google27eaa3905ca3fee3.html

Živicové kúpele pôsobia celkovo na kapilárnu sieť a zlepšujú jej mikrocirkuláciu. Pôsobia aj tam, kde už došlo k narušeniu kapilarizácie. Popri ich ozdravujúcom účinku nedochádza k narušeniu fyziologických funkcií organizmu, práve naopak, kúpele pôsobia synergicky s mechanizmom vnútorných obranných síl. Nenarušujú rovnováhu biochemických látok v organizme, podporujú látkovú výmenu a nevyvolávajú žiadne patologické zmeny. Sú univerzálnou metódou ozdravenia, revitalizácie organizmu. Ich používanie zosilňuje procesy látkovej výmeny, urýchľuje krvnú cirkuláciu a lymfatický tok, zosilňuje biologickú oxidáciu – procesy horenia tukov a odpadových látok, pomáha vylučovať metabolity, toxické látky, stimuluje procesy sebaregulácie organizmu, zlepšuje imunitu. Kúpele sú efektívnym nástrojom omladzovania organizmu a profylaktikou predčasného starnutia. 

Povrch krvi (plazmy + krvných buniek) sa rovná 6000 m2. Povrch lymfy je 2000 m2. Spolu je to 8000 m2 krvných a lymfatických ciev – tepien, žíl a kapilár. Dĺžka kapilár je 100 000 km. Plocha 8000 m2 hrúbky 1-2 mikrometrov v dĺžke viac ako 100 000 km nasiakne krvou a lymfou do 23-27 s. Táto rýchlosť kapilárneho prietoku vysvetľuje tajomnú rýchlosť chemických reakcií v tele, pri veľmi miernej teplote. (A.S. Zalmanov)

Vodné procedúry, a hlavne celotelové kúpele sa vyznačujú vysokou efektivitou nakoľko vyvolávajú reakciu celého organizmu. Doktor Zalmanov objavil formulu dvoch živicových zmesí, ktoré zefektívňujú účinok hydroterapie. Živicové kúpele využívajú silu prírodných komponentov a horúcej vody. Obidve varianty zalmanovových kúpelí, alebo ako ich výstižne nazývajú “ kapilaroterapie“ majú schopnosť stimulovať krvnú cirkuláciu a obnovovať nedostatočnú látkovú výmenu, čím normalizujú prácu celého organizmu. Živicové kúpele Zalmanova sú univerzálnou metódou ozdravenia a revitalizácie organizmu. Ich používanie zosilňuje oxidáciu – procesy horenia tukov a odpadových látok, pomáha vylučovať metabolity, toxické látky, stimuluje procesy sebaregulácie organizmu, zlepšuje imunitu a omladzuje. Kúpele sú efektívnym nástrojom autoregulácie organizmu a profylaktikou predčasného starnutia. Popritom zlepšujú celkové sebacítenie človeka.

Zmeny priesvitu kapilárnych ciev sprevádzajú všetky fyziologické procesy, ktoré sa odohrávajú v organizme. Stupeň priepustnosti kapilárnych membrán zohráva vážnu úlohu v rozvoji zápalov, opuchov a takisto pri sekrécii a rezorpcii látok. (A.S. Zalmanov)

Kúpel sa uskutočňuje v horúcej vode / za určitých podmienok až 41 – 42 stupňov/. Zvýšenie teploty krvi a celého tela vyvoláva aktiváciu metabolizmu. Exogénne teplo dodávané povrchom celého tela je takisto dôležitým liečebným faktorom kúpelí Zalmanova. Je to zvýšenie teploty líšiace sa od teploty pri horúčkovitých stavoch. Toto teplo neprináša negatívne reakcie organizmu. Výživa buniek a tkanív, ich dýchanie a vylučovanie odpadových látok sú primo závislé od kapilárnej cirkulácie krvi a cirkulácie mimobunkových tekutín. Spomalenie alebo blokovanie tejto cirkulácie sa prejavuje predčasným starnutím organizmu. Ochorenia a zhoršený zdravotný stav vyvolávajú zmeny funkcií buniek, tkanív, orgánov a celého organizmu. Nastáva „auto intoxikácia“ – splodinami látkovej výmeny samotného organizmu. Doktor Zalmanov považoval syndróm chronickej únavy za problém zúženia kapilárnej siete. Každý druh únavy je sprevádzaním zmenou zloženia telesných tekutín, krvi, lymfy, moča, humorálnymi zmenymi. Vynikajúcim nástrojom pri riešení problémy únavy je popri špeciálnej diéte práve aj kúpeľ v živicovej zmesi doktora Zalmanova, ktorá eliminuje zo svalstva toxíny vyvolávajúce únavu.

