google27eaa3905ca3fee3.html

Darčeky podľa horoskopu berte ako inšpiráciu, stále platí, že každý darček darovaný zo srdca je aj srdečne prijatý. A že kniha vie byť originálny vianočný darček sa môžte presvedčiť v každom dobrom kníhkupectve, kde majú knihy od vydavateľstva Eugenika 🙂

Darčeky pre Barana

Narodení v znamení Barana milujú prekvapenia. Sú vždy plní optimizmu a energie a každé Vianoce sú pre nich príležitosťou na zábavu. Pri pohľade na balíčky, škatuľky a mašličky sa aj v najstarších Baranoch prebúdza duša dieťaťa. Musia okamžite darčeky rozbaliť, vyskúšať si ich a nájsť pre ne často originálne použitie. Vydávajú výkriky radosti a celý večer ukazujú svoju spokojnosť. Z kníh majú najradšej knihy plné napätia a dobrodružstva. Nepohrdnú ani dobrým cestopisom, ale rýchle autá a motorky ich fascinujú, aj v knižnej podobe.

TIP pre Barana – Dan Millman – Cesta pokojného bojovmíka. Všetko je ovládané našou mysľou, že všetci máme neobmedzený potenciál a že náš život je nekonečnou cestou. Toto učenie je podané formou čiastočne autobiografického, čiastočne fiktívneho príbehu. Na začiatku sa mladý športovec Dan stretáva s tajomným starším mužom zvaným Sokrates, ktorý sa stáva mladíkovým duchovným učiteľom. Táto kniha je dnes už klasikou.

Darčeky pre Býka

Narodení pod znamením Býka poznajú cenu každého daru. Milujú darčeky a celebrujú ich dávanie aj prijímanie. Pohľad na farebné škatuľky pod stromčekom je pre nich taký úžasný, že sa veľmi neponáhľajú s ich otváraním. Najprv sa dôkladne venujú sviatočným rituálom a potom dôstojne rozväzujú mašle. Radi čítajú o bohatstve, luxuse, romantickej láske a historické romány ich vždy potešia.

TIP – Napoleon Hill – Mysli a zbohatniJe jedna z najvýznamnejších kníh zaoberajúcich sa problematikou individuálneho úspechu v zmysle finančnej nezávislosti i duchovného bohatstva, ktoré nie je možné merať peniazmi. Žiadna kniha, ktorá kedy bola či bude na túto tému napísaná, sa jej nemôže vyrovnať. Bola inšpirovaná Andrewom Carnegiem, ktorý jej autorovi Napoleonovi Hillovi pred mnohými rokmi odhalil princíp svojho úspechu. Nielenže sa Carnegie sám stal multimilionárom, ale urobil milionára z viacej ako dvoch desiatok ďalších osôb, ktorým prezradil svoje tajomstvo. Zdroj svojho zbohatnutia prezradilo Napoleonovi Hillovi ďalších päťsto zámožných mužov. Autor potom strávil celý život bádaním nad tým, ako ich posolstvo odovzdať ľuďom zo všetkých sfér života, ktorí by svoje myšlienky, nápady a organizované plány radi zúročili a premenili na bohatstvo.

Darčeky pre Blížencov

Narodení v znamení Blížencov berú darčeky ako sympatický zvyk, ale určite nie samotný zmysel Vianoc. V poslednej chvíli si spomenú na darčeky pre blízkych a v panike sa ponáhľajú nakupovať. V konečnom dôsledku kúpia to, čo by najviac chceli dostať sami. Ich vlastný vkus pritom podlieha veľkým zmenám. Z kníh uprednostňujú staré antické filozofické spisy. Knihy aforizmov a rozvoja osobnosti

TIP – Rabíndranáth Thákur – Naplnění života. Známy autor sa zaoberá základnými otázkami ľudskej evolúcie – odvekým problémom ako nájsť rovnováhu medzi aktívnou snahou ľudstva zlepšovať svoje materiálne podmienky a túžbu po pochopení vesmíru. Nie je polemický, hľadá spoločné jadro.

 

Darčeky pre Raka

Raci majú vytríbený vkus, ale súčasne chcú, aby darček, ktorý dostanú bol praktický a splnil aj kritériá výnimočnosti a luxusu. Najmä na Vianoce sú veľmi citliví na romantické obdarúvanie, ktoré znamená aj trocha viac ako splnenie komerčnej povinnosti. Potešíte ich kuchárskou knihou, rodinnými ságami, vtipnými detektívkami, ale aj optimisticky ladenými romantickými románmi.

TIP – Kuchařka podle pěti elementůSkvelá príručka pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o zdravú výživu, ako aj o čínsku medicínu. V prvom rade tu nájdete množstvo receptov. Na konci každého receptu sa uvádza liečivé pôsobenie daného jedla a odporúčania v súlade s princípmi tradičnej čínskej medicíny. Prílohou knihy je prehľadný plagát a abecedný zoznam potravín, kde sa uvádza, k akému prvku potravina patrí a aký má tepelný účinok.

