google27eaa3905ca3fee3.html

Michael Drosnin prišiel na konci 20. storočia na neuveriteľný objav. Podľa neho nie je Biblia len kniha kníh, ale dajú sa z nej pri správnom čítaní nájsť aj udalosti, ktoré sa ešte len majú stať. Impulz na túto teóriu mu dali učenci, ktorí sa biblickým textom zaoberajú dlhé roky.

Profesor Elijah Rips z Jeruzalemskej univerzity spolu s kolegami z Technickej vysokej školy v Jeruzaleme Doronom Witzumom a Yoavem Rosenbergom zverejnili ešte v roku 1994 v časopise Statistical Science výsledky analýzy knihy Genezis. Odhalili, že v tejto knihe sú ukryté slová, pokiaľ sa písmená čítajú podobne ako v osemsmerovke, teda zhora nadol, zdola nahor alebo po uhlopriečkach.

Prekvapení boli všetci učenci, ktorí Bibliu dlhé roky študujú. Výsledkom snaženia profesora Ripsa a jeho kolegov bolo to, že v textoch vypátrali zakódované mená rôznych židovských osobností. Vtedy sami vyhlásili, že Biblia je v skutočnosti ani nie kniha, ale počítačový program celej židovskej histórie. Výskumu jeruzalemských vedcov sa potom chytil americký novinár Michael Drosnin, ktorý s využitím svojich algoritmov hľadal šifry v najstarších častiach Biblie, priamo v knihách Mojžišových.

Biblické proroctvá
Jeho výskum odhalil naozaj šokujúce predpovede. V Biblii našiel napríklad predpoveď vojny v Perzskom zálive i s presným dátumom jej vypuknutia, a dokonca aj meno, ktoré sa s vojnou spájalo – Saddám Husajn.

V biblických textoch našiel aj meno vtedajšieho premiéra Jicchaka Rabina, s ktorým sa krížila veta „vrah, ktorý bude vraždiť“. V blízkosti tejto vety sa nachádzalo i mesto Tel Aviv a nejaké meno Amir, ktoré mu však nedávalo zmysel. Pochopil to až v roku 1995 keď Jicchaka Rabina zavraždili náboženský fanatik, ktorý sa volal Amir!

Ešte pred izraelskými voľbami v roku 1996 v Biblii našiel zmienky aj o tom, kto sa stane izraelským premiérom. V Biblii bolo napísané meno Netanjahu, ktorý voľby nakoniec aj vyhral. Vedľa jeho mena však bolo aj slovo smrť, júl a Ammán. Preto Drosnin kontaktoval premiérov štáb, ktorému povedal, čo v Biblii o Netanjahuovi našiel. Šokujúce pre Drosnina bolo aj to, že Netanjahu plánoval na 25. júla cestu do Ammánu, ktorú aj vďaka americkému novinárovi premiérov štáb zrušil. Či práve Drosnin zachránil premiéra Netanjahua sa už nikdy nedozvieme.

V roku 1997 po štúdii a hľadaní šifier v Biblii vydal svoju knihu Biblický kód, kde sa predpovediam venuje rozsiahlejšie. Kniha samozrejme medzi ľuďmi vyvolala protichodné reakcie.

Sú v Biblii naozaj ukryté proroctvá?
Skeptici síce hovoria, že po udalostiach, ktoré sa už stali, nie je problém čokoľvek z akejkoľvek knihy vyčítať. Drosninovi kritici tvrdili aj to, že podobné „proroctvá“ sa dajú nájsť v akejkoľvek rozsiahlejšej knihe, pretože v množstve písmen nájde jeho počítačový program vhodnú kombináciu slov, aby vytvoril nejaké proroctvá.

Drosnin zodvihol hodenú rukavicu a kritikom poskytol svoj počítačový program, aby vyskúšali nájsť šifry v iných knihách. Neboli však úspešní, pretože v žiadnej inej knihe im program žiadne skryté šifry a slová nenašiel. Je teda možné, že v Biblii sú ukryté predpovede budúcich udalostí ak sa správne čítajú? Michael Drosnin tomu verí, a nielen to. Podľa neho sú v Biblii uložené nielen varovania pred určitými udalosťami, ale aj návody, ako im zabrániť. To sa mu nakoniec mohlo podariť napríklad aj pri izraelskom premiérovi Netanjahuovi.

zdroj – http://poprad.baptist.sk 

(Prečítané 1 399 krát, 1 dnes)

Comments are closed.