google27eaa3905ca3fee3.html

e-mail-65927_960_720Čas od času sa mi takéto udeje. Niekto si jednoducho privlastní moje diela, na ktorých som pracoval niekoľko dní, či týždňov. Ba nájdu sa aj experti, ktorí sa rozhodnú moju prácu ešte „vylepšiť“ tým, že ju podľa svojho „vkusu“ osekajú a napokon dokonca očakávajú, že im za to budem vďačný. Divné? Ale kdeže, pomerne častý jav.

To, že si niekto moje video stiahne, alebo ho zdieľa na svojej stránke, by bolo pre mňa úplne v poriadku, keby sa zopár maniakálnych „sťahovačov“ nerozpakovalo tieto videá zverejňovať pod vlastným menom či pseudonymom, dokonca neváhajú vystrihnúť názov a titulky a zvyčajne uvedú moju prácu pod nejakým prihlúplym či bulvárnym názvom. A zabudnite na to, že by čo i len uvažovali o tom, že uvedú originál zdroj, o hyperlinku ani nehovoriac. Poniektorí borci si posťahované videá cez reklamu ešte aj monetizujú!

Spravidla títo nešťastníci nedokážu vytvoriť niečo vlastné a hodnotné, schopní sú prinajlepšom reflektovať veci okolo a prinajhoršom, no, na to ani radšej nechcem myslieť. Zaujímavé pritom je to ich priam mesiášske presvedčenie, že oni vlastne len šíria dobré veci, aby sa dostali medzi pospolitý ľud. Na to, že sa to autorom vôbec nemusí pozdávať, alebo že nejaké dielo svojimi úpravami môžu zohyzdiť, vo svojej zaslepenosti ani len nepomyslia. Krásne sa títo „páchatelia dobra“ potom demaskujú vo svojich rozhorčených komentároch a emailoch, keď ich žiadam o stiahnutie mojich videí. Niektorí sa nakoniec uchyľujú až k invektívam a vyhrážkam, ako sa môžte dočítať nižšie. Dosť ma to škrie, hlavne teda tie zásahy do autorského diela; a aj keď je to boj s veternými mlynmi, tak zvyknem občas zabojovať o stiahnutie najmä týchto zohyzdených videí aj cez oficiálne páky youtubu, vimea, či podobných stránok.

Tu, ako príklad, uvádzam kompletnú verejnú konverzáciu s jedným takýmto „majstrom“. A aby som vás uviedol do obrazu, jedná sa o stiahnutý, a dosť nešťastne poprestrihovaný, bez vedomia autora a ľudí na obraze uverejnený video-rozhovor, ktorý sme natočili s jedným z mne najmilších ľudí, s hudobníkom, novinárom, spisovateľom a všestranne nadaným človekom, nebojím sa povedať polyhistorom, či ako on hovorí, s vedomcom, Mirom Žiarislavom Švickým. Téma je priam liturgická, Žiarislav parádne rozohnený a vôbec nešetrí „svätcov“ Cyrila a Metoda. Originál video TU, vtipný pokec pod oným zjazveným videom tu:

Jaro Pavliga

To vám nie je trápne ukradnúť moje video a ešte z neho vystrihnúť začiatok, aby nebolo jasné odkiaľ to je? A ešte si dáte meno Shamanism. Vy máte tak ďaleko k šamanom a šamanizmu, asi ako Cyril a Metod k Ježisovi. Úbohé

