google27eaa3905ca3fee3.html

Až do chvíle, kým sa mi dostala do rúk knižka od France Guillain, som ani zďaleka netušila, akú silu má a čo všetko dokáže obyčajná voda. Popisuje tu metódu, ktorá je natoľko jednoduchá, lacná a účinná, že stojí za to, aby o nej vedelo a používalo ju čo najviac ľudí.

Čo to je derivačný kúpeľ

Podstata spočíva v predlžovanom osviežovaní pohlavia studenou vodou pomocou veľmi jemnej hubky. Pre ženy je vhodné použiť bidet alebo si sadnúť na dosku nad pevným vedrom, mužom je výhodnejšie robiť derivačný kúpeľ po stojačky nad umývadlom. Je potrebné, aby ste boli v teplej miestnosti alebo zvyšok tela mali dobre oblečený, aby ste neprechladli. Voda má byť studená, ale nie ľadová. Derivačný kúpeľ robíme niekoľko týždňov jedenkrát, maximálne dvakrát denne. Na prevenciu  stačí robiť kúpeľ 2-4 krát za týždeň. Po aplikácii je vhodné zohriať sa – zabaliť sa do deky. Derivačný kúpeľ sa aplikuje podľa váhy, čiže do 70kg 10 min denne, do 90 kg 15 min denne a nad 100kg 20 min denne, vždy ráno alebo večer pred spaním.

Ako postupujeme?

Napustíme si vodu do vedra alebo bidetu. Sadneme si nad vaňu, bidet alebo vedro. Namočíme si doň žinku a prechádzame ňou u žien od lonovej kosti ku konečníku, u mužov od žaluďa smerom dolu. Opakovane namáčame opäť vo vode, aby sme žinku neohriali prstami, pretože práve to, že si pohlavné orgány ochladzujeme spôsobuje, že sa naše prehriate telo začne zbavovať balastu. Voda nesmie byť tečúca!!! Pozor derivačný kúpeľ nenahradí sprcha!!!

Najlepší čas na kúpeľ je ráno nalačno. 

Derivačný kúpeľ nerobíme nikdy hneď po, ani tesne pred jedlom. Po jedle by mala byť pauza 1,5 až 2 hodiny. Jedinou kontraindikáciou je menštruácia. Tehotné ženy aj malé bábätká reagujú pozitívne a veľmi rýchlo.

Čo spôsobí ochladzovanie pohlavia?

Prebytočné látky, ktoré telo nedokázalo spracovať a začali sa rokmi ukladať, sa uvoľňujú a dostávajú späť do vylučovacích orgánov. Sú vylučované hlavne stolicou, ktorá je počas aplikácie kúpeľa, častejšia ako obyčajne. „Balast“ sa do nášho tela dostáva všetkými možnými cestami – stravou, dýchaním, kozmetikou, pitím, pokožkou. Jeho hromadenie v hornej časti hlavy je veľmi pravdepodobne jedným z dôvodu šedivenia vlasov, podieľa sa na vzniku chorôb hlavy, zubov, neuralgií, spôsobuje chátranie svalových vlákien, a tým podporuje vznik vrások. Hromadenie odpadu v kĺboch spôsobuje zníženie pružnosti tela.

Čo hovorí história?

Metóda derivačného kúpeľa bola odpozorovaná zo správania zvierat. U ľudí sú rôzne podoby osviežovania pohlavia známe už tisícročia. V 19. storočí derivačný kúpeľ znovuobjavil Ludwig Kuhle experimentálnym spôsobom. Keď mal 25 rokov, vážne ochorel na pľúca. Odišiel na dedinu, kde ho sprevádzala jeho fenka, ktorá si zlomila labku. Pozoroval ju a zistil, že odmieta jesť a striedavo si celý deň oblizuje zlomenú labku a pohlavie. Za týždeň už vstala a žila ako predtým. Kuhle bol prekvapený ako rýchlo vyzdravela. Jeho choroba však stále postupovala, mal horúčky a hrozné bolesti hlavy. Vtedy ho napadlo, že fenka si asi nelízala zlomenú labku a pohlavie len z túžby po čistote. Muselo to mať ešte iný dôvod. Preto raz, keď ho opäť trápila horúčka a bolesť hlavy, urobil pokus. Pomocou kúsku plátna si ovlažoval koniec penisu studenou vodou a kopíroval to, čo robilo choré zviera. Sám bol prekvapený, ako rýchlo sa dostavila priaznivá reakcia – bolesť hlavy zmizla a cítil sa oveľa lepšie. Toto bol začiatok jeho celoživotného experimentovania.

