google27eaa3905ca3fee3.html

Annona muricata

Keď sa ľudia ocitnú v ťažkej situácii, po zistení, že oni, alebo ich príbuzní ochoreli na rakovinu, začínajú sa väčšinou rozhodovať medzi klasickou medicínou a alternatívou v podobe liečiteľa, či inej alternatívnej metódy. Existuje však niečo, o čom sa doposiaľ príliš nehovorilo a pritom je to skutočný vrah rakoviny. Dodáva ho sama príroda a má mnohonásobne silnejší účinok ako chemoterapia. Meno tohto zázraku je Annona.

Annona šupinatá – lat. názov Annona muricata, po slovensky nazývaná tiež Fľaškovník a po španielsky Graviola. Ide o strom pochádzajúci z Južnej Ameriky. Plodí veľmi chutné a šťavnaté plody. Plody Annony sa nazývajú cukrové jablká a patria v tropických oblastiach medzi veľmi rozšírené. Okrem toho, že ide o veľmi chutné ovocie, ktoré si dokonca môžete dopestovať vo vlastnej záhradke, ide aj o mimoriadny prostriedok proti bujneniu rakovinových buniek. A prečo o tom väčšina verejnosti nevie?

Možno je to preto, lebo veľké korporácie potrebujú dostať naspäť peniaze, ktoré roky investovali do vývoja syntetickej látky, ktorá by mala rovnaké, alebo podobné účinky, ako rozšírená a prírodou ponúkaná annona.

Veľmi často sa z nej vyrábajú džúsy a preto, ak máte chuť na niečo zdravé, napite sa namiesto sirupu práve annony. Alebo si skúste dopestovať vlastnú. Aj ostatné časti rastliny sú užitočné.

Okrem účinkom proti rakovine, má graviola aj široké spektrum antimikrobiálnych účinkov. A to ako proti baktériám, tak aj proti plesniam a vnútorným parazitom. Navyše znižuje vysoký krvný tlak a dá sa úspešne použiť aj v boji s depresiou, stresom a nervovým poruchám.

Hlboko v amazónskom dažďovom pralese proste rastie strom, ktorý by mohol priniesť revolúciu do toho, čo odborná aj laická verejnosť dodnes vedela o liečbe rakoviny a o zvyšovaní šancí na prežitie pacientov s nádormi. Výskumy ukázali, že pomocou výťažkov z tohto zázračného stromu sa dá zaútočiť na nádory úplne bezpečne za použitia prírodnej terapie, ktorá nespôsobuje nevoľnosť, chudnutie ani vypadávanie vlasov. Annona dokáže ochrániť imunitný systém človeka, posilniť jeho životnú energiu a s tým aj pohľad na život.

Šokujúce je, že výskum Annony prebiehal už od 70. rokov u jedného z najväčších amerických výrobcov liekov. Rastlina prešla desiatkami laboratórnych testov, ktorých zistenia boli veľmi zaujímavé. Výťažok tohto stromu, podľa testov účinne útočí na zhubné bunky dvanástich typov rakoviny a zabíja ich, vrátane rakoviny hrubého čreva, prsníkov, prostaty, pľúc a slinivky brušnej – ktoré sú najčastejšími príčinami úmrtí pacientov s nádorovým ochorením. O troch zložkách rastliny vedci zistili, že sú pri spomaľovaní rastu rakovinových buniek 10 000 krát silnejšie ako Adriamycín, ktorý je bežne používaným chemoterapeutikom. A na rozdiel od chemoterapie, zložky extrahované zo stromu graviola selektívne prenasledujú a zabíjajú iba rakovinové bunky a nepoškodzujú bunky zdravé.

Annona šupinatá – 10 000 krát silnejší účinok pri spomaľovaní rakoviny ako bežné chemoterapeutiká

Podnetom k výskumu bolo, že rôzne časti stromu graviola, vrátane kôry, listov, koreňov, plodov a semien využívali domorodí indiánsky šamani na liečenie astmy, srdca, pečene… Pri výskume vedci zistili, že rastlina je skutočný prírodný zabíjač rakoviny. A práve tu začína byť príbeh zázračného stromu trochu komplikovaný. Keďže je strom prírodný, nie je možné si ho nechať patentovať. A z niečoho, čo nie je možné patentovať, nie je možné ani vyťažiť zisk.

Zrejme sa pýtate, prečo keď jeden z najväčších výrobcov liekov za miliardy dolárov roky skúma legendárny liečivý strom z amazónskeho pralesa, nikdy o jeho možnosti ako prírodného lieku proti rakovine nedal verejnosti vedieť?

