google27eaa3905ca3fee3.html

Pomôcť, neznamená prevziať cudziu bolesť …

V poslednom čase ako keby sa s rôznymi terapeutmi a terapiami roztrhalo vrece. Neskúsený človek v tom môže mať naozaj chaos. Ako novinárka som za posledných tridsať rokov videla stovky terapeutov a desiatky druhov terapií. A tak som vytvorila akési pravidlá, ktoré by začiatočníkom mohli pomôcť orientovať sa v tomto neznámom svete.

Ako spoznáte dobrého terapeuta, poradcu…?

Dobrý terapeut, poradca, šaman a hovorte tomu ako chcete… je ten, ktorý nenachádza riešenie vášho problému za vás. On vás len navedie na cestu poznania a jemne vás na nej udržuje, povzbudzuje vás, keď začnete pochybovať o zmysle cieľa, a naučí vás, že nie je dôležitý cieľ, ale cesta.

Ak niekto vymyslí ideálne riešenie vášho problému za vás, zrejme vás ohúri a možno vám na chvíľu pomôže, ale kým vy nepochopíte príčinu, prečo sa ten problém vyskytuje vo vašom živote, bude sa znova a znova opakovať, raz v silnejšej, raz v jemnejšej forme. To isté platí o „správnej“ metóde. Napríklad SRT, ale existuje samozrejme viac takých metód, kde vy ste v podstate nečinní (leniví a nechápajúci) a liečiteľ pracuje za vás. Kyvadlom ruší vaše bloky, lieči vaše choroby, tvári sa zasvätene, vy sedíte, zírate ako puk a po zaplatení máte vraj nový život pred sebou. Dokedy? Poznám prípady, kedy s pomocou SRT vyliečili pokročilé štádium rakoviny. Fajn, na dva roky. Keby tá žena, o ktorej hovorím mala možnosť dozvedieť sa od terapeuta, že jej rakovinu spôsobilo podvedomé odmietanie mužov, lebo sú menejcenní, nevedia naozajstne milovať a chcú nám iba škodiť…a že ten názor prebrala klientka od svojej prababičky, ktorej frajer „radšej umrel vo vojne“ , teda opustil ju, ako keby sa mal postarať o ich spoločnú budúcnosť, dostala by cennú informáciu, ktorú by musela spracovať, ale potom by sa takéhoto vzorca myslenia navždy zbavila (aby mohla pracovať na nových blokoch). Zrejme by sa ich zbavil aj jej rod.

Ľudia sa často dozvedajú, že ich obľúbený terapeut umrel na rakovinu alebo na zlyhanie obličiek v pomerne mladom veku. Nevedia si to vysvetliť. Jedno z možných vysvetlení je nedostatok pokory u terapeuta. Jeho prerastené ego, ktoré už k takémuto poslaniu nepatrí a druhý dôvod býva nepochopenie. Terapeut pracuje s energiou, ale žiaľ svojou. Na konci každého dňa je unavený a oslabnutý. Dobrý terapeut pracuje s „kozmickou“ energiou a na konci dňa je v úplnej pohode. Svieži a zdravý. Takže, ak stretnete unaveného liečiteľa so sivou pokožkou a kruhmi pod očami, rozhodne buďte na pozore, alebo utekajte smerom od neho.

Tretie znamenie dobého terapeuta je, že vás neviaže na seba. Je jasné, že keď zanedbávate svoje zdravie, vaše myslenie je skôr negatívne ako pozitívne a na vašom zdraví sa to odrazí, tak po jednom sedení alebo terapii sa málokedy stane zázrak. Musí ich byť rozhodne viac, ale pokiaľ narazíte na liečiteľa, psychológa, šamana, ktorý vám dáva pocítiť, že vlastne len vďaka vašej neustálej návšteve a jeho bdeniu nad vami ste zdravý, je zle. Nad sebou a svojím zdravým musíte bdieť sám. Ak sa u vás vypestovala závislosť a vy neustále konzultujete, alebo v duchu si predstavujete, že vás chráni a lieči práve táto živá osoba, ste na zlej ceste.

Dobrý terapeut vám nikdy nepovie, že bez jeho pomoci alebo bez jeho produktu ste stratení.

Neverte na zázraky, čo si neurobíte sám, nikto za vás neurobí. To je to známe: človeče pomôž si, aj pán boh ti pomôže.

Dobrý terapeut sa nespráva ako obchodník, ale to neznamená, že má pracovať zadarmo.

Resumé. Skutočne dobrý terapeut vám pomôže nájsť cestu, povzbudí vás, naučí vás žiť v prítomnom okamihu, počúvať svoj vnútorný hlas a byť voči sebe aj ostatným úprimný. A naučí vás veriť, že pomoc môže prísť aj zo svetov, ktoré očami a ušami nevnímame. To však neznamená, že neexitujú. Verte, že to naozaj nie je menej, ako keď šarlatán začne riešiť za vás váš život a ešte vás aj naviaže na seba. Keď to zvládnete, choroby zmiznú, ako keby ste ich pošibali čarovným prútikom. Veriť tomu, že iný človek za vás môže a má riešiť vaše problémy, je už samo o sebe problém.

A čo sa týka vhodnosti terapií platí o nich to isté. Všetky cesty vedú do Ríma, takže si vyberte tú pre vás najpríjemnejšiu a uverte. Uverte sebe, že máte dosť síl a schopností zažať v sebe svetlo a spustiť zázrak uzdravenia.

Erika Vincoureková

(Prečítané 3 103 krát, 1 dnes)

6 Responses to Ako spoznáte dobrého terapeuta?

 1. s dovolenim zdielam.dakujem…

 2. Plně souhlasím. Aby léčba byla účinná, musí pacient sám odstranit ze svého života překážku, která ji způsobila. Neb pokud ji neodstraní, bude se problém i nadále opakovat. Je to práce pod vedením sama na sobě a na to spousta lidi bohužel neslyší a pak si stěžují na nekvalitní léčitelé, věštce, astrology či numerology. Jak mám na svých stránkách – Tarot, numerologie a sny rádci na cestě životem., ale člověk po ni už musí jít sám 🙂

 3. Suhlasim Jarmila – clovek potrebuje nabrat odvahu a prijat zodpovednost za svoju liecbu. Liecitel, terapeut, akakolvek dalsia osoba mu mozu pomoct len ako sprievodcovia, radcovia.

 4. ..presne tak, vyborny nazor, zdielam!:)

 5. Jozef píše:

  Tak tak. Zle skusenosti mam s Rastislavom Skultetym ktory robi SRT. Je neludsky a hned od zaciatku vidite ze mu ide len vytiahnut z cloveka peniaze! Pritom jeho terapie nemaju ziadny ucinok, je nauceny a chvali sa svojou dlhorocnou praxou. Urobil si viac webstranok preto je prvy v Google s SRT, ale zaobera sa financiamy a kadecim inym, liecitel to nieje. Poslete mu peniaze za nic a necakajte ze vam nieco vrati po naslednej reklamacii. NEODPORUCAM!

  • Blažena píše:

   Dobrý den. S panem Škultétym mám dovré zkušenosti. Zeptala jsem se ho na komentář, který jste napsal (všimla jsem si, že jste ho napsal i jinde) a odepsal mi, že vám všechny peníze vrátil. Chyba byla na straně klientky, vaši paní, která byla u něj na SRT a on jí upozornil, aby SRT nekombinovala s jinou léčbou, aby se neovlivnili navzájem. Což udělala a následně odmítla poslední léčbu u něho.