google27eaa3905ca3fee3.html

Paramahamsa Nithyananda

V jazyku sanskrit máme krásne slovo – chidakasha. Chidakasha je náš vnútorný priestor, ktorému inak hovoríme vedomie. Chidakasha alebo chidambaram, obidva pojmy znamenajú jedno a to isté, a to je to čo cítite že ste, vaše vedomie, je to váš vnútorný priestor.

Znova chcem zdôrazniť túto jednu myšlienku. Keď Ramana Maharishi hovorí, že my sme duša, vedomie, keď Shankara hovorí, že celý svet je vedomie, že neexistuje nič iné iba vedomie, a keď George Gurdjieff hovorí, že my nemáme dušu, musíme ju najskôr vytvoriť, všetci 3 majú pravdu. Pokiaľ cítite svoj vnútorný priestor to je dobré, tak ho máte. Pokiaľ ho necítite, tak ani nevykladáte žiadnu energiu na to, aby ste ho objavili. Keď jazdím po okolí v mojom aute a vidím ako ľudia nevedome chodia, hovorím vám ako vidí svet osvietená bytosť. Keď jazdím po okolí tak mám strach, pretože vidím, ako ľudia chodia a pritom sú v hlbokom spánku. To, čo zažívate ako seba a pozeráte sa na svet cez svoje oči, medzi tým je 100 vrstiev.

Takže to čo pozerá nie je individuálne vedomie, kým to čo vidíte príde do vašich očí, milión prekážok je na ceste, milión obchádzok, barikád. Keď to vidím, tak chcem utiecť a zatiahnuť svoje záclony. Keď sa však pozriem okolo seba, tak vidím, že aj môj šofér je v tom istom spánku. Moja jediná prosba na vás je len toľko, dajte mi svoje počúvanie, neposudzujte čo hovorím ako nepraktické alebo ako filozofiu, ja nemám záujem vás nútiť niečo praktizovať, ja nemám ani len záujem vás inšpirovať. Dajte mi len svoje počúvanie a ja sa vám zaväzujem, že prenesiem môj chidambaram, moju chidakashu na vás. Vaše jednoduché počúvanie mi úplne stačí na to, aby som preniesol svoj chidambaram na vás. Keď počúvate, keď cítite seba samých, tak ten priestor sa rozpína. Život nie je nič iné než ako vy cítite seba samých. Zväčšiť ten vnútorný priestor, to je všetko čo potrebujete urobiť, nič viac, to je všetko! To je úplne všetko! Takže prestaňte sa správať, ako keby to bolo nemožné. Prestaňte sa identifikovať s tým konceptom, že v živote môžete dosiahnuť úspech iba týmto spôsobom, že najskôr si musíte nájsť prácu, potom musíte nájsť spôsob ako ohúriť šéfa, potom byť povýšený, potom robiť vaše mítingy a prezentácie, potom ohúriť ľudí, potom dostať ďalšie povýšenie, zarobiť peniaze aké chcete a potom si tie peniaze odkladať a tak dosiahnuť to čo chcete.

Prosím vás, dajte si prestávku od tejto matematiky. Vy silno veríte, že to čo chcete dosiahnuť sa môže udiať iba pomocou tejto matematiky. Prosím vás, dajte si prestávku, to je všetko čo od vás žiadam, pretože pre chidambaram, pre ten správny priestor nepotrebujete žiadne iné techniky, nič iné okrem rozpínania toho ako sa cítite. Ak máte bolesť hlavy, zoberte za ňu zodpovednosť a jasne uvidíte, že vy sami prebývate vo svojej hlave. Ak si myslíte, že tá bolesť hlavy prišla odniekiaľ zvonku, stratíte nad ňou moc, stratíte vlastníctvo a právo nad ňou. Budete mať bolesť hlavy, budete podráždení, bude vás bolieť brucho…. V tom momente ako prijmete tieto veci ako niečo rušivé prichádzajúce z vonkajších príčin, koniec! Váš chidambaram, vaša chidakasha sa scvrkli, a teraz sa váš vnútorný priestor stal priestorom konfliktu. Teraz sa maya (ilúzia) môže s vami hrať. Ale musíte pochopiť, že vaša autentickosť je vašim ambasádorom vyjednávania. Môžete jej povedať veľmi jasne, milá maya, nemysli si, že si niečím výnimočná, ty si podo mnou! Avšak ak nie ste autentickí, tak po chvíli bolesti hlavy sa ukľudníte, začnete sa cíti lepšie, bolesť vás nakoniec úplne prejde, ale váš vnútorný priestor bude narušený. Maya neustále napáda váš vnútorný priestor a vaša neautentickosť je taká, že maya neustále vyhráva nad vami, ale vy sa neustále snažíte vyhlásiť svoje víťazstvo.

