google27eaa3905ca3fee3.html

Vážení Slováci a Česi, myslím si, že toto je téma, ktorá sa týka každého z nás. Preto sa chcem s tými, ktorých to zaujme, podeliť o svoje skúsenosti. Rakovina, a to dokonca posledné štádium. Sama som na ňu skolabovala a to tak, že lieky ma doviedli až na hranicu smrti. Bolo mi po nich tak príšerne zle, že som ich odmietla brať a začala skúšať stravu. Mala som len 30 rokov a veľmi som chcela žiť, lebo som mala pocit, že som nič ešte v živote nič nedokázala. Viete, čo ma na tej „geniálnej“ liečbe, ktorú na mne skúšali v jednej konkrétnej košickej nemocnici šokovalo? Že lekári ani nepripustili, že samotná zdravá vegetariánska strava može vyliečiť pacienta! Veď vo svete je známa napríklad Gersonova terapia, na Slovensku o nej vyšli dve knižky. Jednu napísala bývalá redaktorka BBC Beata Bishop, kniha sa volá Je čas vyliečiť sa. Druhú vydalo vydavateľstvo Motýľ – Eleinin príbeh.

Vyliečila som som sa vegetariánskou stravou. Nielenže som sa vyliečila a žijem 13, 5 roka od kolapsu, ale cítim sa podstatne lepšie ako v časoch pred chorobou. Upozorňujem, že bez liekov. Na toto upozorňujem hlavne preto, že chemické lieky imunitu ničia. Doktor Max Gerson, ktorý už nežije, tvrdil, že rakovina je porucha imunity, postihne orgán, ktorý je najviac oslabený a nestačí sa zamerať na chorý orgán. Je potrebné obnoviť imunitu a keď sa tá obnoví, tak telo si s nádorom podarí samo. Podľa jeho slov, nádory doporučuje odstrániť len vtedy, ak ohrozujú život pacienta. Inak nie, pretože odstránenie nádoru nič nerieši a neodstráni rakovinu. Samozrejme, pokúsila som sa vrátiť viackrát k bežnej strave, ale moj stav sa zhoršil tak, že som sa dobrovoľne naspäť vrátila k laktovegetariánskej strave. Po 2 -3 rokoch som zistila, že po tejto strave sa cítim podstatne lepšie a nemám už najmenší dovod sa vrátiť k bežnej strave. Prestala som byť pravidelne unavená, zmizli rozne zdravotné neduhy…

Strava zabrala a aj dnes sa takto stravujem, lebo mi to veľmi chutí. Zo začiatku som jedla tieto kombinácie jedál – dopoludnia bežne dostupné ovocie (pomaranče, banány, jablká, kivi, ananás, hrozno, melóny…podľa sezóny a financií). Samozrejme, aj ja som neraz v situácii, že peňazí je málo, tak zjem 1-2 jablká ráno miesto raňajok. Fantasticky to čistí telo a dobije baterky na prácu. Popoludní čerstvá surová zelenina (mrkva, červená repa, uhorka, paradajky…tiež podľa dostupnosti a financií) plus zemiaky alebo ryža alebo nejaké pečivo. Červená repa je veľmi kvalitná zelenina, ktorá mne osobne veľmi pomáha. Teraz, po rokoch sa stravujem voľnejšie, ale laktovegetariánsky. Mám rada aj sladké, takže často pečiem, ale jednoduché koláče, napríklad bábovku. Koláč si dávam ako samostatné jedlo. Prípadne k tomu zeleninu. Naučil ma to kamarát a spočiatku sa mi to zdalo nezmyslom, potom som zistila, že to fakt pomáha tráveniu. Sú to bežné princípy delenej stravy, nevymyslela som nič nové. Akurát že to pomáha i na rakovinu, dokonca ju vylieči.