Shamanism

Zdravím Vás pán Pavliga. Svoj komentár ste napísali 22. 12. ešte v podstate slnovratový deň. Bolo by dobré kedy ste aspoň v týchto dňoch zachovali pokoj a dobrú náladu. V prvom rade sa hneváte úplne zbytočne. Na Vašom mieste by som bol rád, že niekto toto video šíri. Úvod som nevystrihol z takého „zlomyseľného“ dôvodu ako sa domnievate Vy, ale s dôvodu, že pri tom dlhom rozvláčnom úvode aj prejde chuť ľudí to video pozerať. Ďalej celkovo tieto moje videá sú viacmenej súkromné a majú veľmi nízky počet pozretí cca takých 30-40 pozretí. A práve toto video asi nejaký človek nejakého viac sledovaného ezoterického serveru spropagoval a preto to má viac pozretí a preto ste sa o tomto videu dozvedeli aj Vy. Nič z tohoto videa nevyplýva, že by som si toto video nejak autorsky privlastňoval a nemal som to ani v úmysle. V každom prípade som do popisku videa práve teraz dopísal autorstvo „Eugenika. TV“, tak už nemáte byť prečo nespokojný.

Jaro Pavliga

Neskutočné, namiesto toho aby ste sa mi ospravedlnil, idete ma ešte poučovať! Vám asi nič nehovoria autorské práva, že? Plus ešte zasahovanie do samotneho diela a šírenie bez súhlasu autora. Vy človeče nemáte ani elementárnu slušnosť sa opýtať, či je to možné zdieľať. Email na stránke nájdete za 10 sekund, ak by vám to nebodaj napadlo. K ďalšej slušnosti patrí sa aspoň podpísať, nech viem s akým šamanom mám do činenia. Tieto „vaše“ videa nie sú ani viac ani menej súkromne, úplne ste mimo človeče, veď dokonca píšete, že ste ten úvod vystrihol pre ľudí. Nie, nie som rád, že to video šírite. Ešte s tým bulvárnym názvom. Vy si asi myslíte, že Žiarislav je tiez celý šťastný, že mu šírite video. Nie, nie je. Včera som s ním volal, on je extrémne citivý čo sa týka videí. Ja sám som niektoré moje vlastné videa s ním stiahol z youtubu, lebo sa mu nepáčili. Takže vás týmto žiadam o stiahnutie oboch mojich videí z vášho konta. Ináč vás nahlásim Vimeu za porušenie autorských práv

Shamanism

Pán Pavliga: bohužiaľ nejakí bežný priemerný ateista je na vyššej duchovnej úrovni a bližšie k Absolútnu ako mnohí mnohí namyslení a nadurdení ezoterici. Bohužiaľ vyfarbili ste sa a to veľmi negatívne aký ste človek, keď sa bez akýchkoľvek adekvátnych dôvodov rozčuľujete a hneváte. Ako som už hovoril, skôr by ste mohli byť rád. Nemyslím si, že by sa toho videa týkali autorské práva, ale môj brat je právnik tak sa ho môžem opýtať. Pokiaľ viem, aby sa na pôvodné video sa autorské právo nevzťahuje – ono si to vyžaduje dosť zložité behanie po úradoch aby ste si to platne licencovali. Znak „©“ Copyright , tak to si myslím že nestačí na to aby sa na to vzťahovali platné autorské práva. V každom prípade ak by ste bol od začiatku slušný a ospravedlnili sa mi za Vašu aroganciu, s radosťou by som vyhovel Vašemu prianiu. Tiež ak by mi Žiarislav osobne požiadal o stiahnutie tohoto videa, tak by som mu vyhovel. Ďalej sa mi nezdá slušné, že tu verejne prezrádzate o Žiarislavovi citlivé, intímne a nepríjemné informácie, že ste mu stiahli videá

Jaro Pavliga

S vašou vetou o priemernom ateistovy úplne súhlasím. Nikdy som sa nepasoval do role ezoterika, vaša zlomyseľnosť mieri úplne vedľa. Ale čo napokon čakať od zakomlexovaného šaša a zlodeja, ktorý nie je ani natoľko chlap aby sa predstavil. Ale i tu vidieť priepastný rozdiel medzi nami, keďže ja na požiadanie osoby, ktorá je na zázname, nemám problém stiahnúť video, na ktorom som pracoval x hodín. Na rozdiel od vás, čo si myslíte, že ľudia budú chrochtať blahom zato, že kradnete ich duševné vlastníctvo. Nuž sám ste sa rozhodol.

