google27eaa3905ca3fee3.html

Pred časom som napísala článok Prírodná pomoc (bylinky) v tehotenstve. Hovorí o mojich skúsenostiach s bylinkami a liečivými kameňmi, počas tehotenstva a ako mi pomohli pri liečbe. Keďže som však osoba, ktorá verí, že naše fyzické telo je úzko prepojené s duchovným, vždy riešim všetky problémy aj na duchovnej úrovni a tejto oblasti sa snažím prísť na príčinu zdravotného či iného problému.

V tomto článku by som sa na moje problémy v tehotenstve pozrela z trochu iného uhla a prepojila to fyzické liečenie s duchovným (napriek tomu sa niektoré časti článkov prekrývajú). Takže ak ste aj vám je spiritualita blízka, verím, že vám tieto informácie pomôžu.

Pri našom prvom dieťati som žiadne zdravotné problémy nemala. Vždy som sa udržiavala v pozitívnom myslení a hlavne som mala v hlave mantru, že celé moje tehotenstvo prebieha bez problémov a ja aj bábätko sme úplne zdravotne v poriadku.

Rovnako pozitívne som sa naprogramovala aj v počas druhého tehotenstva. Ale zdá sa, že to akosi škrípe. Nenazvime to škrípanie…… ale skôr, že mi prichádzajú rôzne nové podnety na učenie. Preto ich nazývam podnety, pretože pri každom sa niečo nové naučím, pochopím o sebe a táto skúsenosť ma zase posunie ďalej. Takže sa vlastne nemôžem sťažovať, že by som bola chorá. Lebo som sa dostala k zaujímavým bylinkám, ktoré možno u nás už upadli do zabudnutia a teraz ich s láskou a vzrušením testujem, varím krémy a som vďačná Gai, že nám poslala také skvelé liečebné prostriedky. Moje druhé dieťa cezo mňa posiela aj posolstvá ostatným matkám, ktoré si môžete prečítať na tomto linku.

V 14 tom týždni mi gynekológ zistil na prehliadke zlé hodnoty štítnej žľazy, tak mi dal výmenný lístok na endokrinológiu. Bola som lenivá a tam som si nič nenačítala a išla som najbližšiemu, ktorý bol v dosahu. Nechápala som, prečo ma tam posiela, lebo som sa vôbec necítila zle. Zobrali mi krv a hneď na druhý deň som si mala prísť po výsledky. Moje pocity sa potvrdili. Lekár sucho skonštatoval, že hodnotu jedného hormónu štítnej žľazy (TSH) mám mierne zvýšenú, ale moje telo tvorí protilátky proti štítnej žľaze, čo znamená, že mám autoimunitný zápal. Hm, bol celkom fešák, ani starý nebol, ale keď som si to s ním chcela prejsť, jeho odpoveď bola, že čo to riešim….dnes s tým má problém každá piata žena a jednoducho je to tak. „Vaša štítna žľaza produkuje málo hormónov, ktoré sú dôležité aj pre dieťa a keďže ide o autoimunitnú poruchu nezostáva vám nič iné iba do konca života brať umelé hormóny. Čo chcete mať postihnuté dieťa? Alebo hyperaktívne alebo s poruchou učenia? To sa vám pokojne môže stať! Môže, ale nemusí,“ vraví doktor.

Poviem vám, že som skoro spadla z nôh. Čože???? To myslíte vážne? Mám brať lieky do konca života? Moja nasledujúca otázka bola celkom logická: „A to mám akože z čoho ten zápal?“ A on na to: „To ja neviem, to nikto nevie.“ Potom som ho už nepočúvala, lebo nechápal prečo sa čudujem a robím z toho vedu. Strčil mi do rúk recept a odchádzala som s tým, že o tri mesiace sa mám zastaviť.

Doma som tomu nemohla uveriť ako je to možné? Nevedela som či som nejaká precitlivená v rámci tehotenstva alebo skutočne som zažila veľmi zvláštne správanie. Nič iné mi nezostávalo ako si sadnúť k počítaču a pohľadať o tom nejaké informácie. Prešla som všetky informácie a diskusie, dokonca aj vedecké domáce aj zahraničné články, lebo zase som zástanca toho, že internetové diskusie zrovna nevedú odborníci, ktorí sa problematike moc rozumejú, ale……zase sú to ľudia, ktorí majú s problematikou neodškriepiteľné skúsenosti. Zdalo sa, že dnes lekári nasadzujú umelé hormóny tehotným jedna radosť. Každej, ktorá má hodnoty čo i len trochu vybočené z normy. No jasné, niekto by povedal, že ich radšej predpíšu, je to ich obrana. Vystrašia vás, že sa vám môže narodiť dieťa s rôznymi poruchami a vy ich logicky beriete. Položme si ruku na srdce, ktorá matka by si toto zobrala na seba tú ťarchu, že si nedá lieky a ublíži dieťaťu?

