google27eaa3905ca3fee3.html

Veľa z nás chodí do lesa často čerpať energiu a pomoc. Hlavne stromy nám dokážu úžasne pomáhať – ich duše sú staré múdre bytosti, niekedy sa dožívajú aj tisícky rokov.

O tom, že stromy majú dušu už nebudem polemizovať. Môžete si k tomu prečítať aj tento článok. No tejto problematike sa venujú aj knihy, ktoré to dokazujú.

Ja verím, že stromy nás môžu liečiť, že nám môžu dávať odkazy a preto je dôležité o tom hovoriť nielen pred ostatnými ľuďmi, ale hlavne deťmi. Aby sme v nich od útleho detstva vypestovali k nim krásny vzťah. Dáme im tak priateľov, ktorí budú pri nich stáť vždy, keď to budú potrebovať – vždy ich vypočujú, vždy im pomôžu, vždy ich vyliečia. Ja moje deti tiež k tomu vediem. Čítajte viac v článku o stromom duchovi a ako sme rozprávku privolávali do lesa. Stromy sú pre nás darom, rovnako ako liečivé kamene a byliny, ktoré sme dostali od Matky Zeme.

Ako bol včera ten krásny deň aj nás to motivovalo ísť do parku. Boli tam nádherné staré listnaté stromy. Išla som tam i istým zámerom, že tam načerpám silu a vitalitu. Prídem ku starému javoru – dotknem sa ho a počujem: „Prosím, viac za nás bojuj! Viac o nás hovor!“ Je to výčitka? Snáď nie. Skôr naliehavá prosba.  Dotýkam sa ho a cítim jeho silu a smútok.

Potom som podišla ku starej lipe. Bola priam majestátna. Hovorí mi: „Ľudia nás musia viac chrániť.“ Cítim silu jej slov a preto som spravila liečebnú meditáciu aj keď s otvorenými očami. Každý strom v parku som obalila do dúhového obalu, ktorý bol ako ich aura a ten ich ochraňoval a dával im silu. Viac o tom ako sa medituje (v mojom prípade aj s otvorenými očami) si môžete prečítať tu.

Potom mi lipka vraví: „Povedz ľuďom, aby si každý z nich zasadil strom do svojho srdca. Bude to strom ich života.  Ten nech si pestujú, nech sa oň starajú s láskou. Tam si k nemu vybudujú vzťah a potom budú mať vzťah aj k nám stromom z lesa. Keď sa budú starať o neho, budú sa starať zároveň aj o nás. Lebo ten strom bude posilňovať ich lásku a tá nás zachráni, zachráni  tento svet. Prosím, odovzdávajte tento odkaz aj deťom. Učte ich to, nech z nich vyrastie generácia detí milujúcich a uctievajúcich stromy. Nech poznajú dôležitosť stromu lásky a života v sebe, ale aj stromov na tomto svete. Naše listy sú zelené – vibrujú na rovnakej úrovni ako energia vašich sŕdc. Preto nás cez strom v srdci dokážu ľudia liečiť.

Wau, bola som unesená. Bol to dlhý odkaz, snažila som sa ho napísať najpresnejšie ako sa dalo. Uvedomujete si tú spojitosť ? Strom – zelené listy….. farba srdcovej čakry je tiež zelená….

„Keby to spravil každý človek, bolo by zrazu viac stromov o 7 miliárd viac, to je jedno, že by to boli stromy v srdci J Bolo by to nádherné.“

Týmto som veľmi vďačná za myšlienku, ktorú som nedávno zrealizovala Strom života – strom lásky k sebe, ktorá je s tým vlastne veľmi prepojená.

Milí priatelia! Choďte a zasaďte každý STROM ŽIVOTA – STROM LÁSKY vo svojom srdci. Utíšte sa, upokojte svoju myseľ, začnite meditovať a SADIŤ!

Ďakujem

Monika Sobeková

Autorka blogu www.monikasobekova.sk, ebookov Čaro kameňov, Vyhoreli ste? 15 rád, ktoré premenia vaše vyhorenie na výzvu a zmenia váš život a ebooku Meditácia – cesta k sebe.

(Prečítané 163 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.