Napokon, keď som ho nahlásil, mi došiel tento vtipný osobný email:

Pán Pavliga zmiloval som sa nad Vami, vážte si to

Ja som ten človek , ktorému ste nahlásili videá. Videá mi najprv zmazali a potom po mojom odvolaní po skončení dovolenky znovu obnovili. Chvalabohu, dobro, pravda a spravodlivosť zvíťazili!!!

Rozmýšľal som, že by som zverejnil na serveroch s vysokou návštevnosťou tie vaše nedôstojné komédie, plné neopodstatnenej zlosti, nenávisti. Ak by som to zverejnil, to by bolo pre Vás veľmi ponižujúce a nikdy nebudete mať pokojný spánok. Je neuveriteľné ako dokáže byť známy ezoterický človek takto švihnutý a zlý. Zmiloval som sa nad Vami!!!! – buďte veľmi rád, že som sa to rozhodol nezverejniť. Ale ak budete do mňa znovu rýpať a provokovať, nebudem váhať tú našu diskusiu zverejniť!!!!!!

Je neuveriteľné, že na miesto toho, aby ste boli vďačný, že Vám šírim videá, na miesto toho aby ste mi poďakovali, ešte na mňa zlostne útočíte.

A keď ide o videá samotné, tak ich autorstvo má Žiarislav, nie Vy – písal som si s ním a viem ako to je. Vy sa nemáte čo do toho starať!!!! (tak to vyplýva s autorského zákona). Dopustili ste sa pán Pavliga porušeniu zákona, že ste neoprávnene vystupovali v Žiarislavovom mene, ktorý má autorstvo. Autorstvo si nesmiete pripisovať k sebe ak ho nemáte a nemáte ho, má ho Žiarislav. Za takáto počínanie Vám hrozí pokuta do 500 EUR, zatiaľ som nenahlásil SOZe, nechcem byť udavač. Oboznámil som Žiarislava aj s Vašimi nedôstojnými komédiami.

Ste naozaj drbnutý, neetický a zlý človek pán Pavliga. A či sa vám to páči alebo nie, ja som video šíril v súlade so Slovenským autorským zákonom!!! Slovenský zákon dokonca nevyžaduje ani uvedenie zdroja, ak ide o dielo edukačného alebo informačného charakteru – čo oboje videá boli.

A ak ma budete aj naďalej provokovať, tak Vás nahlásim  SOZe a budete platiť pokutu!!! Zmiloval som sa nad Vami pán Pavliga, veľmi si vážte moju dobrotivosť a láskavosť k Vám.

Milan G.

(Tu, v súkromnej komunikácii sa konečne aj podpísal celým menom, asi aby mi nahnal strach 🙂 , ale nebudem ho tu strápňovať uvedením celého jeho cteného mena, dosť sa neborák strápnil sám. A možno sa nám v komentári pod týmto článkom sám podpíše. Nechajme sa prekvapiť)

Nuž poraďte priatelia, čo robiť? Dá sa vysvetliť niečo človeku, ktorý má chce udať za vec, ktorú robí on sám? Smejem sa a smejem a krútim hlavou v akých virtuálnych svetoch to ľudia žijú. Pochopí, keď mu odpíšem, že som spolu s moderátorkou Erikou a vydavateľstvom Eugenika výhradným držiteľom práv všetkých našich videí a že ani Žiarislav, ani nikto z ozaj mnohých, s ktorými sme robili rozhovory, nemá žiadny nárok na autorstvo? Pochopí táto bytosť, že byť na obraze automaticky neznamená vlastniť autorské práva? Uverí, keď mu napíšem, že tieto naše videá netočíme za honoráre, ani na objednávku, teda nikto z hostí si nerobí nárok na vlastníctvo týchto videí? Pochopí tento podivín, že SOZA s týmto nemá nič, ale ozaj nič spoločné? Pochopí, že nemám najmenší problém so zdieľaním mojich videí? Pochopí, že to môže niekoho bolieť, ak mu zmrzačíte dielo? Pochopí niekedy tento typ ľudí, že sa správajú grobiansky?….