Ukázalo sa, že farmaceuti skoro sedem rokov skúšali syntetizovať dve z najsilnejších protirakovinových ingrediencií v graviole. Keby dokázali izolovať a vyrobiť klony toho, čo robí amazónsky strom zázračným, mohli by si to patentovať a peniaze investované do výskumu, by sa im mnohonásobne vrátili, ale nevyšlo im to. Látky obsiahnuté v annone nedokázali replikovať. A tak sa spoločnosť rozhodla celý výskum založiť do archívov a pre istotu zistenia svojho výskumu nezverejniť.

Našťastie bol jeden z výskumníkov „nakazený“ svedomím a rozhodol sa, napriek tomu, že riskoval kariéru, kontaktovať spoločnosť, ktorá sa venuje získavaniu liečivých rastlín v amazonskom pralese a informoval ich o výsledkoch výskumov gravioly. A stal sa zázrak. O graviole sa dozvedeli aj výskumníci z Inštitútu zdravotnej vedy a začali sa horlivo zaujímať o výskumy, ktoré s protirakovinovým stromom prebehli.

Národný inštitút rakoviny urobil prvý vedecký výskum v roku 1976. Výsledky preukázali, že listy aj stonky gravioly sú účinné pri napádaní a ničení rakovinových buniek. Výsledky tohto výskumu však opäť neboli uvoľnené pre verejnosť.

Napriek všetkým testom a času, ktorý spoločnosti venovali skúmaniu prírodného lieku na rakovinu až dodnes neprebehli klinické skúšky s dvojitým slepým testom, ktoré sa považujú za zásadné pre určenie terapeutickej hodnoty akéhokoľvek lieku. A neprebehli z jediného dôvodu, nikdy ich nikto neinicioval.

Až nedávno štúdia vedená na Purdue University dokázala, že listy zo stromu graviola zabíjajú bunky u šiestich línií ľudskej rakoviny a je mimoriadne účinná proti rakovine prostaty, slinivky a pľúc a tieto svoje zistenia publikovala v oficiálnom medicínskom časopise. Možno sa liečbe rakoviny aj týmto prirodzeným spôsobom blýska na lepšie časy.

Všetky časti stromu gravioly sú používané v tropickej prírodnej medicíne – kôra, listy, korenie, plody i semená. Rôznym častiam stromu sú pripisované rozdielne vlastnosti a možnosti použitia.

 Použitie byliny vo fytoterapii:

 • prostriedok pomáhajúci znižovať horúčku, pri chrípke a nachladnutí
 • znižuje hladinu krvného cukru
 • pri liečbe cukrovky
 • znižuje krvný tlak
 • pri reume a artróze
 • pri liečbe astmy
 • pri liečbe pečeňových ochorení
 • pri problémoch so zažívaním
 • proti parazitom

V peruánskej Amazónii sa Guanabana užíva na zníženie cukru v krvi, cukrovke a ako sedatívum.   V brazílskej Amazónii sa čaj z listov užíva pri pečeňových problémoch.  Na Jamaike, Haiti a v západnej Indii a okolí sa plody a alebo šťava z plodov užívajú pri horúčkach, parazitoch, hnačkách a ako laktatívum; kôra alebo listy potom ako spasmolytikum, sedatívum a nervové sedatívum, na úpravu srdcového rytmu, pri kašli, chrípke, ťažkom pôrode, astme, asténii, hypertenzii a parazitoch.

Natália KrížováTip na hodnotnú knihu:

Lise Bourbeau – Tělo – Tvůj nejlepší přítel

Autorka sa prihovára čitateľovi v snahe napomôcť pozitívnemu vývoju a životu v súlade s jeho fyzickým bytím. V prvej časti rozpráva o vývoji, raste, duchovných zákonoch, láske a energii. Druhá časť pojednáva o týchto témach: choroby, strava, zmysly, nadváha, sexualita, dych, telesné potreby, mentálne a emocionálne telo, duchovnosť a meditácia. Po každej kapitole nasleduje niekoľko cvičení.

Úryvok: Pro tělo je prvořadým úkolem zažívat potravu. Nejde jen o to strávit potravu, ale i strávit nové myšlenky. Možná jsi přijal něčí myšlenku; strávil jsi ji tedy. Zpětně se však rozhodneš postavit se proti ní tak, že toho člověka zkritizuješ, protože ona myšlenka v tobě vzbuzuje strach. Tím, že odmítneš opět strávit to, co způsobuje nějaký strach, riskuješ, že si přivodíš nějakou zažívací poruchu, odmítnutí myšlenky. Tvé tělo tě upozorňuje, že odmítat tuto myšlenku není dobré. Takový postoj způsobuje poruchy trávení a může dokonce zasáhnout celý trávicí systém, tedy žaludek, játra a slinivku. * * * Nelze dát druhým to, co člověk sám nemá. Jsi-li pln pochybností, strachu a starostí, nebudeš moci učinit šťastným ani nikoho jiného. Začni myslet na sebe, přitahuj k sobě příjemné věci a automaticky je budeš zasívat i kolem sebe. Buď přesvědčený, že máš v sobě vše, co je potřeba, abys k sobě přitáhl spoustu krásných věcí a požádáš-li o ně, dostaneš je. Nech se vést, oddej se tomu, odpusť vnitřně sám sobě.