Samozrejme, chápem mnohých, ktorí mi budú tvrdiť, že bez mäsa a množstva chemických polotovarov a chemických liekov to nejde. S úplnou vážnosťou vyhlasujem, že mne je srdečne jedno, čo kto jedáva. Pre mňa za mňa, možte jesť aj klince, fakt mi to je jedno, mňa z toho brucho bolieť nebude. Našťastie nie som lekár a liečbou tejto diagnózy sa neživím a toto šírim dobrovoľne. Kto má tieto zdravotné problémy, má rakovinu, nech vie pravdu a nech sa sám rozhodne. Prečo by mu mali lekári vnútiť liečbu, o ktorej vedia, že je len strieľanie naslepo? Každý človek má právo na život a prečo má byť liečený sposobom, ktorý mu zničí imunitu a zomrie na následky chemoterapie a ožarovania, vedľajších účinkov liekov? Prečo? Lebo to zarába „niekomu“ peniaze a prináša zisk! To, ak sa pacient vylieči len stravou, to nikomu zisk neprinesie. Prečo to chcem rozšíriť medzi ľudí? Lebo sama poznám zúfalstvo, to hrozné zúfalstvo, keď som sa dozvedela, že mám rakovinu, posledné štádium a nie je mi pomoci. Bola to hroza, akú si nikto z vás, kto to nezažil, nevie predstaviť. Toto nejde popísať slovami, ani pochopiť, pokiaľ to nezažijete. Dovolím si nahlas sa spýtať prečo nám lekári a farmaceutický taja, že táto choroba sa dá v pohode vyliečiť stravou, bez akýchkoľvek chemických liekov, chemoterapií, ožarovania. To znamená bez strašných vedľajších účinkov, ktoré väčšinu pacientov zničia. Často zničia tak, že pacient v hrozných bolestiach zomrie. Ja som mala hrozné bolesti po liekoch, po strave sa to postupne zlepšovalo. To si ani neviem predstaviť ako by som prežila hoci len malú dávku silnejších liekov, prípadne inej liečby: napríklad chemoterapie…

Trvalo mi 3 roky, kým som začala mať vnútornú istotu, že na rakovinu už neumriem. Istotu, že rakovina sa mi už nevráti. Na začiatku som neverila, že sa uzdravím natrvalo. Čítala som knihy o Gersonovej terapii, tieto pacientky tiež neverili, že sa im to podarí. Prepáčte za úprimnosť, ale neverím argumentom, že človek tejto liečbe musí veriť a že je to placebo efekt. To je nezmysel. Lebo na začiatku liečby tomu neverí nikto, že sa uzdraví! Neverila som tomu ja, neverili tomu ani Gersonové pacientky. V zúfalstve hľadali inú alternatívu akú núka moderná medicína, kde väčšina pacientov po ich liečbe zomrie a ešte je totálne zničená. Je to len otázka času a lekári sa tvária, že oni pacientom život predlžili. Naozaj? To na základe čoho toto tvrdia? Veď keď máte rakovinu, to neznamená, že behom pár dní, týždňov zomriete. Možte zomrieť, ak nezmeníte stravu a budete pokračovať v svojom životnom štýle: myslím tým zlá životospráva, lieky, cigarety, alkohol. Moja osobná skúsenosť je, že táto choroba je v pohode vyliečiteľná navždy.

Keď sa telo začne čistiť, tak prvé dva mesiace pre mňa neboli príjemné a bála som sa. Ale nezvracala som, mala som obrovskú chuť do jedla, sama som sa o seba dokázala postarať. V priebehu 2 mesiacov som podľa mojich vtedajších kolegov začala mať normálnu farbu na tvári. Predtým som bola veľmi bledá. No neboli to tie strašné vedľajšie účinky po liekoch, ktoré som v čase kolapsu zažila. Samozrejme, mnohí mi možu napísať, že nie som lekárka, nech do toho nekecám. Tak na to si dovolím povedať, že keď lekári budú vedieť liečiť a vyliečiť rakovinu, tak mi možu do toho kecať. Vyliečiť natrvalo ju nevedia, obrovské množstvo pacientov im na ňu zomiera a ešte ich tými chemickými liekmi utýrajú! Majú na to vobec právo? Ak majú právo, prečo chcú podpis od pacienta alebo u detí od rodičov? Prečo sa zbavujú zodpovednosti ohľadne tých pokusov na ľuďoch? Prečo nevinným ľuďom nedajú možnosť si vybrať aj inú liečbu? To sme pre lekárov len otroci, ktorí musia poslúchať? Mne možnosť rozhodnúť sa pre inú liečbu nedali, ani mi o nej nepovedali, že vo svete existuje. Preto som im musela tajiť, že ich geniálne rady nepočúvam, liečim sa po svojom a zaberá mi to. Nemala som síl sa s lekármi hádať, to sa hádali oni so mnou. Maródku na ktorú mám nárok, som potrebovala, preto som mlčala. Faktom je, že môj zdravotný stav sa zlepšoval. Treba si uvedomiť, že to je dlhodobé dodržiavanie zdravej výživy. Gersonova terapia doporučuje 2 roky, ja tu volnejšiu vegetariánsku stravu dodržiavam doteraz. Prečo? Lebo sa cítim lepšie. Moje konkrétne skúsenosti ako ma liečili na rakovinu popisujem vo svojom blogu na www.pravda.sk, blog popelka. Ak sa niekto diví, že v zdravotníctve nie sú peniaze, tak nech si pozrie, na aké nezmyselné vyšetrenia som chodila ja a poisťovňa to bez reptania preplatila. Boli to vyhodené peniaze!!!