V oddychujúcom svale je rozšírených len 20 % krvných kapilár. V pracujúcom svale sú rozšírené všetky, alebo ich väčšia časť. Nebýva ani jedného ochorenia bez predchádzajúcej únavy. (A.S. Zalmanov)

Centrálnou myšlienkou terapie veľkého ruského lekára naturopata Zalmanova je objavenie liečebného efektu terpentínovej živice. Jeho metóda pomohla tisíckam pacientov zbaviť sa často už chronických problémov so zdravím. Receptúra sa po prvýkrát objavila v prvej polovici 20 . storočia. Túto oficiálne uznalo ministerstvo zdravotníctva Francúzska ešte v 50. rokoch minulého storočia, kde sa kúpele podľa doktora Zalmanova používali v nemocniciach a na klinikách. Idea “ žltého “ a „bieleho “ kúpeľa“ prežila kritické výpady oficiálnej medicíny až do dnešného dňa. V poslednom čase sa živicové kúpele začali s úspechom používať v súkromných klinikách sanatóriách , centrách naturopatie. Geniálna myšlienka doktora Zalmanova napriek neuznaniu oficiálnou medicínou, prežila do dnešných dní. V budúcnosti ešte pomôže ďalším tisíckam ľudí za cestou ku zlepšeniu ich zdravia a sebacítenia.

Zúženie a rozšírenie kapilár zohráva kľúčovú úlohu vo všetkých patologických procesoch: traumách, alergiách, zápaloch, toxických procesoch, infekciách, pri šokoch a takisto trofických narušeniach. Množstvo otvorených kapilár hrá kľúčovú úlohu v každom chorobnom procese organizmu. (A.S. Zalmanov)

Najpodstatnejším na kúpeľoch je STAV človeka po kúpeli. Ten hrá rozhodujúcu úlohu v celom psycho fyziologickom nastavení. Preto je veľmi dôležitá fáza oddychu. V tejto etape sa na základe cievnej reakcie v tkanivách uvoľňujú, alebo upevňujúmedzibunkové spojenia. Tento stav si vychutnávajte, “ kúpte “ sa v ňom, hľadajte potešenie z pocitov pochádzajúcich z vlastného organizmu. Neprerušujte túto etapu fyzickým alebo intelektuálnym tlakom na seba. Doprajte si svojmu telu čas na vnútornú reorganizáciu. Za to sa vám odvďačí zvýšeným tonusom, práceschopnosťou a vitalitou, ktorú získate pravidelným používaním tejto jedinečnej metódy. Zalmanovove kúpele sa takto môžu stať súčasťou spôsobu života človeka.

Základnou látkou používanou na prípravu kúpeľov je  živica ihličnatých stromov / predovšetkým pinus sylvestris – borovice lesnej/. Živica je bezfarebná alebo žltkastá kvapalina s charakteristickou vôňou borovíc. Obsahuje asi 18% terpentínu, 75% silíc – kolofónie a 6% vody. Obsah týchto látok závisí na veku stromov, miesta výskytu a životných podmienok a ročného obdobia. Dôležitými zložkami živice sú: alfa pineny, 3 kareny, kamfén, myrcén, limonén, pynogenol, cymén.

Najvyšší obsah kyseliny askorbovej je v dvoj až troj ročných stromoch. v zime a na začiatku jesene. Živica ochraňuje stromy od pôsobenia nepriaznivých mikróbov, hríbov, chráni drevo  pred hnilobou a urýchľuje hojenie rán stromu. Podobne priaznivé účinky má aj na ľudský organizmus.

*

Viac tu: http://www.zivicovekupele.szm.com


Tip našej redakcie na knihu:

Guilain France – Uzdravující síla vody – Přirozené odstraňování škodlivin a přebytku z těla –  Jedná sa o prírodnú metódu prevencie a lieèby, odvodenú od pozorovania zvierat: pravidelné obmývanie genitálií studenou vodou. Kniha popisuje, ako táto pozoruhodná metóda pôsobí, ako ju treba presne vykonávať, a uvádza množstvo inšpirujúcich prípadov aj pútavých epizód zo života autorky, ktorá touto metódou veľakrát pomohla sebe aj svojim deťom.

Pôvodná cena: 6.20 EUR, Naša cena: 4.96 EUR

Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.24 EUR


 Súvisiaci článok:

DERIVAČNÍ KOUPEL


(Prečítané 1 801 krát, 1 dnes)
 

One Response to ŽIVICOVÉ KÚPELE – Technológia omladzovania a ozdravovania prirodzenou metódou

  1. mia píše:

    Chcela by som sa spytat – kde na Slovensku robia spominane zivicove kupele?