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.84 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:


 

(Prečítané 31 762 krát, 1 dnes)

14 Responses to Prírodný liek na rakovinu – annona šupinatá

 1. Cyril Linder píše:

  Toto je ďalší z liekov účiiný proti rakovine – ľuďom sa nepredáva, lebo farmaceutické miliardárske spoločnosti by prišli o
  zisky – net je účinný nástroj v boji proti manipulácii más, treba ho len na plno využiť na výmenu dôležitých informácií.Dôležité je nedať sa zmanipulovať a každú záležitosť podrobne preveriť.

 2. Greta Kuglerova píše:

  vie mi tie plody niekto zohnať? kde sa dajú zohanť? prosím poraďte

  • kupa píše:

   Ja som to zhanal uz asi pol r a podarilk sa me zohnat ale ide to ze brazilia a hllanskk a tak uk a ked to doslo ku mne tak to stalo 85lib za 2ks tak vam pkviem ze dost ale za skusku to stalo mam k tlmu pristup tak ak niekto kontaktuje ma na kamil.hanudel@gmail.com

 3. Emília Knížatová píše:

  plody sa u nas asi nedaju kupit- asi len tam kde rastu tie stromyv brazilii vyrabaju aj zmrzlinu z graviloly…,ale graviola v tabletkach by sa mohla dat kupit cez internet a mozno aj v lekarni….

 4. Greta Kuglerova píše:

  ďakujem za radu:-)

 5. Marta Holá píše:

  Vie niekto, kde sa daju najst tie studie? To by som si precitala. Ktorukolvek s uvedenych. A kde sa daju zohnat semiacka?

 6. Da sa to objednat cez internet ale som pocula ze su dostupne aj v lekarni.Ja som to zacala uzivat syn mi to objednal cez internet ale tabletky

 7. Stanča Standzis píše:

  Oc central ba – freshlandia..dnes idem po CERSTVU graviolu,priamo tam..je to drahsia zalezitost,ale ak by to malo pomoct,cert ber peniaze….pan s ktorym som volala vravel,ze sa u nich da tento plod zohnat stale..a dovoz sprostredkuva firma Lunys tak mozno aj tam by sa dalo.. bodaj by bola graviola skutocne taky zazrak!!!!!

 8. Pavel Kodýtek píše:

  Annona šupinatá a Annona ostnitá jsou dvě různé rostliny, přičemž volný překlad – či spíše převyprávění tohoto článku je poněkud paskvilní – zamotal obě rostliny do jednoho jediného spojeného druhu.

  Více o Annoně ostnité zde:
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Annona_muricata

  Latinské názvy zde:
  Annona muricata (Annona ostnitá)
  Annona squamosa (Anona šupinatá)

  Na slovenském Internetu jsem našel jen stejné a nebo podobné paskvily překlady, takže zde ještě jeden odkaz do Česka:
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1840-prirodni-zabijak-rakoviny-ktery-je-10000-silnejsi-nez-chemoterapie

 9. Pavel Kodýtek píše:

  Annona šupinatá a Annona ostnitá jsou dvě různé rostliny, přičemž volný překlad – či spíše převyprávění tohoto článku je poněkud paskvilní – zamotal obě rostliny do jednoho jediného spojeného druhu.

  Více o Annoně ostnité zde:
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Annona_muricata

  Latinské názvy zde:
  Annona muricata (Annona ostnitá)
  Annona squamosa (Anona šupinatá)

  Na slovenském Internetu jsem našel jen stejné a nebo podobné paskvily překlady, takže zde ještě jeden odkaz do Česka:
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1840-prirodni-zabijak-rakoviny-ktery-je-10000-silnejsi-nez-chemoterapie

 10. katka píše:

  pekny den,,ja som si to objednala vo velkosklade zeleniny a ovocia,ties nevedeli a nepoculi o tom ale teras si aj oni objednavaju,,a uz aj iny ludia si to tam chodia objednavat,,je to drahe ,stalo to 50 euro,slo to sem dva tyzdne o odbiednania ale bolo to chutne a zda sa ze mi topomohlo bo mi nic zatial nenasli,som po operacii prsnika a cetecko im nic neukazalo,no teras uz jem druhe to jablko a som spokojna,,asi ozaj to pomaha aj ked lekari krutia nad tym hlavov,,,,

 11. Miska píše:

  Liekoch proti rakovine je veľmi veľa, len ľudia o nich z neznámych príčin nevedia. A ešte často to je aj o psychike.