To, čo mi podarilo, bola ťažká drina, ale rakovina je to najlepšie, čo ma v živote stretlo. Zmenilo mi to myslenie a prevrátilo mi to celý svet hore nohami, v pozitívnom zmysle.

O liečbe rakoviny je i film. Stojí za to ho vidieť, veľmi doporučujem, je tam veľa poznatkov, ktoré sa týkajú nás všetkých, aj zdravých. TU

Je tam zaujímavá informácia, že v USA je oficiálne dovolené liečiť rakovinu len chemickými liekmi, operáciou, chemoterapiou, ožarovaním. To sú terapie, ktoré prinášajú zisk farmaceutickému priemyslu. Ak lekár v tejto krajine doporučí alternatívnu liečbu, nielenže by mohol prísť o licenciu, ale mohol by skončiť vo väzení a dostať pokutu (tuším je to 10 000 dolárov, presné info vo filme). Tak tomu hovorím fakt demokracia!!!

Ďalšie zaujímavé odkazy,  uvádzam ich preto, že nie som jediná, ktorá to tvrdí, že mnohé lieky nie sú až tak dobré, ako si veľa ľudí myslí.

http://ulozto.cz/x6akAto/neziaduci-ucinok-smrt-john-virapen-preklad-sk-pdf,  http://ulozto.cz/xS7C1KD/john-virapen-kult-liekov-kniha-zip

O skutočne špinavých praktikách farmaceutického priemyslu vyšli tieto dve knihy, ktoré sú voľne stiahnuteľné na týchto adresách. John Virapen je bývalý riaditeľ jednej z najväčších farmaceutických firiem na svete a má bohaté skúsenosti. O veľa veciach som tušila, sama som i mnoho zažila, ale to, čo tam konkrétne uvádza, je hnus a chamtivosť farmaceutických firiem bez hranic. Píše o vlastných konkrétnych skúsenostiach, z ktorých ma doslova mrazilo. Sú tam aj videá, lenže k tým som zatiaľ nenašla titulky. Keď to prezriem, možem doplniť pre záujemcov.

Skúsenosti ohľadne liečby rakoviny nájdete aj na stránkach www.badatel.sk, doporučujem si to záujemcom pozrieť. Popisuje tam jedna matka strašné skúsenosti s liečbou rakoviny u jej dieťaťa. To mi fakt bolo do plaču, čo si moderná medicína a páni doktori dovoľujú. Bohužiaľ to dieťa zomrelo. Túto strašnú liečbu, ktorú na ňom aplikovali by nevydržal nik!!!

Verte mi, že to ide a dá sa to navždy vyliečiť. Keď som to dokázala ja za tak ťažkých podmienok, tak to má šancu dokázať každý. Len musí chcieť. Ja možem komukoľvek ukázať cestu a povzbudzovať ho, no kráčať po nej musí sám. Vyliečiť sa može jedine sám.

Magdaléna Nadzamová, krátené, celý článok nájdete na www.pravda.sk, blog popelka, prípadne krátené na www.dolezite.com. Ak bude chcieť niekto konkrétnejšie info, možte mi napísať mail na magda.nadzamova@gmail.com

Film o Gersonovej terapii:Súvisiace články od autorky


Vydavateľstvo Eugenika odporúča túto knihu:

Gennadij P. Malachov – Očista těla a správná výživa – Táto kniha známeho ruského lekára a liečiteľa sa venuje unikátnej metodike uzdravenia na základe životosprávy. Autor ukazuje, že s pomocou očisty a správnej výživy je možné obnoviť normálny stav krvného obehu a dýchania, ako aj normalizovať činnosť pohybového aparátu a nervového systému. Kniha obsahuje rôzne odporúčania na uzdravenie netradičnými metódami, cvičenia, posilňujúce obranné sily organizmu, metódy, ako predchádzať chorobám a zbavovať sa ich, očistné procesy a mnoho ďalších užitočných rád. Malachov sa pritom k týmto cenným a overeným poznatkom dostal na základe svojich osobných skúseností, potom, čo dokázal bez pomoci lekárov dať do poriadku svoj dlhodobo devastovaný organizmus.