Sadnite si sami so sebou a napíšte všetky udalosti kde a kedy ste neautentickí. Keď ráno nemôžete vstať na yógu, buďte si istí, vaše telo je v rukách maye. Už to nie je váš chidambaram, ten už je preč. Vo vašom zdraví, vzťahoch, správaní, vzorcoch, všade je to len boj medzi vami a mayou. Maya vie, že ak vás donúti pospať si o hodinku dlhšie, nebudete ju ani len upodozrievať. Vždy keď dovolíte útoky maye, stratíte vašu chitta akashu. Život je o tom ako znova získať svoju chidakashu. Len sa pozrite, že kdekoľvek dovolíte útoky maye, tak sa scvrkávate. Ste vykopnutí z vášho tela a mysle, vaše telo je používané mayou, to znamená neautentickosť. Keď maya používa vaše telo, tak vy ani neviete čo robíte, kedy to robíte, prečo to robíte a ako to bude ďalej. Neviete nič. Vaše telo a myseľ nie sú vaše. Pochopte, vy nepotrebujete žiadnu špeciálny duchovnú praktiku, nepotrebujete žiadnu duchovnú techniku, nepotrebujete sa ani len učiť, nepotrebujete dokonca ani 4 princípy, pôjdem až do toho extrému. Stačí že znova získate svoj majetok, to čo vám patrí, váš chidambaram, vašu chidakashu, to stačí. Ak máte bolesť hlavy a cítite sa voči tomu bezmocní, tak už to nie je vaša hlava, už to nie je vaša chidakasha, už ste ju odovzdali mayi. Ak cítite hnev, chtíč alebo strach ako sa zrazu prebúdzajú vo vašom tele a nútia vás robiť činnosti, ktoré neskôr ľutujete, keď vás tieto emócie premáhajú, tak ste odišli do skrýše. Emócie sú tak mocné, poviem vám! Prefíkané stratégie sa dejú vtedy, keď sa vaša pomstychtivosť a váš strach spoja. Keď sa všetky tieto emócie spoja, začnú vytvárať veľmi prefíkanú hru gamblovania s vami samotnými. Vaše emócie vás presviedčajú o toľkých veciach. Vaše strachy vám hovoria, čo nemáte robiť atď. Veľa krát obetujete duchovné princípy v mene zárobku alebo získania viac času na vaše praktizovanie a aby ste si mohli robiť čo chcete. Gamblovanie je, keď všetky tieto konfliktné emócie spôsobujú, že sa cítite bezmocne. Vy niekedy tým emóciám poviete, nie, nie nie! Ale vaša prefíkaná logika preberie vedenie, vaše hranice sú prekonané a vy ste vyhodení z vášho priestoru. Teraz ste sirota stratená v lese.

Toto je čo vám chcem povedať: Čo je vaše telo, čo je vaša myseľ, čo sú vaše emócie, silno ich získajte späť! Agresívne získajte späť svoje hranice! Nepotrebujete žiadnu inú duchovnú techniku. Povedzte si: “Moje telo, moja myseľ, moja migréna, všetko je pod mojou kontrolou! Môj vnútorný priestor, ja som majiteľom, žiadne napádania sa neudejú, žiadne zásahy sa neudejú.

Slabosť je smrť ktorú si prinášate sami pre seba a v tom prípade vás nemôže zachrániť nikto! Nemusíte sami plávať a zachrániť sa, stačí sa chytiť lana, ktoré bolo prehodené cez palubu a ste zachránení. Ak nemáte ani len toľko sily, aby ste sa ho chytili, tak vás nezachráni nikto. Agresívne znovu získajte späť svoj stratený vnútorný priestor, to je všetko! Neverte tým hlúpostiam, že už ste starí, že ste mali túto bolesť veľmi dlho atď. Nie! Keď ste človek, tak viete čo máte robiť so svojím životom. Keď ste živá bytosť, tak viete ako znova získať svoje stratené telo a myseľ. Získajte späť svoj vnútorný priestor sami pre seba, to je to čomu hovorím autentickosť. Nikto nemá nárok na okupovanie a kontrolovanie vášho vnútorného priestoru. Existuje niečo ako Swarajya siddhi – to znamená, znovu získať svoje kráľovstvo. Poviem vám, život je o swarajya siddhi – o získaní vášho kráľovstva späť. Je to veľmi jednoduché, je to možné vďaka autentickosti. Jednoducho sa dnes rozhodnite získať späť viac vášho vnútorného priestoru. Hodinu po hodine, deň po dni znovu získajte viac svojho vnútorného priestoru. To čo cítite o sebe bude vašou realitou.

