google27eaa3905ca3fee3.html

Vedeli ste, že medzi liečivými kameňmi a liečivými bylinami existuje vzájomná súvislosť a prepojenie? Oba – kamene aj byliny sú darom od Matky Zeme. Milióny rokov čerpajú jej múdrosť a silu a liečia nás. Dostali sme ich od našej Matky zadarmo. Len ich treba zdvihnúť zo zeme či odtrhnúť z lúky a poďakovať za ne.

Prišla jar a ja som sa pustila prehrabávať sa v našom „divom“ záhone. Naďabila som na alchemilku, ktorú som na jeseň vysadila. Bola krásna – neveľká, ale vyzerala krásna zdravá. Bola som rada, že sa u nás darí tejto úžasnej ženskej kvetine. Hovorí sa jej aj ženský plášť. Viac pozornosti som jej začala venovať keď som otehotnela a pripravovala som sa na pôrod. Známa rakúska bylinkárka Mária Treben vraví, že keby každá šestonedieľka pila pred a po pôrode čaj z alchemilky, nebolo by toľko vdovcov (nebolo by zomrelo toľko žien na popôrodné krvácania).

Alchemilka pomáha na všetky ženské problémy – pri menštruačných poruchách, výtokoch, pri ochorení podbrušia, pri nevoľnostiach pri prechode, pri obrátení maternice či slabinovej prietrži. Pomáha pri hojení rán, pri poraneniach pri pôrode, posilňuje väzivo maternice, pri zápaloch podbrušia, ale aj skleróze multiplex.

Ako som po nej prechádzala prstami uvedomujúc si túto úžasnú liečivú rastlinu žien prišla ku mne myšlienka, že je tá bylina je rovnaká ako mesačný kameň! Oba sú darmi od Matky Zeme, ktoré nás liečia a oba sú špeciálne vhodné pre ženy.

Mesačný kameň je silno prepojený s mesiacom, intuíciou a ženským cyklom. Pomáha liečiť problémy v tejto oblasti. Upokojuje prehnané výbuchy emócií, utišuje rozbúrené city, ktoré sú tiež skôr výsadou žien ako mužov. Ovplyvňuje ženský reprodukčný cyklus a znižuje jeho nerovnováhu a menštruačné ťažkosti. Má výborný vplyv na predmenštruačný syndróm, počatie, tehotenstvo, pôrod a kojenie.

Vesmír v nás. Všetko so všetkým súvisí. Okolo nás je toľko krásnych poznaní, ktoré si vôbec neuvedomujeme a nevšímame ako toto prepojenie kameňov a bylín. Zastavme sa. Venujme viac času darom, ktoré sme dostali od Matky Zeme. Platíme drahé peniaze za umelo vyrobené lieky ľuďmi, namiesto toho, aby sme využívali tie, ktoré sme dostali zadarmo.

Matka Zem nás, svoje deti, obdarila úžasnými darmi – bylinami a kameňmi, ktoré milióny rokov nasávali jej múdrosť a silu. Teraz sú tu pre nás a ponúkajú nám energiu a zdravie. No my im v rýchlosti tejto doby nevenujeme pozornosť. Predsa keď vás niečo bolí je jednoduchšie si dať tabletku, ktorá zaberie ihneď ako piť čaj, ktorý zaberie možno po pár dňoch. Rovnako je to s liečivými kameňmi a bylinami. Je nám zaťažko zohnúť sa pre ne či odtrhnúť ich na lúke a poďakovať za ne. Radšej si kúpime tabletky v lekárni, nehladiac na množstvo negatívnych účinkov.

Tak, ako existuje na každú chorobu bylinka, existuje na každý problém aj liečivý kameň – dokáže vyliečiť telo aj dušu, dokonca aj pomáhať pri meditovaní. Lenže tieto úžasné dary si vyžadujú našu pozornosť. Vyžadujú si, aby sme sa nimi začali zaoberať, až tak nám poodhalia svoju liečivú silu. No výsledok je neporovnateľný priatelia! Za vašu pozornosť ste odmenení liečivou energiou, ktorá pozdvihne vaše telo aj dušu. Odkryje sa vám svet, o ktorom ste predtým vôbec netušili.

Preto neváhajte – vypnite počítače, telefóny a bežte von – dotýkajte sa bylín, rastlín, voňajte ich. Rovnako to robte s kameňmi – kúpte si liečivé kamene, nalaďte sa na ne a spoznávajte ich!

Monika Sobeková

Autorka blogu www.monikasobekova.sk a ebooku Čaro kameňov, ktorý sa venuje liečeniu vzácnymi kameňmi, ebooku o zmene života Vyhoreli ste? 15 krokov, ktoré premenia vaše vyhorenie na výzvu a zmenia váš život a ebooku Meditácia – cesta k sebe, ktorý je inšpiratívnym a praktickým sprievodcom v meditovaní.Alchemilka obyčajná (čes. Kontryhel obecný, lat. Alchemilla vulgaris)

foto: https://pixabay.com/


 

(Prečítané 465 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

One Response to Neplaťte už za lieky! Ani svojím zdravím, ani peniazmi. Liečte sa liekmi od Matky Zeme

  1. Alžbeta píše:

    Určite mať Zem má lieky pre nás v podobe bylín, rastlin aj kameňov. Však bez znalostí bylín a rastlín, kedy a čo z nich zbierať a ako používať môžete si uškodiť aj sa otráviť, tak ako liekmi.