Účinky derivačného kúpeľa

Derivačný kúpeľ pôsobí ako harmonizátor organizmu, navodzuje pohodu, zbavuje organizmus stresu. Napriek tomu, že nejde o liečenie, pomáha derivačný kúpeľ aj pri akné, vráskach, ekzémoch, bradaviciach, astme, biele vlasy získajú svoju pôvodnú farbu, pri rôznych druhoch bolestí: hlavy, zubov, chrbtice, kĺbov, ďalej pri horúčke, zápche, inkontinencii moču, odvykanie od závislostí a hlavne zbavovaní sa toxínov.

Možné problémy, ktorým sa samozrejme vyhneme, ak sa budeme riadiť pokynmi:

1. Nevoľnosť– ak začneme príliš skoro po jedle

2. Kŕče v bruchu– ak začneme veľmi rýchlo (teda hneď 20 minútami alebo 2x denne) je možné, že sa vyvolali kŕče práve rýchlym nástupom čistenia. Vždy treba začať pomaly a postupne predlžovať čas, alebo intenzitu.

3. Častá stolica– telo sa zbavuje odpadu

4. Vyrážky po tele– rovnako cez pokožku sa uvoľňujú škodlivé látky, preto sa i týmto spôsobom môže telo čistiť. Po niekoľkých dňoch sa to samé upraví.

Aplikovanie derivačného kúpeľa má zreteľné výsledky pri odstraňovaní prebytkov z tela. Preto by sme ho mali zaradiť do bežnej starostlivosti o svoje telo, tak ako je to so sprchovaním či čistením zubov.

Informácie sú čerpané z knihy:

France Guillain – Uzdravující síla vody
Přirozené odstraňování škodlivin a přebytku z těla

Pojednanie o veľmi zaujímavej, nesmierne jednoduchej, absolútne prírodnej a bezpečnej, vysoko účinnej a nanajvýš nezvyčajnej liečebnej metóde. Netušíte, akej? Jedná sa o špeciálne umývanie genitálií! Tento postup je odvodený od pozorovania zvierat, ktoré sa často určitým spôsobom lížu vrátanie oblizovania genitálií. Nuž, zistilo sa, že to nerobia pre potešenie, ale pre zdravie.

Daný postup je síce jednoduchý, ale má svoje špecifiká – nejde len o hocijaké umývanie sa či sprchovanie (a na rozdiel od zvierat ani o oblizovanie…). Treba použiť studenú vodu a danú oblasť si umývať špeciálnym spôsobom. Autorka to všetko presne popisuje a učí, čo, ako a kedy treba vlastne robiť. Vysvetľuje, ako táto pozoruhodná metóda pôsobí, a uvádza množstvo inšpirujúcich skutočných prípadov, kedy táto metóda priam zázračne pomohla pri rôznych, často chronických problémoch. Tzv. derivačný kúpeľ totiž zbaví vaše telo všetkého odpadu, odstráni bolesti, vyčistí pleť a vylieči aj tie najťažšie ekzémy. Ba dokonca vám pomôže schudnúť a udržať si správnu váhu bez akýchkoľvek diét!

Jedná sa o jeden z najprirodzenejších a najjednoduchších spôsobov, ako si pomôcť pri rôznych zdravotných ťažkostiach. Výhodou a špecialitou je, že táto metóda sa hodí  v núdzových podmienkach, ale napríklad aj pri veľmi malých deťoch, pre ktoré sú nežiadúce alebo nebezpečné silné lieky. A rozhodne výborne poslúži všetkým, ktorí sa radšej utiekajú k prírodným metódam liečby než k liekom.

Kniha je obohatená o pútavé epizódy zo života autorky a jej rodiny: táto neobyčajná žena sa totiž sama s malými deťmi niekoľko rokov plavila na jachte po svetových moriach!

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.84 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:


 

(Prečítané 14 934 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

2 Responses to Derivačný kúpeľ – zdravie, ktoré stojí iba trochu studenej vody a 10 minút času

  1. Maria Pekarikova píše:

    Velmi zaujimavy clanok, len by ma zaujimalo, preco sa ma pozivat studena voda, kedze zeny su velmi nachylny na prechladnutie a hlavne na tak citlivych miestach … Kedze som si uvedomila ze to zviera co sa rychlo uzdravilo vdaka vlastnym slinam , ktore v podstate nie su studene akor maju telovu teplotu .. Chcela by som pocut nazor ako to vlastne je , Preco teda studena voda !!!

    • a píše:

      Mnohé zvieratá pri oslabení, ochorení či zranení inštinktívne oblizujú nielen miesto poranenia, ale aj svoje pohlavné orgány, čím v podstate vykonávajú derivačný kúpeľ. Jazyk je síce teplý, ale odparovaním slín sa pohlavie ochladzuje, efekt je teda prakticky rovnaký.