google27eaa3905ca3fee3.html

Práve som sa zaľúbila. A mám pocit, že som niekde medzi životom a smrťou. Nechce sa mi veriť, že môže existovať taká dokonalá zhoda medzi mojimi snami a žitou skutočnosťou. Ten muž má všetko, čo som si želala v tajných snoch. Postavu drevorubača, intelekt vedca a k tomu umelecké sklony. Hovorí ako básnik, v očiach sa mu zrkadlí moja krása. Každý dotyk rozochvieva všetky elektrické spoje v mojom tele. A keď sa ma náhodou nedotýka, situácia je rovnaká. Všade cítim jeho ruky, jeho pery, jeho dych, jeho obdiv… Nechápem, prečo sa mi kamarátky tajne smejú, keď im rozprávam o svojej nehynúcej večnej láske. O tom, že toto je už navždy. Nech ma neštvú. Ako vždy siaham po vedeckých výskumoch, aby som im dokázala svoju pravdu a schladila ich vycerené zuby…

Pravda je taká, že napokon padla sánka mne. Vedci zistili, že zaľúbení ľudia sa pre „zachovanie rodu“ stávajú podobnými. Takže, ten kto dobre znáša seba samého, znesie zrejme dobre aj svoj hormónmi a endorfínmi nadupaný obraz. Lebo podľa profesorky Donatelly Marazzitiovej z Univerzity v Pise pri zaľúbení muži mali nižšiu hladinu hormónu testosterónu, než je obvyklé, a ženám klesla hladina ženských hormónov. „Muži sa určitým spôsobom stali viac ženskými a ženy mužskými,“ vyzistila pani profesorka. Tieto výsledky nepriamo potvrdzuje aj ďalšia štúdia, ktorá ma tiež veľmi nepotešila, hoci jej účinky som si už niekoľko razy užila v praxi. Ľudovo sa výsledok výskumu nazýva: Láska je slepá.. Vedci z Londýnskej univerzity totiž prišli na to, že zaľúbenosť ovplyvňuje kľúčové oblasti v mozgu, tie nervové spojenia, ktoré za normálnych okolností zodpovedajú za kritické hodnotenie druhých ľudí. Tieto senzory sú v čase zaľúbenosti potlačené. To podľa vedcov vysvetľuje, prečo sú ľudia často v prvom štádiu lásky slepí k chybám svojich partnerov.


Oba výskumy dopĺňa taliansky výskum, ktorý potvrdzuje, že zaľúbenosť narobí hotovú spúšť medzi kľúčovými chemikáliami v mozgu. Výsledný koktail prináša posadnutosť novým objavom a túžbu nepohnúť sa od neho, (veď je taký dokonalý, kto by sa ho vzdal?).

Ja asi prestanem čítať, alebo si počkám ešte pár dní a po prebratí z kómy sa 55 x v živote rozídem s Pánom dokonalým. Vysvetlí mi niekto, ako sa zo zaľúbenosti stáva láska? A prečo sa neskôr strieda láska a nenávisť?


 

(Prečítané 1 427 krát, 1 dnes)

Comments are closed.