google27eaa3905ca3fee3.html

vdakaVďačnosť, vďaka, ďakovanie ako také, je posúdenie. Posúdenie mysle. Vďačnosť sa prejavuje za niečo. Niekto niečo urobil, čokoľvek a ty mu za to ďakuješ. Ďakuješ Bohu, že si napríklad zdravý. Tomu čo ublížil, ďakovať iste nebudeš. LÁSKA neďakuje. Nikdy a za nič. Je to bytie. Stav. Existencia. LÁSKA totižto nevie, že niečo pre niekoho urobila. LÁSKA je ne-myseľ. Boh sa vzdal všetkej LÁSKY v prospech človečenstva. A rozplynul sa v celku. Je LÁSKOU jednoty. A Kristus vraví: ,,Buďte ako deti.” Deti neďakujú. Nevedia čo vďačnosť je. Až kým ich to nenaučí dospelý človek mysle. Deti len sú. Len žijú, len si uvedomujú. Čistunké, jemnunké, nepoškvrnené. Sú LÁSKA.

LÁSKA nikdy nenachádza dôvod. K ničomu. K vďake už vôbec nie. Samotný fakt, že hľadáš dôvod, pre čokoľvek, znamením je, že LÁSKU nepoznáš.

To čomu hovoríte, že láska je, totálnym otroctvom ja nazývam. Ničenie, prerábanie, zotročovanie druhého. To predstavy vaše a chcenia, aby ten druhý, čo vravíte mu, milujem ťa, zmenil sa v obraz váš. V mene lásky vašej, takzvanej lásky egoistickej, otrockej, ponižujúcej, urážlivej, deštruktívnej, netvorivej, ničíte iného. Učíte ho otroctvu, pretože on – váš partner, ona – vaša partnerka, manželka, ono – vaše dieťa vás vníma, pozoruje. Učí sa a preberá. Opakuje spôsoby vami prezentujúce. 99,99 percent ľudstva na tejto planéte, LÁSKU o ktorej som hovoriaci nepozná. Pretože človek je človekom mysle. Posudzuje. Myseľ posudzuje. LÁSKA, ne-myseľ je. Ktokoľvek po inom, niečo, čokoľvek chce, láskou nie je. Je to požiadavka. A vaše ego, potom, na základe jej splnenia či nesplnenia, sa nejako cíti. Prežíva eufóriu, blaženosť, alebo odpor, nespokojnosť, žiarlivosť. Vaša láska, k partnerom, k deťom, rodičom, učiteľom, zvieratám, k vlasti, k rodisku, ku komukoľvek, k čomukoľvek, je vaša otrocká, egoistická závislosť. Zotročujete, a ste sami otrokmi. Pretože závislosť je otroctvo. Reťaze vaše, hradby, obmedzenia. LÁSKA o ktorej som hovoriaci, NIČ nechce. Po nikom. Ona ani nehovorí, že LÁSKOU je. Pretože ako zistíš, že LÁSKA je? Že existuje? Keď LÁSKA nič po nikom nepožaduje, nič nechce? Ak niekto po vás nič nechce, nepožaduje, netušíte, že existuje. A preto LÁSKU nepoznáte. Všetky vaše požiadavky, chcenia, túžby, všetko iné, len nie LÁSKA je.


Súvisiace články:


 

(Prečítané 426 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.