google27eaa3905ca3fee3.html

576978_463282157045820_1411444737_n

Chodíme roky popri sebe. Stretávame sa na ulici, v práci, v jednej posteli. Sme deti, sme rodičia, či len náhodní okolo idúci. Vedome, či nevedome si hádžeme ľudí do škatuliek. Triedime si ich podľa toho, ako my hodnotíme svet. Jedného do škatuľky s názvom: Namyslená fiflena, Horenoska vovysokých štekloch. Druhého do škatuľky s názvom: Ubiedený starec.

Minule som počúvala prednášku. Dosť často v poslednej dobe používam túto frázu a tak radšej pri jej vyslovení trochu stíšim hlas. Myslím si, že ak ma budú posudzovať podľa toho, koľko prednášok počúvam, pomyslia si, že asi nemám celé dni čo robiť. Lenže pri tom, ako sa preženie ihla zo šijacieho stroja z jednej strany švíku na druhý je pár sekúnd času, aby som prepla mozog a započúvala sa do múdrych slov, ktoré vychádzajú zo sluchátok.

Tak tá minulá prednáška bola s pani psychologičkou pre malé detičky. Povedala veľa múdrych slov. Tak veľa, že som sa opäť musela vrátiť v myšlienkach do detstva. Hlboký socializmus, keď bál sa človek povedať svoj názor a ak chcel prežiť bez straty desiatky bol radšej ticho. Nikomu sa nezveroval so svojimi pocitmi, nikoho sa nepýtal na jeho názor a už vôbec nediskutoval s deťmi o tom, čo si myslia oni. Výchova sa obmedzila na: “ Vynes smeti“. „O ôsmej budeš doma“. “ Čo bolo v škole „… to v tom lepšom prípade.

A tak sme vyrastali a nevraveli sme o svojich citoch o svojich potrebách. Boli sme naučení skrývať svoje pocity. Chodili sme jeden okolo druhého a žili sme v duchu Socialistického realizmu. Íha … ako to pekne súdruhovia nazvali. Realita je realita, oko vidí, nie je …

Dnes ideme po ulici a hodnotíme podvedome ľudí. Vedome, či nevedome sa uhýbame páchnucemu bezdomovcovi, civíme na drahú kabelku a v mysli nám prebehne veta …

Položme si otázku: “ Ako dokonale dokážem rozpoznať, aký človek je? Čo sa v ňom naozaj skrýva? „ Hodnotíme všetko a všetkých podľa úrovne nášho vedomia a poznania. Je to zložité. Myšlienky každého človeka sa v hmotnej úrovni prejavujú ako jeho činy. A človek sa neustále vyvíja. Hodnotí situáciu vonku a vo vnútri seba a robí neustále korektúry.
Každý však prišiel na tento svet s inou úlohou. Ja sa snažím načerpať čo najviac informácií, aby som pochopila svoje poslanie. Snažím sa pochopiť základy ľudského bytia a jednotlivé role  ktoré hráme v tejto hre nazvanej život. Neposudzujem človeka, podľa toho, aké drahé topánky na nohách má. Rozmýšľam o tom prečo si obul práve tieto.

Tip redakcie Eugenika na knihu:

Marsha M. Lucas – Přeprogramuj svůj mozek na lásku – Neuropsychologička a psychoterapeutka vám príjemným, vtipným a zrozumiteľným spôsobom vysvetlí, ako funguje váš mozog vo vzťahoch. Lepšie tak pochopíte, ako ste dospeli k svojim súčasným vzťahovým vzorcom, a naučíte sa, ako si svoj mozog účinne preprogramovať. Zistíte, aké vnútorné pochody nám vlastne prebiehajú v mozgu; ako si výrazne zlepšiť schopnosť nadväzovať a pestovať uspokojivé vzťahy; čo stojí za chorobnou úzkosťou zo záväzkov – to všetko doplnené množstvom príkladov zo života a praktickými návodmi. S pomocou uvedených návodov a meditačných cvičení dokážete zmeniť navyknuté reakcie vo vzťahoch, založené na strachu; vybudovať si emočnú odolnosť; užívať si krajšie milovanie; pochopiť a zlepšiť svoje prežívanie lásky.

Ukážka: Vraťme se nyní zpátky k Julii. To, že intelektuálně chápala souvislost se svými zážitky z dětství, bylo dobré, ale nestačilo to. Poté, co jsme probrali dilema, které měla v mozku uložené, proč u ní dochází ke zkratu a není schopna zůstat ve vztahu, začala s pravidelnou meditací na všímavost. Julia pociťovala postupné a trvalé zlepšování. Dokázala se ve vztazích správně rozhodovat, místo aby z nich v panice prchala. Po roce přijala Gregovu nabídku k sňatku.

Pôvodná cena: 9.20 EUR, Naša cena: 7.36 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.84 EUR

228988_10151575003007386_331003685_n

(Prečítané 929 krát, 1 dnes)

One Response to Tak málo sa poznáme

  1. smrad@smrad.sk píše:

    Myslim ze netreba vobec rozmyslat ani o tom preco si obul prave tieto topanky. Su to jeho nohy. Premyslat o tom netreba…ale ak to chces vediet rovno sa treba opytat.