google27eaa3905ca3fee3.html

Všetky tieto názvy označujú očistnú kúru, ktorá vznikla pred viac ako päťdesiatimi rokmi v Spojených štátoch. Pôvodným cieľom kúry, ktorej autorom je Dr. Stanley Burroughs, bola liečba žalúdočných vredov. Vďaka svojej jednoduchosti, ľahkej dostupnosti surovín a hlavne účinnosti, sa táto čistiaca kúra rozšírila najprv po USA, potom do Európy a celého sveta.

Cieľom tejto kúry je očistiť organizmus od toxínov a usadenín v tele. Kúra prečistí pečeň, obličky a tráviaci trakt, žľazy a bunky celého tela, pomôže nám zbaviť sa nevyužiteľného odpadu a usadenín v kĺboch ​​a svaloch, zlepšuje funkciu nervov, účinkuje proti zaneseným artériám a cievam, zlepšuje kvalitu krvi a celkovo omladzuje organizmus. Pôsobí proti akútnym aj chronickým problémom kože, alergiám a zahlieneniu. Sprievodným efektom javorovej očisty je zníženie hmotnosti. Sčasti stratou tuku a sčasti lepším hospodárením organizmu s vodou. Po skončení kúry zvyčajne dochádza k relatívne rýchlemu znovunadobudnutie cca polovice stratenej váhy, ale toto je v rukách každého jednotlivca. Každý sa musí rozhodnúť sám, či priberie. Dôležité je, aby sa cítil vo svojej koži dobre. Všeobecne platí, že ukončenie kúry je tým pravým okamihom pre zmenu jedálnička, pretože sprievodným znakom očisty je, že vám po nej nebudú vôbec chutiť tučné, sladké či ťažké pokrmy.

Postup pri očiste

Ráno vypijeme liter slanej vody ( na 1l, dve kávové lyžice nejodidovanej morskej soli),alebo bylinný čaj s preháňacími účinkami. V ideálnom prípade prejde slaný nálev zažívacím traktom a počas hodiny by ste sa mali niekoľkokrát vyprázdniť. Ak slaný nálev nefunguje, skúste zmeniť pomer soli a vody. Princíp spočíva v tom, že ak má slaný nálev rovnakú špecifickú hustotu ako krv, tak nedochádza k eliminácii vody v obličkách a soli do krvného riečiska a slaná voda prechádza tráviacim traktom a funguje ako vnútorný klystír. Kto je navyknutý na klystír, môže sa vybrať touto cestou. Cez deň potom pijeme iba limonádu pripravenú podľa nasledujúceho receptu:

  • 2 polievkové lyžice čerstvo vytlačenej citrónovej alebo limetkovej šťavy
  • 2 polievkové lyžice pravého javorového sirupu
  • 1/10 lyžičky kajanského korenia (alebo podľa chuti)
  • teplá či studená kvalitná voda (podľa chuti) 2dcl na predpísané množstvo ingrediencií.

Denne treba vypiť najmenej šesť, ale môže byť aj 12 pohárov limonády. Ak trpíte nadváhou, môžete konzumovať menej limonády. Počas kúry je dovolené piť čistú vodu či mätový čaj, ktorý napomáha čisteniu. Nekonzumujte kávu, čaj ani alkohol. Akékoľvek jedlo je zakázané!

Neužívajte vitamínové alebo minerálne doplnky. Javorová limonáda obsahuje všetky vitamíny a minerálne látky, ktoré po dobu diéty telo potrebuje. Diétu môžete držať dvakrát až štyrikrát do roka.

Upozornenie: Pred každou hĺbkovou očistou je dobré konzultovať so svojím lekárom, a to najmä vtedy ak máte nejaké zdravotné problémy.

Niekoľko poznámok k ingredienciám

Používajte vždy čerstvo vytlačenú šťavu z citrónov, ktoré veľmi starostlivo umyte. V šťave môžu zostať kúsky dužiny, pozor však na kôru, ktorá je chemicky ošetrená. Ak máte možnosť použiť bio citróny alebo bio limetky, neváhajte. Citrón nielen dodáva vitamíny a minerály, ale tiež prečisťuje a uvoľňuje.

Používajte iba pravý 100%-ný javorový sirup, najlepšie v biokvalite (dostať v obchodoch s bio potravinami a DM drogériách). Javorový sirup obsahuje vyvážený pomer cukrov a preto nesmie byť zamenený za nič iné (med, glukózu, hroznový cukor, melasu…) Čím tmavší javorový sirup, tým lepšie. Javorový sirup dodáva minerálne látky (sodík, draslík, vápnik, horčík, železo, fosfor atď) a vitamíny skupiny B.