Myslím to vážne, poraďte mi, či a čo mu mám odpísať. Ja ozaj neviem. Hoci to nie je nejaký idiot, tak raz neviem ako to naformulovať tak, aby ma pochopil. Alebo aspoň sa snažil pochopiť, že človeku môže ublížiť, ak mu niekto doserie jeho prácu. Môžbyť má tento típek 20 rokov a jeho urazená ješitnosť a neskúsenosť mu zatemňujú myseľ až natoľko, že sa začne vyhrážať. Vcelku by ta infantilnosť aj zapadala do spôsobu komunikácie: keď napíšem – máte tak ďaleko k šamanizmu ako… on odpíše – máte tak ďaleko k absolútnu ako…, ja sa čudujem, že sa nevie ospravedlniť, on vzápätí žiada ospravedlnenie, napíšem, že ho nahlásim, on sa vyhráža nahlásením atd. Také nedospelé a navyše patetické myslenie – ste zlý, zlý, zlý Pavliga, nebudete pokojne spávať, budete platitť pokutu, ale zmiloval som sa nad vami!!!!!!!!!!!!!!!!!! (20 výkričníkov mi tam navyše pribalil)

Čo s tým? Je to celé smiešne, ale je mi to aj ľúto nechať tak. Napriek všetkým tým invektívam je pravdepodobné, že ten človek chcel šíriť dobré veci, akurát nechápe, že takto sa to nerobí. Chjaj..

P.S. Chvalabohu, dobro, pravda a spravodlivosť zvíťazili!!! 🙂 Tie znetvorené videá sú vymazané.

P.P.S. Práve som v jeho profile, kde je asi 40 rôznych skade-tade posťahovaných a poprestrihovaných videí, našiel jedno, ktoré som nielen točil, strihal, ale dokonca nadaboval. Ta-dá!

Mimochodom všetko dobré do nového roka prajem všetkým, ale ozaj všetkým 😉


Súvisiace články:


foto: pixabay.com/


(Prečítané 343 krát, 1 dnes)
 

3 Responses to Na internete to tak chodí, že vlastne máte byť rád, ak vás zlodej neudá

  1. Ladislav Szajkó píše:

    Všetky moje skúsenosti so slovenskými shalamanmi ma vedú k presvedčeniu, že shalamanizmus je vynikajúca praktika, najmä ak človek potrebuje pozdvihnúť hladiny vlastnej pýchy. Rastie to rýchlejšie než steroidy na bicepsy.

  2. Ladislav Szajkó píše:

    Rýchlejšie než bicepsy zo steroidov. Ono vec sa má tak, že najprv je človek, potom anjeli, potom trón Boha, potom niekde ďalej v hĺbke vesmíru Chuck Norris (či Boris?) a Aštar Šeran, potom sú Čierne Diery a vlastne až za hranicami samotného Vesmíru, mimo Neho, prebýva Oko Slovenského Shalamána…. kým Boh, Aštar, či Chuck, keď sa nado mnou zmilujú, mi to nepotrebujú dať najavo (ale to len preto, že sú príliš submisívni), Shalamán Slovenský mi povie: Zmiloval som sa nad tebou, človek úbohý, na, tu máš môj balíček pocitu viny G5 (Guilty5).

  3. Ladislav Szajkó píše:

    Páči sa mi pragmatický prístup k plagiátorstvu úspešných podnikateľov, s ktorými je rozhovor na konci tohto článku http://finweb.hnonline.sk/ekonomika/833114-kultovu-cukraren-nestopli-ani-komunisti