Darčeky pre Leva

Levy zbožňujú dávať aj dostávať darčeky. Nezabudnú na nikoho z rodiny a priateľov a výberu darčekov venujú veľkú pozornosť. Krúžia po obchodoch a snažia sa odhadnúť cudzie túžby. Vedia sa tešiť z radosti iných a sú pyšní, že práve oni našli taký skvelý dar. Poteší ich akákoľvek kniha, ak to nie je jediný darček, ktorý ste pre nich pripravili.

TIP – Haanel Charles Francis – Majstrovské ovládanie mysliAutor ponúka praktickú metódu sprevádzanú praktickými cvičeniami a poučnými príkladmi. Jedná sa o „návod na použitie“ pre silu, ktorá sa skrýva v našom vlastnom vnútri a dokáže konať zázraky. Myšlienky tu uvedené v sebe spájajú prvky východnej filozofie a západnej vedy. Hoci kniha bola napísaná okolo r. 1910, jej posolstvo je nadčasové. A tiež sa dá povedať, že sa jedná o originál, ktorý mnohí ďalší autori s väčším či menším talentom skopírovali.

Darček pre Pannu

Darček pre Pannu by nemal byť iba pekný, ale aj praktický. Ľudia z tohto znamenia majú najradšej jednoduché a elegantné veci bez nepotrebných ozdôb a doplnkov. Darčeky sú pre nich prejavom starostlivosti, ale nemajú radi, ak sú príliš extravagantné. Panny si cenia kvalitu predmetov a ich solídnosť. Kuchárske knihy, knihy o zdraví, o bylinkách a všetky texty, ktoré sa dajú preniesť do praxe.

TIP – Vonné tyčinky a jiné aromatické látkyExistuje množstvo publikácií o aromaterapii, ale nie výslovne o vonných tyčinkách, ktoré sú pritom u nás najpoužívanejšie. Máte možnosť dozvedieť sa, aký účinok má a na aké účely je vhodná určitá vôňa či zmes, nájdete tu námety na vlastné malé rituály s konkrétnym zámerom, a ak patríte k domácim kutilom či alchymistom, objavíte dokonca presný návod na výrobu vlastnej vonnej zmesi! 

 

Darčeky pre Váhu

Narodení v znamení Váh milujú prekvapenia a darčeky. Dokonca aj vo vyššom veku netrpezlivo otvárajú balíčky a úprimne sa tešia z každej drobnosti. Vyberanie darčeka pre Váhu je číra radosť, pretože sú presvedčené, že darček vôbec nemusí byť potrebný ani praktický. Kupujúci teda môže popustiť uzdu fantázii, ale nemal by zabudnúť na jedno: dobrý darček musí byť veľmi pekný a elegantne zabalený. Váham záleží aj na tom v akom obale a s akým výtvarným riešením je poňatá kniha, ktorú dostali. Milujú vzácne a drahé knihy, alebo knihy o výtvarnom umení, či o hudbe.

TIPOSHO – TvořivostV tejto inšpirujúcej knihe Osho vysvetľuje, čo je to tvorivosť. Tvorivosť nemusí byť nevyhnutne spájaná s umeleckou tvorbou – jedná sa skôr o vnútorný stav, o spôsob, akým sa venujeme akejkoľvek činnosti. Byť tvorivý znamená tešiť sa zo života a prežívať všetko nanovo, sviežo, nezaťažene. Tvorivý človek miluje to, čo robí, a nestará sa o to, či sa dočká uznania a úspechu.

 

Darčeky pre Škorpióna

Škorpióni majú radi originálne a zvláštne veci. Aj keď sa im väčšinou podarí predčasne odhaliť úmysly blízkych, predstierajú, že sú prekvapení a tešia sa z každého daru. Nesnívajú o drahých, ale o výnimočných veciach. Darček pre Škorpióna nemôže byť obyčajný a dostupný pre každého. Aj v oblasti literatúry majú zvláštny vkus. Najprijateľnejšími motívmi sú sex, umieranie a znovuzrodenie. Milujú aj knihy o mágii a astrológii.

TIP – Schulman Martin – Astrologie sexualityJeden z najlepších astrológov súčasnosti pútavo popisuje dynamiku celého procesu fungovania sexuality jedinca, od prvotného pociťovania sexuálnej energie až po možné naplnenie, na základe vzťahov medzi planétami. Nejde o nijakú bežnú interpretáciu aspektov, ale o svojráznu schému. Hlavnou časťou knihy je analýza domov horoskopu.

 

Darčeky pre Strelca

Ideálny dar pre Strelca by mal byť zábavný, pretože Vianoce sú podľa ľudí narodených v tomto znamení časom radosti a zábavy. Strelci radi rozdávajú darčeky, často vydajú majetok na obdarenie ľudí, ktorých ľúbia. Sami sú neobyčajne dojatí každým darčekom a drobnosťou, ktorý nájdu pod stromčekom. Z kníh odporúčame všetku zábavnú literatúru a rozprávky.