Úryvok: Nejdříve se objevují potíže v žaludečním a střevním traktu a odtud se patologická onemocnění šíří do celého organizmu. Ve většině případů však stačí změnit stravu a organizmus se brzy začne sám regenerovat. Pamatujte na jednu starodávnou moudrost: jsi-li nemocný, změň styl života. Jestliže to nepomohlo, změň stravu. Pokud nepomohlo ani to, jdi k lékaři.

Pôvodná cena: 8.60 EUR, Naša cena: 7.74 EUR, Zľava: 10.00 %

(Prečítané 16 969 krát, 1 dnes)

22 Responses to Farmaceutický priemysel a rakovina

 1. zdravé recepty, domácí kuchyně, minutky, videa – humor i černý, ale i bílý:o))). Prostě spousta věcí, které se z médií vůbec nedovíme….., zdraví esova

 2. komentár píše:

  Väčšiu blbosť som ešte v živote nečítala. Pani mohla mať do času šťastie, v globále je rakovina nevyliečitelná choroba , zákony fyziky sú noeblomné a žiadna domácou paveda fungujúca na základe chrúmania zelininy a ovocia ešte nikoho z tejto choroby nevyliečila.

  • Anonym píše:

   To čo ste napísali Vy je blbosť. ako môžete tvrdiť, že sa nikdy nikto týmto spôsobom nevyliečil? Ja takých ľudí poznám hneď dvoch. Keď chcete veriť farmaceutickým „liekom“ tak si im verte. Je to Váš problém a ak by Vás nedajbože stretlo takéto nešťastie, „lieky“ Vám nepomôžu. Skúste si čo to naštudovať a potom tu niečo napíšte, ale nie len tak odveci, aby ste si urobili dobre. Až sa raz stretnete s takýmto problémom, radšej sa obráťte na tento smer ako bezhlavo sa vrhnúť do rúk „doktorom“.

  • Stastie lieci rakovinu :-) píše:

   Stastie? Fakt? Stastie vyliecilo rakovinu? Ludia su tak zaslepeni..

  • olga píše:

   milá pisateľka, viete o živote, ľudskej mysli, ľudskom tele, sile myšlienky a lásky veľmi málo. ja som ďalšou ženou na tomto svete, ktorá sa pomocou čistej surovej stravy, práce na vlastnom psychickom zdraví, zmenou postojov a života ako takého vyliečila z rakoviny pred necelým rokom a trvalo mi to 14 mesiacov. zdanlivo najťažšie veci sa riešia veľmi jednocucho.

   • Magdaléna Nadzamová píše:

    Ďakujem, že ste napísala svoje skúsenosti :-).Držím Vám palce, nech sa Vám darí a prajem veľa šťastia a zdravia.

  • Magdaléna Nadzamová píše:

   Vážená pani anonymná, laboratórne testy hovoria za všetko. Pripojila som ich do diskusie a odskenované testy sú k dispozícii na stiahnutie na ulozto.cz. V diskusii nájdete presnú adresu. Viete myslím si, že kritizovať ma može len ten, kto dokáže to, čo ja, za „rovnako“ ťažkých podmienok rýchlejšie a lepšie.Teoretizovať nie je totiž problém, to dokáže každý. Ale život je prax, nie teória.Doležité je to dokázať a faktom je, že som to dokázala a žijem 13,5 roka, zdravá. Nedivila by som sa, keby ste bola lekárka. Práve mnohí lekári modernej medicíny kritizujú tieto účinné terapie, ktoré pomáhajú. Prečo? Lebo z chrúmania ovocia a zeleniny ani oni, ani farmaceutický priemysel nemajú žiadny zisk. Je mi to jedno, čo jete a ako sa budete liečiť, ak ochoriete na rakovinu. Je to Váš život a Vaše zdravie. Takisto to právo neberte mne a ostatným, ktorí majú záujem sa uzdraviť, nie pretrpieť liečbu modernou medicínou a nakoniec v krutých bolestiach zomrieť. Asi ste to nečítala poctivo, lebo potom by ste pochopila, že práve po liekoch som skolabovala a po zdravej strave sa mi to začalo zlepšovať a poriadne. Viete, ja som sa ocitla rovno na hranici smrti a musela som sa vrátiť. Lebo som ešte všetko nedokončila, čo som na tomto svete dokončiť mala. Prajem Vám veľa šťastia, zdravia:-).