Pýtala som sa môjho dieťaťa v brušku či ich mám brať, povedal, že netreba, ale ja som bola stále na pochybách. Ten chrobák v mojej hlave bol príliš veľký. Zase som študovala a študovala a uvedomila som si, že keď mali ženy poruchu ako mám ja a lekári im nasadili hormóny, zvyčajne im už iba zvyšovali dávku do konca života (nie tehotenstva). Zdalo sa mi, že žiadne riešenie nevidím a tak som prosila archanjela Rafaela, aby mi pomohol. Potom som na internete naďabila na profesora, ktorý má patentovaný olej s takou formou jódu, ktorý stimuluje štítnu žľazu k tvorbe hormónov. V porovnaní s ním umelý hormón spôsobuje to, že štítna žľaza sama prestane hormóny vytvárať a vlastne ju časom znefunkční. Keď užívate olej, ten stimuluje vašu štítnu žľazu, aby produkovala hormóny v dostatočnom množstve. V prípade umelých hormónov ide o jeden z najpredávanejších liekov na svete, čo vlastne dokazuje, že jeho používanie si vyžaduje časom vždy väčšiu a väčšiu dávku. Predstavte si, že tehotným ženám ho dávajú vlastne preventívne už pri malých odchýlkach od odporúčaných hodnôt.

Stále som však nedôverovala tomu, že olej je pre mňa 100 % liek a bola to pravda. Išla som sa do meditácie a prosila Rafaela o pomoc. Vedela som, že chorobu je potrebné riešiť aj na psychosomatickej úrovni, nielen na fyzickej. A odpoveď prišla jasná – zruš svoje veľké ciele, začni užívať olej s jódom a až po tehotenstve rieš zápal.

Sadla som si k počítaču a napísala profesorovi o konzultáciu, ale čo bolo podstatné, snažila som sa o nápravu aj na duchovnej úrovni. Zrušila som svoje veľké ciele. Spomínam si na kapitolu v mojej knihe Meditácia – cesta k sebe  — Cieľavedomosť zabíja náš život ……..a zase som do toho spadla – Ruším svoje veľké ciele a cieľavedomosť. Žijem pre lásku tu a teraz. Som šťastná a plná radosti.

A na záver som uzmiernila môj imunitný systém, ktorý napáda moju štítnu žľazu a vytvára autimunitný zápal s mantrou a víziou – môj imunitný systém je v harmónii a bez boja voči môjmu organizmu a orgánom a aj štítnej žľaze.

Uvedomila som si, že zlé výsledky štítnej žľazy (hypotyreóza) boli pre mňa upozornením a signálom, že mám prehnané ciele, dokonca tvorené vedomými zámermi. Môj život bude odteraz pokora, šťastie a radosť a láska v prítomnom okamihu. Toľkokrát som písala o tom, že cieľavedomosť zabíja náš život a ja sama som na to zabudla, zase som do toho spadla L. V opačnom prípade, keď máte strumu a zvýšenú funkciu štítnej žľazy, býva dôvodom často pocit nenaplnenia a nevyrieknutia toho, že ste s niečím nespokojný. Ste nešťastný, stagnujete, ale neviete sa pohnúť vpred.

Tak som sa stretla s profesorom, potvrdil presne, čo som si myslela a tak som sa rozhodla veriť oleju viac ako umelému hormónu, pridala som k tomu aj liečebné zámery. Za tri mesiace budem mať kontrolu a uvidíme ako sa to bude vyvíjať.

