google27eaa3905ca3fee3.html

Naši milí šéfovia či kolegovia, ktože by ich nemal rád? Tiež sa vám hocikedy stane, že vás vytočia?  Vravíte, že sa dokonca sa s niektorými nerozprávate? Dôvody môžu byť rôzne. Poďme sa pozrieť na to, čo môžete urobiť preto, aby vaše vzťahy boli zase v poriadku. Všetky tri spôsoby sú duchovnou záležitosťou a je iba na vás či v tom budete úspešní.

Prakticky na to zaberajú tieto tri veci:

  1. Myslite na to, že myšlienky, ktoré vytvárajú našu realitu sú energia. Ak do nich dáte pozitívnu energiu a lásku, potom bude taký aj váš život. Takže ak máte problém so šéfom, od dnešného dňa si každý večer v zrkadle povedzte: S mojím šéfom mám vynikajúci a férový vzťah bez konfliktov a problémov a vynikajúco spolu komunikujeme. Večernú mantru si sformulujte tak, aby bola v pozitívnom zmysle a prítomnom čase a samozrejme konštruovaná ku spokojnosti všetkých zúčastnených. Rovnako postupujte aj s kolegami, ale pokojne to môžete vyskúšať aj na brblavom susedovi. Ak by ste to chceli vylepšiť pridajte k tomu aj ostatné zmysly – môžete si predstaviť ako si potriasate so šéfom rukou a pekne sa spolu rozprávate, v rámci písania si môžete dať svoj zámer na papier. Bude tak pôsobiť na troch úrovniach – myšlienka, obraz a text.
  2. Ďalšou skvelou možnosťou je posielanie lásky osobe, s ktorou máte nejaký problém alebo konflikt. Večer, keď si ľahnete do postele alebo pohodlne v kresle zatvorte oči a predstavte si dotyčného. Zo srdca mu posielajte lásku. Neviete ako? Vo vašej hrudi žiari ako guľa zlato-zelenej energie. Keď chcete vyjde z nej lúč zlatého svetla a zaleje osobu, ktorá stojí oproti vám. Popri tom si predstavujte, že tá zlato-zelená energia je nezištná láska a opakujte si: Prajem ti z celého srdca len to najlepšie a posielam ti nekonečnú a nezištnú lásku.
  3. Ďalšou z ciest je zmena uhlu pohľadu. Vždy keď prídeme s niekým do konfliktu uvedomme si, že sa máme niečo naučiť. V tomto prípade je potrebné zmeniť uhol pohľadu alebo sa pozrieť na problém aj očami tej druhej strany. Napríklad: Ráno ste prišli do práce a váš šéf na vás nakričal, že ste odovzdali neskoro dokončený projekt. Ste nahnevaný, že kričí a je taký nervózny a pohádate sa. Keby ste sa však na to pozreli aj z jeho strany lepšie by ste mu porozumeli. Možno by ste zistili, že jemu kvôli vašej neskoro odovzdanej práce pohrozili vyhadzovom z práce. Má doma 3 deti a veľkú hypotéku, také niečo by ho dostalo do veľkých problémov. Dostal sa pod tlak a zareagoval krikom. Je jasné, že kričať nemusel, ale keď si to v hlave prejdete aj tej druhej strany môžete konanie toho druhého lepšie pochopiť a porozumieť mu.

Neduste v sebe pocity hnevu či krivdy, robia vášmu srdcu veľmi zle. Preto ak ste sa rozhodli pre zmenu, je to krok vpred k novému životu.

Držím vám palce!

Monika Sobeková

Autorka blogu www.zimestastne.sk a kníh a ebookov Meditácia – cesta k sebe, Čaro kameňov a Vyhoreli ste? 15 rád, ktoré premenia vaše vyhorenie na životnú výzvu!


Foto: canva.com


Súvisiace články:


 

(Prečítané 288 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.