TIPCigánske kartyPraktická príručka pre prácu s cigánskymi kartami. Význam kariet a ich kombinácií – prítomnosť, budúcnosť, vzťahy, práca, zdravie, osobnosť, vnútorný rast, rada. Stručný prehľad významu jednotlivých kariet – celkový význam, zdravie, charakteristika osôb. Formy výkladu – 5 možností.

 

Darček pre Kozorožca

Kozorožce sú pracovití a šetrní ľudia, ale počas sviatkov chcú oddychovať a zabávať sa. Preto vyťahujú tajné finančné rezervy a kupujú blízkym vysnívané darčeky. Aj napriek bežnej mienke o nich vedia byť štedrí a srdeční. Sami takisto radi dostávajú darčeky a sú veľmi dojatí, že na nich niekto nezabudol a obdaril ich. Radi čítajú životopisy, knihy o podnikaní, kariére a peniazoch.

 TIP – V súčasnosti sa i v duchovnej oblasti veľmi veľa hovorí či píše o bohatstve. Na túto tému sa vyjadruje aj známy ruský autor Anatolij Nekrasov – psychológ, filozof, odborník na partnerské a medziľudské vzťahy. Tvrdí, všetci ľudia na našej jedinečnej planéte môžu zbohatnúť, lebo cesta k bohatstvu sa v tejto dobe otvorila naozaj pre všetkých. Lenže je tu jedna podmienka: treba začať inak myslieť, inak vnímať okolitý svet aj seba samého. Kniha rozoberá postoje ľudí k práci, peniazom a ďalším dôležitým hodnotám, pričom zaujímavé súvislosti nachádza v rodinných vzřahoch. Vysvetľuje, čo je pre nás deštruktívne a čo naopak vedie k úspechu, šťastiu, zdraviu, tvorivosti a bohatstvu v širokom slova zmysle. Kúpite TU

 

Darček pre Vodnára

Vodnári berú vianočné obdarúvanie ako dobrú zábavu a často sa kvôli tomu vystavujú pobúreniu celej rodiny. Sú majstrami v nachádzaní smiešnych vecí a vtipných vianočných pohľadníc. Sami takisto očakávajú, že dostanú výnimočné vianočné dary. Hodnota daru má pre Vodnára až druhotný význam. Počíta sa nápad, pretože dobrý dar pre Vodnára by mal byť moderný a netuctový. Ak im darujete vlastnoručne zostavený almanach rodinných udalostí doplnený vtipnými záložkami so zložených euro bankoviek a vlepeným zrkadlom, neurazia sa.

TIP – Arntz William/Chasse Betsy – Čo my len vieme!? (Co my jen víme) + DVDKniha zhŕňa najnovšie vedecké poznatky svedčiace o tom, že naša skutočnosť je ovplyvňovaná našimi zámermi a hmote vládne myseľ. Nájdete tu zrozumiteľne podanú podstatu kvantovej fyziky aj súhrn najnovších poznatkov z neurológie, výskumu mozgu, vedomia a ľudskej psychiky. Rozhovory s vedcami a mysliteľmi, fascinujúce experimenty, otázky na zamyslenie a podnetné úvahy.

Darčeky pre Ryby

Ryby milujú sviatočnú atmosféru. Túžia sa radovať a sviatkovať do vôle a každý darček považujú za splnenie svojich detských túžob. Darček pre Ryby však musí byť obklopený aurou istej tajomnosti. Predstavitelia tohto znamenia si najviac cenia výnimočné predmety, zhotovené na objednávku. Najkrajšie darčeky si pamätajú celé roky a majú ich vystavené v byte alebo dome. Pre Ryby je veľmi dôležitou súčasťou Vianoc aj pekný obal a spôsob odovzdania darčeka. Historické romány a knihy z oblasti rozvoja osobnosti, rovnako ako rozprávky, mytológia a veda, ak sú v luxusnej úprave ich vždy potešia.

TIP – Tichoplavovi Vitalij a Taťjana – Neomezené možnosti člověkaV knihe nájdete šokujúce objavy vedcov z celého světa (napr. akými zdrojmi disponuje ěudský mozog, aký je zmysel energetického systému organizmu), pričom väčšina z nich bola potvrdená aj experimentálne a fyzikálne objasnená. Dozviete sa pravdu o filipínskych liečiteľoch, o časopriestorových fenoménoch aj o biopoli.


Novinky vydavateľstva Eugenika nájdete TU – eugenika.sk a TU – www.eugenika.cz


Aký je najlepší darček pod takýto vianočný strom? 🙂


Súvisiace články:


(Prečítané 3 325 krát, 1 dnes)

Comments are closed.