Kajanské korenie je vlastne druh mletej pálivej papriky, dostanete ho v predajniach s arabskými potravinami alebo v biopredajniach, nahradiť ho môže červená mletá pálivá paprika. Uľahčuje trávenie, prehrieva a odhlieňuje.

Počas kúry môžete prvé dni zažívať neobvyklé a nepríjemné pocity. Príznaky starých nevyliečených chorôb sa môžu čiastočne vracať, ale budú postupne tak ako sa bude s nimi telo vyrovnávať, odznievať. Bolesti kĺbov a hlavy, pocit slabosti, závraty, pocit chladu a dokonca dávenie vás nesmú vyľakať. Patrí to k očiste. Dokonca sa vám môžu zduriť mandle a začne vás bolieť hrdlo. Nech vás to neodradí. Počas očisty sa trochu šetrite.

Ako ukončiť očistu

Správne ukončenie javorovej očisty je veľmi dôležité. Najlepším signálom k ukončeniu je stav vášho jazyka. Počas kúry sa na jazyku vytvorí hrubý biely povlak. Akonáhle tento povlak zmizne a jazyk je hladký a ružový, je telo vyčistené.

Prvý deň po ukončení hladovky pite (pomaly) džús s jabĺk.

Druhý deň pokračujte v pití džúsu a popoludní si pripravte zeleninovú polievku (rozhodne nie z prášku či z konzervy!). Polievku pripravte z niekoľkých druhov zeleniny, zo zemiakov a jedného či dvoch druhov obilnín. Môžete použiť aj hnedú ryžu, rozhodne však nepoužívajte mäso či mäsový vývar. Pre zlepšenie chuti použite prírodné korenie v rozumnej miere. So soľou šetrite. Na večeru si dajte hlavne polievkový vývar a trochu zeleniny z polievky. K vývaru si môžete dať pár ražných suchárov.

Tretí deň predpoludním pokračujte v pití džúsu, na obed si dajte polievku rovnakú ako predtým, na večeru zeleninu či ovocie podľa vlastnej voľby a úpravy. Žiadne mäso, vajcia, chlieb, pečivo, mlieko, čaj ani kávu.

Štvrtý deň prejdite na normálnu, ale radšej diétnu stravu. Toto je čas rozhodnutia, či budete naďalej zanášať organizmus, alebo dáte prednosť zdravej vyváženej strave.

Výrobu cukru z výťažku z javora poznali už dávno severoamerický Indiáni

Získavanie cenného moku priamo z kmeňa

Domáca výroba sirupu

A konečný výsledok z rôznych várok


Tip na knihu:

Gennadij Malachov – Zlatá pravidla očisty a hladovění – Kniha vysvetľuje všetky pravidlá, ktoré treba dodržiavať pri očiste organizmu a hladovke. Pri dodržiavaní uvedených pravidiel a rád sa vyvarujete možných chýb, ktoré môžu zdravie poškodiť. Správnou a efektívnou očistou organizmu vyriešite mnohé zdravotné problémy, zbavíte sa škodlivých návykov, zlepšíte si karmu, absolvujete duševnú očistu a lepšie spoznáte sami seba.

Pôvodná cena: 11.90 EUR – Naša cena: 10.71 EUR

Zľava: 10.00 % – Ušetríte: 1.19 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 47 649 krát, 1 dnes)

2 Responses to Javorová očistná kúra, alebo tiež limonádová hladovka či tzv. Master Cleanse

  1. Kači píše:

    Ja som tiež pred 2 rokmi okúsila javorový sirup a stala som sa jeho fanúšikom jeho účinky som spísala na svojom blogu aj výrobu a odlíšenie http://biostrava.zarucene.sk/ocistujuce-ucinky-javoroveho-sirupu/ odlíšenie rôznych javorových sirupov nieje sirup ako sirup http://biostrava.zarucene.sk/oznacenie-javoroveho-sirupu/

    Najradšej by som navrtala nejaky javor 🙂

  2. Dieta s javorovým sirupem má i své negativní účinky, o kterých se můžete dočíst např. v tomto článku http://www.dietyahubnuti.cz/diety/detoxikacni-diety/dieta-s-javorovym-sirupem/