google27eaa3905ca3fee3.html

Mám rada obyčajné príbehy obyčajných ľudí z obyčajného života. Aj toto je jeden z nich. Petrin príbeh, ktorý sa mohol stať hocikomu inému, aj keď sa stal práve jej.

Peťa je mladá žena, matka dvoch malých detí, vydatá, žijúca v klasickom usporiadanom manželstve už nejakých pár rokov. Žiadna výnimka. S manželom sa majú úprimne radi, aj keď láska po rokoch nabrala už inú príchuť.

Peťa mala pred časom veľké zdravotné problémy, bolesti jej obmedzovali pohyb. Keď sme sa stretli, bola už po operácii. Vyzerala spokojne, na to všetko čo zrejme musela prežiť. Keď rozprávala, preciťovala som s ňou jej emócie. Povedala: „Stalo sa mi niečo neobyčajné, ale keď ti o tom budem hovoriť, budeš si myslieť, že je to obyčajné klišé, ktoré na nás vykúka z každého rohu. Naozaj, keby nešlo o osobnú skúsenosť, ktorá bola tak neuveriteľná, že ma úplne dostala, nikdy by som neverila. Ale nečakaj nič svetoborné, je to len niečo o čom môžem hovoriť, pretože sa mi to naozaj stalo.“

Pred časom bola každá, aj jednoduchá domáca práca pre ňu náročná a bolestivá. Bez akejkoľvek pomoci musela zvládať domácnosť, varenie, deti, nákupy, všetko. Okrem toho sa rodina dostala do zúfalej finančnej situácie, pretože kvôli Petriným neznesiteľným bolestiam musela nechať prácu. Paradoxne, prácu, v ktorej asistovala iným ľuďom so zdravotnými a psychickými problémami (Peťa má v natálnom horoskope Slnko v 12. dome v Levovi).

Manžel mal v tom období problémy v práci a domov chodil úplne vyčerpaný a podráždený, čo ich vzťahu vôbec nepomáhalo. Potom prišla ďalšia facka od života. Dostali podmienku vysťahovať sa z vtedajšieho domu, v ktorom bývali 5 rokov, v čase, keď bolo skoro nemožné nájsť nejaké slušné bývanie za rozumný nájom. Hrozilo, že mladá rodina skončí v nejakej úplnej diere, v hroznej a nebezpečnej lokalite, lebo nič slušné si vtedy nemohli dovoliť. Ťažká situácia mladej rodiny, žijúcej v zahraničí. Navyše ju čakala operácia, od ktorej záviselo, že sa opäť bude môcť hýbať.

Petre prestalo chutiť jesť a hrozila jej anorexia (Mesiac opozícia Pluto). K tomu sa pridali problémy aj so spánkom, keďže celé noci premýšľala nad bezvýchodiskovou situáciou. Jej zdravotné aj psychické problémy nemohli skončiť inak ako celkovým zrútením a posledná kvapka bola hádka s manželom.

Peti sa zrútilo úplne všetko.  Poznáte ten pocit, kedy už to nedokážete viac vydržať a zdá sa vám, že jediné východisko z mizérie je smrť? Stáli ste už na pokraji života?

Lenže Peťa si ani toto nemohla dovoliť, pretože má dve malé deti. Neostávalo nič iné len… …vzdať sa, nechať všetko tak a uvidieť čo sa stane, keď všetko ,,pustí z rúk“ a spod kontroly. (Jej Mesiac v Baranovi v 8. dome v opozícii na Pluto vo Váhach v 2. dome sa aj vďaka Levovi v 12. dome prejavuje nízkou sebahodnotou a potrebou ukrývať pred ostatnými svoje pocity a držať ich pod kontrolou)

Nastal absolútny kolaps.

Ale hneď s ním prišlo niečo čo nečakala.

Donedávna zarytá ateistka, schopná pohádať sa o existencii stvoriteľa odrazu prežívala niečo nové.

Úplne prvý a najsilnejší pocit bol – láska. Láska voči všetkému a aj voči sebe čo bol pre ňu dovtedy nepoznaný pocit.

„Cítila som sa milovaná a akceptovaná taká aká som, bez pocitu že by ma niekto súdil a toto isté som cítila voči všetkým.“

Ďalší silný pocit, ktorý zažila, bol pocit vyslobodenia. Bolo to vyslobodenie od vlastných myšlienok, predsudkov voči sebe aj iným. (V natálnom horoskope má silne zdôraznenú tému Merkúr v konjunkcii so Saturnom v Levovi na Ascendente, tému, ktorá stojí nad všetkým a teda celoživotnú výzvu stáť si za svojimi názormi a nekriviť sa pomyselne pred názormi iných, ktorí sú podľa nej vždy múdrejší. Z toho krivá chrbtica.)

Sama to opísala ako  „neskutočne úžasný pocit, keď som to prežívala, povedala som si, že toto musí byť Nirvána :-))“ Cítila sa ako súčasť jedného veľkého celku (nášho sveta), „v ktorom všetko so všetkým súvisí, akoby náš celý svet bola jedna veľká sieť, ktorou sme všetci prepojení ako neuróny v  mozgu. Preto som pochopila, že čokoľvek urobíme, nemá dopad len na nás, ale ovplyvní to veľa iných vecí a ľudí a ani si to vôbec neuvedomujeme.“

Čo ďalšie v tom momente pochopila bolo, že človek nemôže úplne akceptovať a skutočne milovať ostatných, kým nedokáže milovať a akceptovať seba. Ale nie byť egoista.

