google27eaa3905ca3fee3.html

Image28OK

Už niekoľko rokov natáčam rôzne prednášky, rozhovory, workshopy, atď., a potom ich zvyčajne s radosťou aj strihám. Z nich je však nemnoho tých, pri ktorých sa aj pri strihu prichytím, že s ohromným záujmom a potešením načúvam tomu, čo som už mal raz možnosť počuť naživo. Tento rozhovor patrí práve k takejto kategórii. Charizmatická herečka a autorka projektu Léčivé divadlo Gabriela Filippi si po každom svojom predstavení (viac tu) prizve k rozhovoru známu osobnosť duchovného poznania. Naposledy v Bratislave to bol práve vedec a angelológ Emil Páleš.

Tohoto pána hádam netreba špeciálne predstavovať. Doktor prírodných vied Emil Páleš je kapacita v oblasti kybernetiky a počítačovej lingvistiky, ktorého vedomostný presah je však takmer celospoločenský, a ktorého môžme smelo a bez okázalosti označiť za polyhistora. Syntéza vedeckých poznatkov, náboženských tradícii a vlastných duchovných vhľadov radí jeho prácu k unikátom nielen v rámci našej krajiny. Komu sa dostala do rúk jeho úžasná kniha Angelológia dejín mi myslím dá za pravdu.

Ak máte chuť dozvedieť sa viac o vplyve anjelov na naše životy i históriu, aký je rozdiel medzi Luciferom a Satanom, akú odpoveď dostal z Vatikánu na svoju knihu o anjeloch, ako je to zo sexualitou, smrťou, romantikou, hudbou a ďalšími témami z pohľadu sofiológie, pozývame vás k rozhovoru spojeného s netradičným videním sveta a svojským humorom pána Páleša, ktorému zdarne a šarmantne sekunduje pani Gabriela Filippi:


Aj Smrť je krásny Anjel

Rozhovor Gabrieli Filippi s RNDr. Emilom Pálešom, CSc.


Image27OK

Dámy a páni, pán Emil Páleš.

Image23OK

Renesančný človek?

Image33OK

Samozrejme nechýbali „svojské“ otázky od divákov

Image32OK

A ani odpovede s humorom jemu vlastným

Image30OK

Krásny večer ukončila krátka meditácia (modlitba) pani Filippi za sprievodu hudby


Rozhovor s pani Gabrielou Filippi o jej predstavení Andělé v mém srdci:Image17

Gabriela Filippi – Pre mňa je každé divadelné predstavenie bohoslužbou

Hoc aj nie ste skalnými fanúšikmi známej írskej kontaktérky Lorny Byrne, ktorej kniha Anjeli v mojich vlasoch sa stala celosvetovým bestsellerom, tak predpokladám, že by vás práve tak ako aj mňa, zaujalo divadelné predstavenie Andělé v mém srdci na motív práve tejto knihy.

Súvisiace články:


Tip na knihy o anjeloch:

Anatolij Někrasov – Egregory – Strážní andělé? – My ľudia nie sme jediní obyvatelia Zeme. Spolu s nami tu žije množstvo entít, z ktorých niektoré nám pomáhajú žiť a rozvíjať sa, a iné nám v tom naopak bránia. Tieto entity sa volajú egregory. Egregory ovplyvňujú náš život nezávisle na tom, či o nich vieme, alebo nie. Kniha rozpráva o všetkom, čo s egregormi súvisí: ako vznikajú, ako sa s nimi dá inteligentne spolupracovať, čo je pre ne charakteristické a o mnohom ďalšom.

Pôvodná cena: 11.90 EUR, Naša cena: 10.71 EUR

Zľava: 10.00 %


(Prečítané 2 175 krát, 1 dnes)

Comments are closed.