Sadám si však ku kyvadlu a zisťujem, že problémy sú spôsobené dvoma vecami – veľkými cieľmi na jednej strane a slabým sebavedomím v duchovnej oblasti na druhej strane. Vidím ich ako sídlia v mojom hrdle a sú v obrovskej nerovnováhe. Viem, že mojím poslaním je byť prostredníkom a cez hrdelnú čakru vysielať posolstvá do sveta. A ja sa niekde vo vnútri stále akosi bránim viac rozprávať o mojich skúsenostiach v tejto oblasti a vlastne celkovo o duchovnom živote. Volám archanjela Sandalfona ku sebe a držím si pri hrdle tyrkys a prosím ho, aby ma vyliečil. Jeho lúč energie prichádza ku mne, prechádza cez tyrkys a lieči moju hrdelnú čakru. A čo je najdôležitejšie vyrovnáva tieto dve energie spôsobiace nerovnováhu v mojej hrdelnej čakre – znižuje moju cieľavedomosť a zvyšuje moju sebadôveru v oblasti komunikácie v duchovnej oblasti. Cítim v nej tlak a viem, že sa lieči a dosahujem tak svoju rovnováhu. Viem, že to budem musieť robiť častejšie, ale to nevadí. Teším sa, že som prišla na podstatu veci.

Keďže Sandalfon pomáha aj s hľadaním práce a ja tuším, že sa začnem zaoberať inými vecami ako je učenie na VŠ volám ho a prosím, aby mi pomohol nájsť dokonalú prácu, ktorá mi bude prinášať spokojnosť, šťastie, ale aj finančný dostatok.

Na druhý deň som zažila nádhernú chvíľu so zatvorenými očami. Ocitla som sa v obrovskom chráme, v ktorom zneli dychberúce chorály. Akoby tam spievali stovky anjelov. Stála som v uličke pred hlavným oltárom a objavil sa predo mnou obrovský Sandalfon. V rukách držal veľký tyrkys, z ktorého išla silná žiara. Zdvihol ich ku môjmu hrdlu a išla z neho energia do mojej krčnej čakry. Vravel: „Toto svetlo lieči tvoju hrdelnú čakru.

Dni bežia a mne sa hore na stehne objavuje kŕčová žila a na nohách fialové žilky. Prečo ja???? Víri mi v hlave. Uvedomujem si, že toto tehotenstvo je pre mňa úžasným obdobím, počas ktorého sa intenzívne učím a posúvam hlavne v práci na sebe. A to som si predtým vždy vravela, ako dobre mi to ide. Aký paradox, že? J Aj to, prečo mi prišli do cesty kŕčové žily sa snažím precítiť a uvedomiť si to na duchovnej aj fyzickej úrovni.

Viem, že sa vám môže zdať, že zbytočne panikárim, keď ide o tradičné problémy tehotných žien. Ale ja to vnímam inak. Vďaka naším lekárom sa dočítame všade, že ide o bežné problémy žien alebo žien po 50tke či tehotných žien. Ale prečo by sme to mali brať ako normálne a nie skôr signály nášho tela, že by sme mali niečo zmeniť či už v strave, pohybe v štýle života alebo v duchovnej oblasti.

Kladiem si otázky, na ktoré mi žiaden lekár nechcel dať odpoveď. No mne príde logické sa pýtať a zaujíma ma riešenie.

Prečo majú ženy oveľa častejšie problémy so štítnou žľazou? Lebo sú oveľa emotívnejšie, všetko viac prežívajú a štítna žľaza má na starosti emócie. Prílišná emotívnosť ju vyčerpáva a dostáva do disharmónie. Rovnako je to aj s cieľavedomosťou. Štítna žľaza je naše chcenie. Ak chceme viac a viac, je pod väčším tlakom. Podobné je to aj s kŕčovými žilami.

Kŕčové žily – kladiem si otázku – žijem v nejakom kŕči a strachoch? Priznám sa áno, zdá sa mi, že sa nejako neposúvam, stagnujem. Mám prácu, ktorú mám rada, ale príliš ma nerozvíja a nenapĺňa. Nie je to to pravé orechové, po čom túžim. Druhá vec je tá, že sa trochu bojím budúcnosti, čo bude keď budem doma s dvomi deťmi? Ako to bude vyzerať potom? Viem, že aj obava z budúcnosti môže byť prejavom kŕčových žíl. Bojím sa vykročiť vpred.

Úžasné, ako sa teraz nádherne učím. Sú to krásne skúsenosti, trošku šoková terapia za každou chorobou, ale vždy potom nádherné zistenie a precítenie a to ma posilňuje. Uvedomujem si tu to rozdielne chápanie mysle a duše.

