google27eaa3905ca3fee3.html

Nemusíme sa vracať späť, aby sme našli stratenú múdrosť, ani sa rútiť vpred, aby sme našli lepšiu budúcnosť. Stačí, ak nájdeme svoj vlastný stred rovnováhy a harmónie v prítomnom okamihu.

Z tejto indiánskej múdrosti kmeňa Hopi je jasné, že svoje zdravie nosíme v sebe. Na prevenciu pred chorobami vznikli počas vývoja ľudstva rôzne techniky, ktoré pomáhali človeku hľadať svoju vnútornú rovnováhu. Dnes tieto techniky nazývame podpornou terapiou. Medzi ne radíme artterapiu, muzikoterapiu, dramatoterapiu, biblioterapiu, ergoterapiu, pracovnú terapiu, pohybovú terapiu, terapiu hrou, autogénny tréning, relaxačné cvičenia, Silvovu metódu, meditácie, chromatoterapiu, vizualizáciu, aromaterapiu, hydroterapiu, hipoterapiu, eurythmiu, metódu RUŠ, ÓM-healing atď. Tieto terapie sa navzájom ovplyvňujú a dopĺňajú. Nie je dôležité poznať ich teoreticky, dôležité je rozhodnúť sa pre niektoré z nich a takýmto celkom príjemným spôsobom pracovať na svojom zdraví.

Eva – 42 rokov bytová architektka:

Bez čhi-kungu si už svoj týždeň neviem predstaviť. Práca s energiami dala môjmu životu nový rozmer. Nikdy som netušila, že sa dokážem zbaviť sennej nádchy. Po pol roku cvičenia neviem čo je alergia. Najskôr som však musela pochopiť, že alergiu vyvoláva skrytá agresivita. Nespokojnosť. Túžba „mať špeciálne podmienky“ pre život. Potom to už bolo jednoduché.(smiech)

Soňa- 40 rokov podnikateľka:

V človeku v istom období vzniká taký čudný stav. Nazvala by som to permanentné napätie. Neviem dokonca, či to nie je strach z utekajúcej mladosti. Kamarátka ma nahovorila na brušný tanec. Je tam fajn partia, hoci mi pri tréningu troška chýba mužská energia. V Turecku brušné tance spočiatku tancovali muži, dnes sa im do toho nechce. Nič, to. V stredu ráno sa už teším na brušák, okrem toho ma tento tanec zbavil myómu. V januári som mala ísť na operáciu, rozhodla som sa odložiť ju na leto, už som ju nepotrebovala. Lekár povedal, že sa myóm asi vstrebal.

Alena – 42- výtvarníčka:

Som veľmi rada, že môžem učiť maľovať aj tie ženy, ktoré si mysleli, že na to treba zvláštny talent. Až pri návšteve mojich výtvarných dielní pochopili, že tu ide o niečo celkom iné. Pri tvorbe sa vám akosi automaticky usporiadajú myšlienky, priority sa radia za seba ako čísla v kalkulačke a človek sa dostáva na kĺb aj najťažším problémom. Vidím ako mi tie ženy dozrievajú pred očami. Ja sama som takto našla svoje poslanie. Zbavila som sa pocitu, že som nepotrebná. Keďže verím, že každý je zodpovedný za svoju nemoc, verím aj v to, že každý je zodpovedný aj za svoje zdravie. Som za prevenciu. Každá doplnková terapia prináša do života nové možnosti.

Peter – 30:

Neveril som, že by niečo ako hodinové spievanie ÓMu mohlo zdravotne pomáhať. Nahovoril ma na to priateľ z Veľkej Británie, ktorý bol u mňa na dva mesiace ubytovaný a už mu chýbalo spoločné spievanie. Tak som na Beskydskej v Bratislave našiel zanietencov ÓM healingu a vydržal som tam s ním hodinu. Priateľ je už dávno doma a ja sa každú stredu teším na „spev“. Vyliečil som si úplne bez námahy vysoký krvný tlak.

Zo všetkých týchto poznatkov mi vychádza, že keď sa rozhodnete vziať svoj život do vlastných rúk, pochopíte, že len vy samy ste pôvodcami svojich problémov a to je cesta za ich vyriešením. Doplnkové terapie vytvárajú nové možnosti riešenia. Nečakajte zázraky!