 3. margaretka píše:

  Mne sa článok páčil, tiež poznám ľudí, ktorí si pomohli úpravou stravy a myslenia!

 4. Film o rakovine píše:

  Dostala info mailom od jednej pani, ktorú moj článok zaujal, že ten film o rakovine už na ulozto.cz bol odstránený. To ma veľmi mrzí, ale v čase keď som to dávala do blogu, tak tam bol.
  Tu máte ďalšie možnosti, kde je možné ho bezplatne stiahnúť.
  http://www.ulozto.cz/x3VLUjM/lecba-ra koviny-zevnitr-cz-titulky-healing-cancer-from-insi de-out-rar
  alebo si dajte http://www.ulozto.cz, vyhledat Healing cancer a vyjdú Vám možnosti.
  Na tejto nižšie uvedenej adrese si možte film pozrieť priamo, bez stiahnutia. Stačí kliknúť na obrázok vpravo, kde je názov Healing Cancer.
  http://dokumentarni.tv/zdravi/lecba-rakov iny-zevnitr-healing-cancer-from-inside-out

 5. Magdaléna Nadzamová píše:

  Na tejto adrese sú uložené výsledky laboratórnych testov. Je to voľne prístupné, bez hesla.
  http://ulozto.cz/xfeaDGT/testy1234-rar
  Upozorňujem na to, že všetko sa mi znížilo len zdravou stravou.
  Sú tam tieto testy:
  1.testy 10.11.1998, kreatinín 132,4 (CRP skríning pozitívny)
  2.testy 23.11.1998, kreatinín 116, 8 (CRP skríning negatívny)
  3.testy 2.12.1998, kreatinín 113,6
  4.testy 4.1.1999, kreatinín 87,1 (CRP skríning negatívny)
  5.testy 20.1.1999, kreatinín 88,7 CRP skríning negatívny)
  6.testy 5.2.1999, kreatinín 83,7
  7.testy 15.3.1999, kreatinín 85,9 + rentgen (podľa „papiera“ je všetko v norme, akurát že mne bolo zle a na CT ma neposlali, lenže ja mám informácie, že tam nález bol a mala som tak veľmi zväčšenú pečeň, že sama som bála)
  gastroenterolog (konštatoval, že načo ma tam vobec poslali, keď nie je GE indikácia, to znamená nemám výsledky, ktoré by poukazovali na žalúdočné vredy)
  interne 23.11.1998, 1.strana
  interne 23.11.1998, 2.strana (táto strana je doležitá: je tam uvedené poškodenie heparu (pečene) a zároveň predpísané tabletky, ktoré sa nesmú brať pri poškodenej pečeni)
  lekárska správa 1 (je tam diagnóza hepatopatia)
  lekárska správa 2 (je tam diagnóza hepatopatia)
  lekárska správa MUDr. Fircák (je to zaujímavé)
  lekárska správa posudkový lekár (podľa neho som bola praceschopná, i keď mne bolo zle a dostávala som z toho ďalších 2,5 roka)
  leták: tabletky Augmentin a Bismoral (je tam poznačené, že sa nesmú brať pri poškodenej pečeni)
  nefrológ 2.2.1999 : podľa neho mám obličky v poriadku. Hlavná „vec“, že mi internista MUDr. Bauer v novembri 1998 tvrdil, že mi hrozí umelá oblička, ak nepojdem do nemocnice. Ak mal toto podozrenie, tak ma mal poslať na nefrológiu hneď a nechať toto určenie na nefrológa! On mal riešiť orgány, ktoré rieši interné oddelenie.

 6. Magdaléna Nadzamová píše:

  Toto je zaujímavý film o strave, voľne stiahnuteľný.

  http://www.ulozto.sk/xQkvhwg/radeji-vidlicky-nez-noze-dokument-o-zdravi-a-jidle-mp4

  A dúfam, že tam bude k dispozícií aj dlhšiu dobu.