Keďže potrebujem však žily riešiť aj na fyzickej úrovni zisťujem, čo by mi mohlo pomôcť. Už dávno sa zaoberám bylinkami a mám výbornou knihu Zdravie z Božej lekárne. Na žily je nechtík, ktorého mám doma dosť a repík, tak som sa rozhodla okrem popíjania takéhoto čaju, ktorý je mimochodom vhodný aj počas tehotenstva lebo rastliny nie sú toxické, aj uvariť masť. Všetci v mojom okolí však majú domácu bravčovú masť osolenú a tak hľadám alternatívu až ma napadá panenský kokosový olej. Mám ho doma ešte trochu. Naplním misku nastrihanými celými kvetmi aj so stopkami a listami nechtíka pridám tam repík. Nechám zovrieť a odstavím do druhého dňa. Potom sa to ešte prehreje, nechá vychladnúť a nalejem do sklenej fľaštičky a mastím a mastím. Všetko mám od toho ušpinené, ale čo sa dá robiť. Začínam aj viac cvičiť, na stoličke sedím v tureckom sede a chystám sa viac jesť pohánku. Takže duševná aj fyzická zmena sú za mnou a výsledky musia prísť :-).

Aby všetkého nebolo dosť stále ma trápi rýchly tep, mám ho okolo 100. Cítim sa niekedy vďaka tomu ako na odpadnutie Mohla by to byť moja snaha prispôsobiť sa tempu okolia, jednoducho žijem rýchlo a cítim, že musím žiť rýchlo, aby som to zvládla. Ale to nie som ja. Niekedy ma to baví, ale je to veľmi vyčerpávajúce.

Sadla som si a naladila som sa na meditáciu a samoliečenie. Do rúk som si zobrala liečivé kamene. Pracujem s nimi už dlho. Kto by však chcel viac informácií o liečivých kameňoch, ako si ich vybrať a starať sa o ne a pracovať s nimi, viac informácií nájdete v ebooku Čaro kameňov. Intuitívne som do rúk zobrala labradorit (kameň liečiteľov) a malachit (kameň transformácie). Rozhodla som sa urobiť tri zásadné veci: dať všetky svoje strachy a obavy, či už identifikované alebo nie preč z môjho života, zbaviť sa jedov a toxínov v tele (čo však počas tehotenstva nemôžem robiť príliš invazívne, pokúsim sa o to v meditácii) a obnoviť sebalásku.

1.Odovzdávanie strachov a obáv: Moje obavy sú rôzne, ako ste sa mohli dočítať. Keď mi vysokčil prvý zdravotný problém v tehotenstve so štítnou žľazou, zrazu som zneistila pri každom ďalšom odbere alebo kontrole. Moje obavy začali plodiť ďalšie a ďalšie obavy a vždy som potom skončila s výsledkom: „Dosahujete hraničné hodnoty, bolo by dobré niečo s tým robiť…….“ A na rad prichádzali samé riešenia, ktoré teda mne neboli vôbec po chuti. Ako povedal môj gynekológ, účelom je, aby vás vystrašili a potom si už nejaký ten liek dáte. (Mimochodom môj muž ich zase nevolá lekári, ale predajcovia liekov). Vráťme sa ku mne. Po návšteve jedného lekára som už ku ďalšiemu išla s obavami a jednoducho som si jednými obavami privolávala ďalšie. Začarovaný kolobeh. Moje odovzdávanie obáv však bolo veľmi pekné a silné a čo je dôležité, uvedomovala som si, že pre čistého ducha je potrebné to robiť pravidelne. Raz a navždy som však pochopila, že sa nikým nenechám zastrašovať a sama som zodpovedná za seba aj dieťa a budem sa snažiť zo všetkých síl vyriešiť to s pomocou lásky a vesmíru.

Odovzdávanie obáv som robila už viackrát, ale priznám sa, že sa ku mne vždy raz za čas zase vrátili. Ale nie je to žiadna tragédia. Život je neustály proces učenia sa a práce na sebe a preto aj odovzdávanie strachov a obáv by sme mali robiť pravidelne, kým sa nedostaneme na takú vysokú úroveň, že ich jednoducho mať nebudeme. Tak som ich pobrala do dlaní, bolo ich hodne. Mala som ich priam plnú náruč. Privolala som archanjela Michaela a všetky som mu ich odovzdala a poďakovala mu za to, že mi pomáha sa ich zbaviť.

