google27eaa3905ca3fee3.html

herbal-tincture-600x399

Do života nám vstupujú rôzni ľudia, výzvy, nevysvetliteľné situácie, ale aj pády, nešťastia a prekážky. Všetko prichádza z nejakého dôvodu. Núti nás to vynaložiť veľa síl, rozmýšlať inak, prehodnocovať, uvedomovať si súvislosti, pomáha nám to zbavovať sa ilúzii a sebaklamu, ale aj objavovať v sebe svoj potenciál, dar. Skutočný dar je ten, ktorým môžeme pomáhať druhým a robiť tento svet krajším.

Jara Trávnika som prvý krát stretla na výstave, propagoval tam svoje výrobky. Ani neviem, čo ma pritiahlo práve k jeho stánku, na prvý pohľad bol ľahko prehliadnuteľný. Preletela som pohľadom vystavované fľaštičky a dózičky s krémami, no moju pozornosť upútala postava muža na opačnom konci. Hneď sa ma ujali milé dámy a s úsmevom ponúkali a ospevovali jednotlivé krémiky i tinktúry.

Túto značku nepoznám, asi je to lokálny bylinkár, pomyslela som si a privoňala k levanduľovému krému. Nádherne voňal, čisto a levanduľovo. Na chvíľu som zavrela oči a nechala sa unášať. Vôňu levandule milujem a tento krém ma naozaj dostal, prestúpila mnou pokojná radosť. Otvorila som oči a môj pohľad opäť skĺzol inam. Slečna si to všimla a prezradila mi, že to je výrobca všetkých týchto úžasných liečiviek. Takto nazývajú svoje produkty. Naše pohľady sa s Jarom stretli a on podišiel ku mne bližšie. Pozdravili sme sa, zoznámili a ostali si chvíľu hľadieť mlčky a skúmavo do očí. Mala som pocit, že ho z niekadiaľ poznám. Akoby som ho poznala už roky, vôbec mi neprišiel cudzí. Veľmi mi držaním tela, gestikuláciou i tým pohľadom pripomínal môjho muža. Aj to vyžarovanie… Je to ľudový liečiteľ, preblesklo mi hlavou. „Rád vám poradím, ak váhate.“ povedal a na moje prikývnutie mi o mne povedal toľko, že mi bolo jasné, že tento človek má dar. Áno, v niečom bol veľmi podobný môjmu mužovi, majú podobné liečiteľské vyžarovanie. Chv’ľu sme sa bavili, tiež mal pocit, že sa dlho poznáme. Je to zvláštne, nebolo z kadiaľ. Chvíľu sme po tom pátrali a neskôr sme to vzdali. Poznal z rečí a videa akurát tak môjho manžela. Nabalil mi niekoľko krémov a tinktúr a dal mi na seba vizitku. „Mám ešte niečo pre Teba“, povedal na záver, „ozvi sa a pošlem ti to“. Rozlúčili sme sa s týmito slovami a ja som vôbec netušila či sa ešte niekedy stretneme.

Po pár mesiacoch sme na seba náhodou narazili opäť. Hoci som sa mu nestihla ozvať a získať od neho tú najpodstatnejšiu liečivku, ktorú mi odporučil, jeho krém aj tinktúry som užívala pravidelne. Prešla som detoxikáciou. Doslova to mnou zatriaslo. Po kúre som sa cítila oveľa lepšie, bola som plná energie. Tento krát sme sa na seba usmiali a začali sa baviť ako starí známi. „Budem potrebovať ďalšie veci, tie tvoje prípravky neuveriteľne zaberajú. Zoberiem niečo aj do zásoby, pre kamošky, niečo na stres. Naozaj to zaberá, ako to robíš?“ Jaro sa len usmial a povedal: „Prečo by to nezaberalo, však na to, je to tu!“

Ubehli ďalšie mesiace, medzi tým som ho odporučila pár známym a všetci si pochvaľovali. Začalo ma zaujímať, čo je za tým. Však dnes prírodnú kozmetiku a rôzne výživové doplnky predsa dostanete kdekoľvek, je toho plný internet, predávajú ich na festivaloch, tržniciach i hodoch. Je to náhoda, že komukoľvek som dala prípravok od Jara, zabral mu? Kamarátka trpela dlhodobo nespavosťou, trápil ju stres v práci. Po mesiaci užívania dvoch tinktúr sa jej stav omnoho zlepšil. Ukľudnila sa a našla silu svoju situáciu riešiť.

Jarove tinktúry zaberali lepšie ako iné, hoci mali takmer ten istý obsah. Študovala som etiketu, no nezbadala som na nej nič prekvapivé. Klasika, rhodiola, medovka a iné bylinky na podporu psychiky a nervov. Ako to, že tieto prípravky účinkujú akosi lepšie? Tak je to náhoda alebo nie? Jediné, čomu som presne nerozumela bolo, že na svojich výrobkoch uvádza, že ide o energoinformačné krémy. Tak to mi musí vysvetliť!