Ja neustále odporúčam ľuďom aby robili body building, yogu, beh a iné športy na posilnenie tela, pretože práca s telom nám pomáha znovu získať váš vnútorný priestor. Máte telo moc nad svojím telom, máte silu nad svojím telom. Ale takisto ako budovanie tela musíme praktizovať budovanie mysle. Budujte si svoj vnútorný priestor, budujte si svoj chidambaram, svoju chidakasha. Uvidíte, keď bude niekto blažene tancovať, keď Mahadeva bude blažene tancovať, vy uvidíte samých seba v jeho tvári. Budete to vy kto bude tancovať. Získajte späť svoj priestor a uvidíte Mahadevu tancovať vo vašom chidambaram. Toto je tajomstvo Chidambaram (Chidambaram je nádherný chrám Boha Shivu v južnej Indii). Získajte späť svoje telo, svoju myseľ. Integritou, autentickosťou, zodpovednosťou, obohacovaním a agresívnosťou, získate spätne svoje telo, vašu myseľ a svoj život. Buďte agresívni! Slabosť vám nepomôže získať späť vašu chidakashu. Slabosť vám nepomôže získať späť váš chidambaram. Buďte agresívni keď získavate späť svoj chidambaram, svoj vnútorný priestor.

Až keď znovu vytvorím civilizáciu ľudských bytostí s výnimočnými schopnosťami, so zázračnými silami ktoré budú pre nich úplne normálne, až potom budem spokojný. Moja misia je vytvoriť ľudské bytosti s výnimočnými schopnosťami ktoré sú súčasťou ich bežného života. Dám si záležať na tom, aby väčšina ľudstva mala svoje telo, myseľ a svoj vnútorný priestor. Poviem vám, vás vnútorný priestor nie je oddelený, nie je to oddelený ostrov ako si vy myslíte. Naše vnútorné priestory sú prepojené. Takže čokoľvek čo urobíte vo svojom chidambaram, kozmos to berie ako realitu. Kozmos vám povie “tathastu”- nech sa tak stane. Ak zažijete trošku schopností vašej chidakasha, tak stratíte akýkoľvek záujem o moc, ako je politická moc, kontrola nad inými, podvádzanie a využívanie iných atď. Táto túžba po moci je ako piť špinavú dažďovú vodu. Poviem vám, ľudia sú chamtiví po moci. Ale ich vedomie o svojom vnútornom priestore a ich jednoduché rozhodnutie znovu získať svoj vnútorný priestor od nich úplne odoberie tú zvátenú túžbu po moci. Takže podstata dnešného satsangu je: Buďte agresívni v znovu-získaní vášho priestoru, vašich možností, vášho času, mysle, tela a vašej zodpovednosti. Čo je vaše, vezmite si to späť! Nech je váš priestor váš! Nikto iný, žiadna iná sila, nič nemá nad vami moc! Ak ste človek tak nedovolíte niekomu inému aby zasahoval do vášho života. Takisto, ak ste ľudská bytosť, nedovoľte vašim vzorcom a niekomu inému aby sa dostal do vášho vnútorného priestoru. Získajte späť svoj priestor, to je podstata dnešného satsangu!

~ Avatár Paramahamsa Nithyananda z jeho rannej správy 29. apríla, 2013


Paramahamsa Nithyananda – Přirozené osvícení – Kniha pre každého, kto túži žiť plným životom. Nájdete v nej hlboké pravdy a účinné metódy, ktoré vám pomôžu vyriečiť vnútorné konflikty a postúpiť do vyššej roviny vedomia. Mladý, súčasný duchovný majster nadšeným, živým a pritom úplne obyčajným spôsobom popisuje, čo je osvietenie, ako sa dá dosiahnuť a aké výhody prináša. Svoj výklad ilustruje poučnými príbehmi a konkrétnymi meditačnými návodmi. Jeho slová vo vás prebudia radosť zo života a dôveru v Existenciu.

Úryvok: Problém je, že většina lidí je přesvědčena, že se je někdo neustále snaží zranit, což není vůbec pravda, jelikož tím se pouze skrze ostatní promítá jejich vlastní nejistota. Velká spousta lidí nepociťuje žádnou vděčnost ke svým rodičům ani ke společnosti, jelikož mají pocit, že se na nich nějak podepsali, nebo jim nedali vše, co potřebovali. Pochopte, že díky své nynější inteligenci sice možná vidíte, že se vám v dětství či dospívání nedostalo od rodiny nebo společnosti správné mentální výbavy, nicméně ti, kdo vám dali vaše tělo, neměli ani nejmenší úmysl vás nějak narušit či o něco ochudit. Dali vám to, o čem byli přesvědčeni, že je to nejlepší, to je celé. V současnosti jste již rozumnější, proto se můžete přes tento pocit ublížení přenést a být jim vděční. Vědomě se rozhodněte, že po dobu příštích dvou dnů budete na vše reagovat pouze s čistou láskou a vděkem, a automaticky uvidíte každou osobu jako jedinečný výtvor Existence, jako odraz Božství. A nejenom to, vy také ke všemu a všem kolem vás pocítíte obrovský soucit.

Pôvodná cena: 13.20 EUR, Naša cena: 10.56, EUR Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 2.64 EUR


Jednoducho sa dnes rozhodnite získať späť viac vášho vnútorného priestoru.


Súvisiace články:


(Prečítané 981 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.