Zdravotné problémy nevznikajú zo dňa na deň. Je to proces, ktorý začína omnoho skôr, ako sa prejaví na fyzickej úrovni. A niečo, čo dlho vznikalo, nemôže nijakým spôsobom zmiznúť zo dňa na deň.(Hoci aj to sa stáva. Ak sa niekto dvadsať rokov nesprávne stravoval, nezhodí za týždeň prebytočné kilá, vyčistí si pečeň a zníži hladinu cholesterolu. Je to proces a súčasne šanca. Je úžasné, že liečba netrvá ďalších dvadsať rokov. Dôležité je začať. Či už sama alebo pod vedením skúseného terapeuta. Jednou z možností je aj meditácia. Dnes vám ju predstavíme.

Meditácia – je založená na upokojení mysle a jej vyprázdnení od myšlienok.

Keď je „hlava prázdna“ môže sa začať napĺňať liečivými obrazmi, farbami, príbehmi, stretnutiami, toto dobrodružstvo zažíva každý inak, ale vždy je úžasné. O meditácii sa už mnoho popísalo, tí, čo ju nechápu sa snažili argumentovať tým, že nie je vedecky dokázaná. Dnes už je. Americkí vedci dokázali, že meditácia má významný, merateľný vplyv na náš organizmus. Americkí vedci z univerzity v Wisconsin-Madison. Sledovali 41 pacientov, ktorí sa pokúšali o tzv. dbajúcu meditáciu. Je to technika, ktorú vyvinul americký odborník na odbúravanie stresu John Kabat-Zinn a pomáha pacientom zvládať bolesť. Vedci sledovali elektrickú aktivitu vo frontálnej časti mozgu pacientov a zistili, že u tých, ktorí meditovali, bola ľavá polovica tejto časti mozgu aktívnejšia. Pacienti boli pozitívnejšie naladení, miera úzkosti u nich klesla a hladina protilátok vzrástla. Zo štúdie vyplýva, že táto staroveká technika, ktorú na Východe praktizujú už celé tisícročia, posilňuje časti mozgu a imunitný systém a je schopná bez liekov tlmiť bolesť. A práve na boj s bolesťou pomocou meditácie sa sústredili americkí vedci. Výsledky sú podľa nich povzbudzujúce.

Čo sú holistické terapie

V rámci týchto holistických čiže celostných terapií vnímam človeka ako jeden celok, ktorý má fyzickú, emocionálnu, mentálnu a duchovnú úroveň. Nič v človeku neexistuje oddelene od celku. Preto holistického terapeuta zaujímajú celkové reakcie človeka a súvislosti na všetkých úrovniach.

Ak má byť terapia naozaj celostná, nikdy nestačí kvapkať si pod jazyk Bachove esencie, homeopatiká alebo pravidelne dochádzať na masáže, či tréningy. Vždy musíme vyvinúť vlastnú aktivitu a rešpektovať aj ďalšie odporúčania týkajúce sa úpravy stravovania a denného režimu, prípadne celkového životného štýlu. Je na každom z nás, ako a či bude liečba úspešne pokračovať. Dôverujte sebe, dôverujte Vyššej moci a nechajte sa sprevádzať na ceste k plnému životu.

Erika Vincoureková


Knižný tip od vydavateľstva Eugenika:

Prophet Elizabeth Clare – Klíče k duším – Táto malá knižka popisuje praktické kroky, ktoré vám umožnia dosiahnuť nové dimenzie bytia a Božského vedomia. Nájdete v nej kľúče ku svojmu vnútornému Ja v podobe vysvetlení, čo je duša a duch, slobodná vôľa, karma, temnota a svetlo, ako fungujú čakry či ako nám pomáhajú nanebovzatí majstri a anjeli. Ďalšími kľúčami sú modlitby, meditácie a mantry pre rôzne príležitosti.

Pôvodná cena: 7.90 EUR, Naša cena: 6.32 EUR

Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.58 EUR


Súvisiace články:


(Prečítané 1 682 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.