Onedlho sme sa opäť stretli na výstave a mňa zaujímalo jeho tajomstvo, ako sa Jaro dostal k tým receptom a ako to tak vie namiešať, aby to fungovalo.

Najskôr mi to samozrejme nechcel prezradiť. Vyrozprával mi však príbeh o tom, ako sa k bylinkám dostal a čo tomu predchádzalo. Bez toho by sa mi to len ťažko dalo vysvetliť a tak som pozorne počúvala. Jaro bol síce od malička vnímavé dieťa, veľmi si nerozumel s rovesníkmi a ťahalo ho do prírody, vtedy však ešte netušil, že bude raz miešať bylinné masti a tinktúry. Občas mal pocit, že je iný, ale neprikladal tomu význam. Snažil sa zapadnúť. Vyštudoval chemické inžinierstvo, čo s bylinami na prvý pohľad vôbec nesúviselo. Žil, zmýšľal a zabával sa ako bolo bežné pre mladého človeka. Život mu zmenila vážna autonehoda, ktorú mal ešte počas vysokej školy. Bojoval niekoľko týždňov o život. Pamätá si, že bol v stave, kedy mu bolo jasné, že môže umrieť. Zmieril sa s tým, vnímal, že stojí na akomsi prahu medzi životom a smrťou, nakoniec mu akési žlté žiarivé svetlo pomohlo a nepustilo ho ešte. Po krátkej dobe sa začal zotavovať. Po autonehode mal zdravotné následky. Fyzické i psychické.

Keď ho viezli domov z nemocnice mal pocit, akoby sa narodil druhý krát. Akoby všetko okolo neho bolo ešte neznáme, ním neobjavené. Bol z toho vydesený aj ohúrený, ale radšej o tom nikomu nevravel. Všetko sa v jeho živote zmenilo, z extroverta sa stal introvert. Okrem fyzických následkov a bolestí po úraze sa mu zdalo, že sa nevie na svoj predošlí život opäť adaptovať. Necítil sa v tom čo žije dobre, zle sa cítil medzi ľuďmi, vadili mu davy, cítil chaos, stres a občas aj úzkosť. Dovtedy nič také nepoznal.

Utiahol sa do seba, trávil viac času osamote. Pozoroval prírodu, seba, okolitý svet a to, ako veci fungujú. Začal vnímať hodnotu života a seba. Cítil vďačnosť, že dostal príležitosť pokračovať, ďalej žiť. Uvedomil si, že z nejakého dôvodu ho tu to svetlo nechalo. A tak hľadal odpoveď, najskôr v sebe, neskôr aj v knihách. Cítil potrebu po sebapoznaní a seba rozvoji. Ubehol nejaký čas a on išiel kvôli následkom po úraze na liečenie do Trenčianskych Teplíc. Tam stretol pani, ktorá mu povedala, že má dar. Najskôr si pomyslel, že je to nezmyslel a boh vie čo po ňom chce, ale keď mu to v priebehu roka povedali viaceré staršie ženy, dokonca úplne neznáma pani vo vlaku, začalo mu to vŕtať v hlave. Nevie, či to boli vedmy, veštice alebo len prostoreké ženské, ale tá posledná mu prezradila, že bude liečiť. Samozrejme nevedel ako, ani koho. Vôbec mu to nedávalo zmysel, tak sa to rozhodol ignorovať. Doštudoval a zamestnal sa. Po pár rokoch sa mu situácia začala opakovať, opäť mu prišli do života staršie ženy a nezávisle na sebe mu opakovali, že má už konečne začať liečiť. Jedna sa ho dokonca pýtala, či lieči a on odpovedal, že NIE! Už mu to prišlo divné. Čo tie ženy majú, čo na ňom vidia, čo on nie? Zdôveril sa kamarátovi, či je toto normálne a ten sa len smial.

tinkturaTakmer na to zabudol, až raz, keď mali firemné vzdelávanie v práci, prišiel učiteľ NLP a učil ich prekonať strach a prekročiť svoje limity. Pôvodne mu to malo pomôcť stať sa lepším manažérom, ale jemu to otvorilo nové dimenzie v celkom inej oblasti. Len tak zo srandy sa spýtal toho učiteľa, pretože mu pripadal tak trochu ako guru a pôsobil dôveryhodne, aj od fachu, čo si myslí o tom, že mu opakovane cudzie ženy hovoria o jeho údajných liečiteľských schopnostiach. On si ho prehliadol zamával mu nad hlavou, akoby niečo skúmal a povedal, že má dar aj dosť energie pomáhať sebe i druhým. Nevedel, či mu to povedal preto, že ho chcel potešiť alebo to myslel vážne, ale vtedy si uvedomil, že je to všetko v hlave a že sa môžeme naprogramovať, s mysľou pracovať a existuje niečo medzi nebom a zemou a s tým sa dá spolupracovať. Je to podobne, ako keď sa použije sugescia a ľudia sa dokážu poprechádzať po žeravom uhlí bez toho, aby sa popálili.