 7. Magdaléna Nadzamová píše:

  Toto je šokujúci dokument, ktorý doporučujem si prečítať. Hlavne strany 28 -30, to pre tých, ktorí budú mať málo času.
  http://www.auria.sk/blog/skorumpovana-medicina-a-kolaborujuce-urady

 8. Magdaléna Nadzamová píše:

  Chcela som len podotknúť, že všetky moje články sú v nekrátenej podobe uverejnené na wwww.pravda.sk, blog popelka
  Ohľadne rakoviny som tam uverejnila články.
  Najnovší článok je http://popelka.blog.pravda.sk/2012/04/28/farmaceuticky-priemysel-rakovina-a-zaciatok-4-cast/

 9. kniha píše:

  Dobry den
  neviete nahodou kde sa da zohnat knizka od „Beaty Bishop Je čas vyliečiť sa“ a knižka „Dr.Barta Už nemusíme zomierať predčasne“
  dakujem

 10. Je aj zelenina stále zdravá? píše:

  Väčšina stravy Gersonovej metódy je zelenina. Ako sa pozeráte nato, že zelenina je dnes geneticky modifikovaná. Poprípade sú používané na podporu pestovania zeleniny herbicídy, ktoré môžu spôsobovať bujnenie buniek tráviaceho traktu. Prestanem jesť mäso, ale zelenina je tiež kontaminovaná. A na „akože“ BIO zeleninu asi nemám peniaze a na trhu a v supermarketoch máme všetko len rýchlodopestované a dozreté v kamiónoch. Vy ste si kde kupovali zeleninu?

 11. Petra Stupakova píše:

  dalšia smutná pravda..

 12. Magdalena Nadzamova píše:

  Vsetky moje clanky o zdravi su na mojom blogu, je tam 22 clankov a vacsina je o zdravi.

  http://popelka.blog.pravda.sk/author/popelka/

  Nie je v mojich silach pomahat ludom po maili, na to je nutne si aj pozriet nejake dokumenty o strave. V nizsie uvedenom clanku su odkazy na dokumenty, ktore ma zaujali.
  http://popelka.blog.pravda.sk/2012/07/29/na-strave-zalezi/

  Taktiez doporucujem si precitat nejake knihy o strave, napriklad Fit pro zivot alebo od lekara menom Bieler: Jidlo jako lek.
  http://popelka.blog.pravda.sk/2013/03/16/farmaceuticky-priemysel-a-rakovina-7-cast/

  Vo svete je znama aj Gersonova terapia, poradenstvo k nej nerobim, od toho su Gersonove kliniky.
  http://popelka.blog.pravda.sk/2013/01/04/gersonov-zazrak-alternativna-liecba-rakoviny-2/

  Nastudujte si to prosim a radte sa s lekarmi, lebo po maili nie je mozne radit. Skutocne to nie je v mojich silach, musim si riesit vlastny zivot. Dakujem za pochopenie.
  http://popelka.blog.pravda.sk/2012/01/21/prokuratura-policia-politici-palko-fico-poslanci/

  A co sa tyka prosieb o osobne stretnutie: od roku 2000 sa doprosujem novinarom, aby o mojom pripade informovali. Nechceli, preto sa ludia nemali moznost presvedcit, ze skutocne existujem a dozvediet sa viac. Takze je to vina novinarov a nie moja. Takze tam napiste ti, ktori sa so mnou chcete vidiet.
  No v clankoch je viac ako dost informacii, i od inych autorov, staci nebyt lenivy a prejst si. Ja vyklad k tomu nemam cas robit po maili. Na rady o zdravi su predsa lekari, su za to plateni a vzdy je to lepsie osobne. Takze to pozadujte od nich. Ak dokazali strajkovat za svoje platy, tak by sa mali snazit venovat aj pacientom. Ak na to maju malo casu, tak nech pani doktori idu strajkovat. Ale im azda nejde o dobro pacienta? Nemozte predsa odo mna chciet, aby som robila za nich pracu, ked som bezdomovec kvoli kauze tunelovania VSZ. Skutocne sa nenudim a mne nechce nikto pomoct, ani sa ma verejne zastat.
  Obcas ked citam tie maily, i anonymy, tak sa pytam, ci mi to ludia uz nerobia naschval.Je zvlastne, ze ja to robim dobrovolne a zadarmo vo volnom case, ale u mna to povazuju za samozrejmost, ze sa im mam venovat. I ked nemam cas a musim si riesit vlastny zivot.
  Ale od profesionalov lekarov to nevyzaduju. Tam sa ozyvajte !!!
  Dakujem za pochopenie.