google27eaa3905ca3fee3.html

energiamyslienok

Myšlienky sú energia. Nikdy nekončiaca energia. Sú rýchlejšie ako svetlo. Každý deň, mesiac, rok, celý život tvoríš myšlienky. Celý svoj biedny život míňaš energiu nekontrolovateľných myšlienok. A čo je horšie, negatívnych myšlienok. Zamoruješ nimi okolie. Škodíš sebe a ostatným. Neuvedomuješ si to. Nemôžeš si to uvedomovať. Pretože spíš. Si živá mŕtvola.

Energia je svetlo. Vesmír je svetlo. Ty si svetlo. Svetlo sú všetci ostatní. Myšlienky sú svetlo. Myšlienky všetkých je nekonečné množstvo svetla. Neustále plytvame svetlom. Plytvame energiou myšlienok. Nezdá sa to, ale ak prestaneme míňať energiou myšlienok, prestaneme míňať energiou Zeme.

Stretnutia ľudí, rodín, priateľov. Stretnutia v spoločnostiach, kde ľudia tárajú dookola o tom istom. Stretnutia na ktorých míňajú energiu. Ľudia netušia, že svojou spoločnou komunikáciou, rozhovormi, denne míňajú svoju energiu. Nevedia o tom. A keby aj vedeli, nebudú chcieť a nebudú môcť ostať v tichu, v meditácii a energiu prijímať. Myseľ, z mysle vytvorená osamelosť a spoločnosť (ostatní ľudia) im v tom zabráni. Čokoľvek čo počas dňa, počas celého svojho života robíš, je míňanie energie. Posielaš ju zo seba von. Nevieš čo je to prijímať. Preto nemôžeš spoznať rozdiel. Celý svoj život len vydávaš, míňaš. Nikdy neprijímaš. Ale to je v poriadku. Nikto ťa to nenaučil. Pokiaľ je človek zdravý a šťastný, netuší čo je to choroba a smútok. Takže ak len míňaš, nemôžeš vedieť čo znamená prijímať. Koniec koncov, všetky zmysly idú von. Z tvojho stredu k okraju. Očami vidíš objekty, sluchom počuješ zvuky, hmatom sa ťaháš za predmetmi. Čuchom ideš za opojnou vôňou, ťahá ťa to za chutným jedlom. Telesné pôžitky.

Zastav sa. Sadni si a nehýb sa. Stíchni. Prestaň tárať a míňať. Bude to pre teba zo začiatku ťažké a zložité. Prešibaná, tebe vládnuca myseľ začne protestovať: ,,Nerob to. Prečo nečinne sedíš? Aký to má význam? Choď niekam, rob niečo. Čo po tebe ostane? Vytvor niečo. Lenivec. Čo si to za človeka?

Ak prestaneš vydávať energiu, nastane opačný proces. Začneš ju prijímať. Začne prúdiť do teba. A tu vzniká problém. Spoznáš silu svojich myšlienok, ktoré v tvojej tichosti a nečinnosti znásobia svoju energiu. Budeš z toho nervózny. Budeš sa triasť. Vybuchneš.

Na začiatku je ťažké využiť energiu mysle . Postupne, častým opakovaním, pravidelnosťou sa to naučíš. Každý kto chce sa to naučí. Ale ak nevieš, alebo nechceš byť ticho, ak nevieš nečinným sedením nechať voľne prúdiť energiu svojich myšlienok a využiť ju vo svoj prospech, tak radšej rob. Maľuj, športuj, vytváraj hudbu. Áno. Radšej tvor a míňaj energiu. Ale na dobré veci.

Ak sa pozrieš na život nestranne ako tichý pozorovateľ, uvedomíš si, že je úžasne jednoduchý. Pochopiteľne, dokážeš to len v prípade, ak tvoja inteligencia nespí. Ak si bdelé, kryštalické vedomie. Ale keďže to tak nie je, tvoja absolútne vládnuca myseľ robí tvoj život čo najviac zložitým. Myseľ vytvára možnosti. Nekonečné množstvo možností, ako ho čo najzložitejšie žiť a ako ho robiť zložitý iným.

Taká je momentálna úroveň vedomia ľudí na tejto planéte. Netušia, že zložitosť mysle ich ovláda. A netušia, že myseľ sú oni.

Niekto by sa vyjadril: ,,Hlupáci“. Páči sa mi to slovo. Ale len hlupák povie o inom, že hlupákom je.

Ja s ľuďmi súcitim. Pretože NEVEDIA. SPIA. Spia a myslia si, že sú hore.

A zase tá myseľ. 🙂


Súvisiace články:


(Prečítané 1 013 krát, 1 dnes)
 

One Response to ENERGIA MYŠLIENOK

  1. Ekológia píše:

    Veľmi dobrý článok.