Po tomto tréningu si začal na sebe všímať iné veci, svoju myseľ, vieru, energie. Dokonca si vyrobil svoj prvý krém a vložil do neho informácie, len tak pre vlastné vyliečenie sa, pretože mal zdravotné problémy a rôzne dozvuky ešte dlho po autonehode. Natieral sa týmto krémom a vzal si ho so sebou aj do kúpeľov. Mal tam dosť času sa nad sebou zamýšľať a trochu experimentovať. Vedel, že ak by aj začal liečiť, určite nechce prísť priamo do styku s klientom ani liečiť rukami, hoci v nich cítil zrazu veľkú silu a energiu. Liečil si ňou svoje zranenia a upravovala sa tým aj jeho psychika. Ak dokážem pomôcť sebe, možno dokážem pomôcť aj iným, pomyslel si. Nechal si to uležať v hlave a po návrate si kúpil knihy o bylinách, východných kultúrach, liečiteľstve, kvantovej teórii. Intenzívne študoval z kníh, navštívil pár kurzov, do života mu začali chodiť zaujímaví ľudia, ktorí mu prinášali informácie a jemu začalo všetko do seba zapadať.

Nasledoval svoj inštinkt, objavoval svoje schopnosti a kultivoval ich. Najviac ho oslovila jeho prvá kniha o bylinách Byliny podľa zverokruhu. Kniha a informácie v nej mu nedali spať, opakovane sa k nej vracal. Vyhľadal preto autora a nechal si od neho urobiť kozmogram. Cítil, že ho má vyhľadať, ťahalo ho to k nemu. Starý pán ho po vypočítaní jeho údajov privítal slovami „Vitaj, medzi nami.“ a prezradil mu, že má vyrábať z liečivých rastlín preparáty a tak pomáhať ľuďom. Uvedomil si, že to naozaj vie namiešať bez toho, aby si čítal príručky. Intuitívne vedel, čo potrebuje na svoje problémy a to mu aj pomohlo. Akoby byliny dôverne poznal, cítil ich silu, liečivý účinok a energetiku.

Odvtedy ho bylinky začali baviť ešte viac. Dostal sa k starým herbárom a receptom, z ktorých zistil, že podobné kombinácie, ktoré sú v nich popísané, skúšal aj on. S úžasom si porovnal zloženie a postupy, ktoré si len pár mesiacov dozadu poznamenal. Nevie si vysvetliť, prečo namiešal práve tieto bylinky pre svojich známych a príbuzných, zhodovali sa so starými receptami. Urobil to intuitívne, využil svoje znalosti o energetike bylín a jeho prvým „klientom“ sa po krátkej dobe uľavilo. To ho motivovalo vyrábať nové a nové kombinácie, niekedy len tak na určitý problém, inokedy presne na mieru, na konkrétneho človeka. „A tak to všetko začalo“. Usmial sa. „Trvalo 13 rokov, kým som od tej autonehody začal oficiálne robiť krémy a tinktúry. Odvtedy na sebe a výrobkoch intenzívne pracujem, opustil som prácu a zriadil si vlastné laboratórium. Ľudia prichádzajú, ja sa na nich naladím a viem, čo nemajú v rovnováhe. Byliny majú svoju energetiku a potenciál, ak sa správne nazbierajú, spracujú a skladujú, vedia veľmi pomôcť. Na každý problém je tu bylina alebo kombinácia bylín, ktorá človeku pomáha prekonať ťažkosti a zharmonizovať ho. Okolo nás rastie množstvo rastlín a bylín, bežne ich ani nevnímame, o mnohých ešte nevieme ako nám môžu poslúžiť. Práve na tom teraz pracujem, spoznávam ich silu a prinášam ich ľudom.“ prezrádza Jaro.

jaro-travnik-bylinkar

Ak máte záujem Jara osobne stretnúť, inšpirovať sa, nechať si poradiť, či vyskúšať jeho liečivky máte príležitosť:

Banská Bystrica 8. – 11. september 2016  Radvánsky jarmok

Dolný Kubín 16. – 17. september 2016  Kubínsky jarmok

Žilina 23.- 24. september 2016  Festival zdravia, výživy, športu a krásy

Kontakt: Ing. Jaroslav Trávnik Bežovce 109 07253 okres Sobrance

tel. 0915 / 720 267   mail: travnicekpam@gmail.com

autor: Radoslava Olajos


Súvisiace články:


 

(Prečítané 1 461 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.