2.Odovzdávanie chorôb a očistenie tela od toxínov: V meditácii som zavolala aj archanjela Rafaela a Michaela a poprosila som ich, aby očistili moju sakrálnu čakru od jedov a toxínov, pretože sakrálna čakra je ďalším zdrojom životnej energie. Toxíny a jedy nahromadené v organizme môžu byť dôvodom prečo imunitný systém nefunguje ako má. Do rúk som dala aj zhmotnené všetky choroby – problémy so štítnou žľazou, kŕčové žily, vysoký tep a aj iné, čo ma napadli. Darovala som im ich a oni moju sakrálnu čakru zaliali nádhernou oranžovou farbou, ktorá obnovila jej silu. Keďže však viem, že toxíny môžu byť nahromadené v celom tele, poprosila som ich o preliečenie každej čakry a oni ich z nich ako keby veľkým vysávačom povysávali. Takto vyčistili všetky čakry a aj moje fyzické, duchovné a emocionálne telá. Všetko muselo odísť preč. Rovnako to budem opakovať pravidelne. Pretože každý deň zjem niečo ďalšie čo môže obsahovať umelé látky, žijem v prostredí v akom žijem a preto je aj v tomto prípade dôležité očisťovať sa psychicky aj fyzicky pravidelne.

3.Obnova sebalásky: Zatvorila som oči a postavila som sa pred zrkadlo. Pod ťarchou strachov a obáv som bola dosť zničená. Rozprúdila som však svoju srdcovú čakru a touto úžasnou liečivou energiou a láskou som zaliala celé svoje telo. Milujem a prijímam sa aj napriek mojich strachom, obavám a zlyhaniam. Milujem a prijímam každú bunku v mojom tele, takú aká je a zároveň ich napĺňam láskou a zdravím.

Aj keď sa snažím žiť vedome, milovať nezištne, neposudzovať, pravidelne sa zbavovať strachov, utužovať sebalásku a prijímať sa a liečiť samu seba, vidíte, že to nie je jednorazová záležitosť. Je potrebné to robiť dôsledne a pravidelne. Život vždy prináša nové okamihy a situácie, ktorými sa učíme a niekedy jednoducho zase skĺzneme do starých koľají. Ale to nevadí, dôležité je, že si to uvedomujeme a zase na sebe začneme pracovať. To je cesta. Niekto ju má kľukatejšiu, iný rovnejšiu. A o tom to je. Každý sa učí toľko, koľko to jeho duša potrebuje.

Uvedomila som si, že počas celého tehotenstva, ale aj svojho nasledujúceho života musím začať intenzívnejšie pracovať so svojimi čakrami. Stále mi po rozume chodila jóga, cítila som, že jednak potrebujem nejakú fyzickú aktivitu, ktorá ma povzbudí a pomôže mi vyriešiť problémy s tepom, ale na druhej strane pomôže aj mojim čakrám. Hľadala som aké ásany sú vhodné pre jednotlivé čakry, ale nič moc som nenašla. Ani neviem čo ma to napadlo otvoriť moju knižnicu. Dávno som nič nečítala. Zatvorila som oči a vybrala som jednu knihu – pousmiala som sa: Čakry od A – Z. A predstavte si, ku každej čakre boli nakreslené jógové pozície, ktoré sú pre ňu vhodné, tak som sa hneď pustila do cvičenia. Dosť mi to fyzicky i duchovne začalo pomáhať.

Každá choroba či problém nám prináša úžasné uvedomenie si toho, kým sme, čo robíme a ako myslíme. Cestu von z nej nájdeme iba zmenou seba samých, zmenou duševného nastavenia, myslenia a životného štýlu.

Preto buďme vďační za choroby, problémy a konfliktné situácie. Prinášajú nám síce do života diskomfort, ale vnímajme ich ako blikajúce kontrolky značiace nerovnováhu v našich životoch.

Pamätajte: Som to čo myslím, cítim a konám.

Milé ženy, budúce matky, ale aj všetky, ktoré čítate tieto riadky. Nenechajme sa zastrašovať lekármi, médiami, nikým. Obnovme zase svoju intuíciu a konajme podľa toho, ako cítime. Zastrašovanie nás tlačí do kúta a vytvára v nás strachy a obavy vďaka čomu sme ľahšie manipulovateľný. A obavy plodia v našich životoch len ďalšie obavy a sami si privolávame nové problémové situácie. My sme však pánmi svojho života, ako myslíme, tak sa aj stane. Ak budeme myslieť v láske a bez obáv, taký bude aj náš život a také prostredie vytvoríme aj pre príchod nášho dieťaťa na tento svet.

Monika Sobeková

autorka blogu Žime šťastne! 

Foto: freeimages.com


Súvisiace články:


 

(Prečítané 618 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.