„Je to iný pocit lásky voči sebe so skromnosťou a pokorou a rešpektom voči všetkému okolo nás.“

Škoda, že ten pocit sa nedá zdieľať a je ťažké ho slovami opísať. Dnes Peťa tvrdí, že ho zažila len vtedy a dnes vníma ako je strašne ťažké dosiahnuť ho opäť.

V tej chvíli konečne odniekiaľ nazbierala silu porozprávať sa od srdca s manželom a ustáť jeho pohŕdavý pohľad nad jej slabosťou. Odrazu nebolo čo viac stratiť, nebolo treba sa báť jeho reakcií a bez negatívnych emócii mu dokázala povedať, čo v sebe tak dokonale ukrývala. Ich rozhovor trval celý deň. Bol to ten najdlhší a najdramatickejší rozhovor za celých 10 rokov, ktoré ich spájali. Aj keď fyzicky si nevládala ani len nabrať pohár vody, jej duša sa dostala z väzenia a opäť začala dýchať.

Na druhý deň ráno, akoby zložila jednu veľkú skúšku, k nej začali prichádzať správičky. Nazvala ich správičkami z neba, pretože prichádzali akoby odnikiaľ a zároveň od niečoho veľkého, všadeprítomného a láskavého zároveň. Počula, alebo skôr cítila ich v sebe. Bolo to také silné a úžasné, že si ich začala zapisovať, aby si ich mohla pripomenúť, keď tento stav pominie. Správičky boli veľmi osobné, ktoré si nechala len pre seba, ale aj také, v ktorých si odpovede nájdu aj ostatní.  Keď sa k tomu teraz po čase vracia, hovorí, že zisťuje, ako veľmi sa od tohto poznania vzdialila, ale vie, že musí nájsť cestu späť. A tak naplní svoj osobný horoskop, ktorý ukazuje, že sem prišla nájsť vlastnú hodnotu. Veľmi jej pri tom držím palce.

*

*

A nakoniec, čo viedlo u Petry a jej manžela ku tejto situácii z astrologického hľadiska? Aspekty, ktoré v tomto prípade tolerujem sa pohybujú okolo 1 stupňa od exaktnosti.

Keď 24. marca 2012 nastal u Petry kolaps, tranzitujúci Neptún v Rybách v 7. dome vytváral skoro exaktný kvinkunx na jej natálne Slnko v Levovi v 12. (spirituálnom, neptúnovom) dome. Zároveň vytváral opozíciu na jej zvýraznenú tému Merkúr konjunkcia Saturn, ktoré má Petra na konci Leva.

Neptúnov tranzit k osobným planétam priniesol so sebou „odosobnenie“ sa a spirituálne zážitky.

Posila prišla aj od tranzitujúceho Merkúru v Rybách, ktorý vytvoril kvinkunx na natálny Merkúr. Tranzitujúci Saturn z 3. domu komunikácie v sextile na natálny Merkúr zároveň pomáhal udržať sa nohami na zemi a pocitu, že sa Petra nezbláznila.

Tranzitujúca Čierna Luna, vytvorila opozíciu na Urán a zároveň konjunkciu na Chirón. Natálnu opozíciu Urán a Chirón aktivoval aj tranzitujúci Mars sextilom a trigónom a Jupiter konjunkciou na Chirón a opozíciou na Urán. Tranzitujúce Pluto aktivovalo Chirón sextilom a Urán trigónom.

Prečo je Urán opozícia Chirón u Petry dôležitá? Urán je v tesnej blízkosti k IC a je tak zdôraznený a je vládcom jej domu partnerstva, manželstva.

Urán, ako vládca jej domu partnerstva, je v skoro exaktnej kvadratúre s jej manželovým Jupiterom (0º 09ˈ). Jeho čas narodenia nepoznám, ale Jupiter vládne jeho Slnku, Merkúru a Neptúnu a je v konjunkcii s Venušou, je teda podstatný vzhľadom na osobné planéty.

Keď sa teda u Petry aktivovala jej uránovská téma „oslobodiť sa“, zároveň jej manžel prežíval jej krízu spolu s ňou cez svoj Jupiter vo Vodnárovi a ich výrazná kvadratúra v rámci synastrie, dostala zabrať, z čoho sa dalo predpokladať, že keďže túto tému nemali doteraz spracovanú, dôjde k výraznej kríze.

A nasledoval dlhý rozhovor s manželom – Petrin Urán, vládca domu partnerstva, sa nachádza v 3. dome komunikácie. Nespokojnosť bolo treba vykomunikovať.

Keď začali prichádzať správičky z neba, tranzitujúci Neptún v 7. dome vytvoril exaktný kvinkunx na Slnko v Levovi v 12. dome. Keďže sa Petra vnútorne očistila a otvorila, mohlo dôjsť k vnímaniu jemnohmotného sveta.

*

Zdroj: http://www.astrolucia.sk/pre-vas/124-spravickyzneba

*

Odporúčame knihu:

Robert Hand – Tranzity 4 – Saturn a Urán – Najlepší výklad životných období a prirodzených vývojových cyklov podľa toho, aké je aktuálne postavenie planét v horoskope jedinca. Saturn, predstaviteľ štruktúry, tvrdej práce a vyrovnávania účtov, a Urán, princíp prevratných zmien a nových možností v základných aspektoch (konjunkcia, sextil, kvadratúra, trigón a opozícia) na všetky planéty + na ascendent aj MC, a tiež ich prechod dvanástimi domami natálneho horoskopu.

 Pôvodná cena: 8.20 EUR, Naša cena: 6.56 EU,R Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.64 EUR

*

*

(Prečítané 1 723 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.