do okolia. Ale to, že ja láska som, je tebe k ničomu. Ty láska nie si. Môžeš sa pri mne vyhrievať. Bude ti teplučko, bude ti fajn.

Akonáhle odídem pocítiš, že niečo odišlo. Odišlo, lebo je to vo mne, odišlo to so mnou. Ostal len závan. Vôňa lásky čo vyplnila priestor.
Vietor ju časom rozfúka. A tebe zostane pocit, že tu láska bola.
Poď dole, poď prosím a nájdi lásku v sebe.

Budeme dvaja čo láskou vibrujú. Ak sa rozídeme, ani jednému z nás sa nič nestane. Budeme naďalej vibrovať na mieste kde sme.
Srdce čo bije v tvojej hrudi na mňa nemá nijaký vplyv. Je to tvoje srdce. Rovnako je to s láskou. Zostúp do pivnice a vytiahni lásku na svetlo. Na samý vrch. Dávať ju nemôžeš. Nie je to vec. Môžeš len láskou žiariť. Len o nej hovoriť. Hovoriť, že láska si.

Ak by to urobil každý…hm.
Je to zdĺhavý proces. No nie nemožný. Trvalo tisícky rokov počas ktorých sme lásku ničili a naďalej ničíme. Ak by sa proces ničenia zastavil, bude trvať tisíce rokov potrebných na lásky obnovu.


Súvisiace články:


Tip vydavateľstva Eugenika (novinka)

Dario Salas Sommer – Mágové promlouvají

Táto kniha je určená každému, kto chce poznať pravdu, koho poháňa ideál lepšieho sveta, dosiahnuteľný individuálnym duchovným rozvojom, a kto usiluje o mentálne aj duchovné zdokonaľovanie sa. Autor pojednáva o pravej podstate okultizmu a duchovného rastu, ktorá presahuje rôzne školy, smery či náboženstvá. Rozoberá, čo je to duch, duša, rozum, Boh, hmota, život, smrť, osud, karma. V druhej časti prakticky radí, ako sa duchovne zdokonaľovať, rozvíjať svoje vedomie. Významná časť je venovaná láske a sexualite.

Pôvodná cena: 8.60 EUR, Naša cena: 7.74 EUR

Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.86 EUR


(Prečítané 1 522 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.